Skocz do zawartości

Black 300D


MateuszZ.

Rekomendowane odpowiedzi

Dopłatę za kolorek wymyślili producenci samochodów!

 

Być może obudowa jest z ciała doskonale czarnego :)

Jest to wersja stealth, dla astro-fanów, pochłania wszelkie promieniowanie resztkowe! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy nie wciskam ściemy ale z tego co pamiętam to kiedyś wiekszość korpusów była czarna i wersja Lux to było body ze srebrnym akcentem - i nagle wszyscy zaczeli produkować czarno-srebrne bądz srebrne body i teraz wersja Lux czy jak to zwą Limited jest czarna - jak dla mnie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym my mówimy??? Nie wolałbyś za 400 kupić jakiegoś okularku?

Kiedyś wyśmiewaliśmy Panie, które kupując samochód kierowały się kolorem!

W FOTO oznaką profesjonalizmu był kolor BIAŁY, przynajmniej w długich, jasnych :salu: super-tele!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FOTO oznaką profesjonalizmu był kolor BIAŁY, przynajmniej w długich, jasnych  :salu: super-tele!

Ale tylko w tele Canona. Wszystkie Nikkory są czarne, nawet te super-tele ze stabilizacją obrazu za 50,000zł.

 

Nie przypadkowo liderem w tele jest wlasnie canon. Kolor bialy (a konkretniej bezowy) nie jest przypadkiem ani wymyslem panow z marketingu.

 

Wyobrazcie sobie sytuacje, ze siedzicie w sercu afryki i czekacie na lwa. Slonce wali, wszystko nagrzewa sie do kosmicznych temperatur. Dalej chyba nie musze tlumaczyc, jak zachowa sie pokryty specjalna, jasna farba obiektyw canona, a jak czarny nikkor. Im dluzsza ogniskowa, tym problemy wieksze, dlatego krotkoogniskowe L-ki sa nadal czarne, bo nie ma sensu pokrywac ich taka farba.

 

O ile mi wiadomo, jasny kolor obiektywow jest takze "znakiem produktowym" canona i chroniony jest przez prawo. Oznacza to, ze nigdy nie zobaczymy bialego Nikkora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

O ile mi wiadomo, jasny kolor obiektywow jest takze "znakiem produktowym" canona i chroniony jest przez prawo. Oznacza to, ze nigdy nie zobaczymy bialego Nikkora.

 

Eeee, to jaja jakieś chyba... Kolory już się patentem chroni? Ja chyba pójde do sądu i zarezerwuje kolor żółty na cytryny. Potem zaskarże każdego, kto będzie handlował cytrynami w tym kolorze, no bo to przecież mój znak

firmowy.

 

Arek

 

P.S. Swoją drogą ciekawe czy pewna znanapolska firma zarezerwowała kolor żółty na teleskopy... To przecież

ich koronny znak firmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

O ile mi wiadomo, jasny kolor obiektywow jest takze "znakiem produktowym" canona i chroniony jest przez prawo. Oznacza to, ze nigdy nie zobaczymy bialego Nikkora.

 

...

...

 

P.S. Swoją drogą ciekawe czy pewna znanapolska firma zarezerwowała kolor żółty na teleskopy... To przecież

ich koronny znak firmowy.

 

Fajne porównanie :)

Rzeczywiście, ciekawe czy jakby ta firma zastrzegła sobie ten kolor jako swój, to już nikt inny nie mógłby produkować teleskopów w tym kolorze.

Janusz! Zaklep biały !

:lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

No cóż :roll: kolor żółty został nie tylko zaklepany ale i niejako "spalony" przez tą szacowna firmę w pełnym tego słowa znaczeniu :lol::lol::lol:

Zbliżmy się ponownie do natury a tu zresztą sama przyroda ostrzega nas przed kombinacją barwy żółtej z czarną jak u kąśliwej Osy czy jadowitego Szerszenia :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, jezeli nawet prawo nie chroni tego koloru, to przeciez Nikon nie zrobi takiego obiektywu, bo przeciez ryzykowalby pomylke z marka konkurencyjna (np w transmisje sportowe w TV). Wiec ta ochrona koloru w takich sytacjach nie jest wcale taka bezpodstawna.

 

Przed chwila dowiedzialem sie, ze podobno Nikon zrobil kiedys kilka testowych obiektywow o zmniejszonej absorbcji termicznej (biale). Szybko sie z tego wycofal wlasnie przez fakt pomylek z Canonem. Nie wiem, ile w tym prawdy, pewnie w necie mozna znalezc jakies info, czy byly biale Nikkory, czy nie.

 

Z drugiej strony to niesamowite, jak canon stworzyl w zasadzie od zera klase sama dla siebie, ktora rozpoznawana jest przez kazdego -bo kazdy wie, ze bialy obiektyw to L-ka i mozna ja w ciemna brac (pod warunkiem, ze ma sie na niego $). Oznacza to tez, ze w kazdej chwili ktos moze nam go zwinac. Na swiecie L-ki kradna na potege.

 

Generalnie zas uwazam, ze Nikkory blizsze sa moim celom. Sa tansze, wiekszy wybor, lepsza elastyka... Szkoda ze Canon nie ma montazu Nikona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.