Skocz do zawartości

Łąbędź w 100mm


jacek1986

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.09.2018 o 20:20, _Spirit_ napisał:

Lepiej - ładniejsze przejścia tonalne ale w pierwszym zdjęciu było więcej sygnału w tle. Chyba za mocno skontrastowałeś. Zrób coś pomiędzy jeśli chodzi o sygnał, zachowaj ładne przejścia w tonach. Tak mi się wydaje.

Obróbka tego to jakaś droga przez mękę...

labedz_v4.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz świetny materiał do obróbki. Stack jest bardzo gładki - prawie nie odejmowałem szumu. Dziwne jest to że środek zdjęcia na stacku jest prawie całkiem czarny. Wartości bliskie zeru. Musiałem wyrównać centralnie gradientem żeby to jakoś wyglądało. Myślę że przez to masz duży problem z tym materiałem. 

Jak ostrzyłeś ? 

Ogląda się to świetnie w pełnej rozdzielczości. Jest tam tyle ciemnych kłaczków że aż żal przeskalowywać, dlatego wrzucam dwie wersje - pełną i po pomniejszeniu.

Full:

Cygnusg40_full.thumb.jpg.53c81e9442decb15def9c3927c1d9403.jpg

Skalowane do 2000px

Cygnusg40_2000px.thumb.jpg.265f29df7e99178f134711a5aee1e7d9.jpg

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, _Spirit_ napisał:

Masz świetny materiał do obróbki. Stack jest bardzo gładki - prawie nie odejmowałem szumu. Dziwne jest to że środek zdjęcia na stacku jest prawie całkiem czarny. Wartości bliskie zeru. Musiałem wyrównać centralnie gradientem żeby to jakoś wyglądało. Myślę że przez to masz duży problem z tym materiałem. 

Jak ostrzyłeś ? 

Ogląda się to świetnie w pełnej rozdzielczości. Jest tam tyle ciemnych kłaczków że aż żal przeskalowywać. Dlatego wrzucam dwie wersje - pełną i po pomniejszeniu.

Full:

Cygnusg40_full.thumb.jpg.53c81e9442decb15def9c3927c1d9403.jpg

Skalowane do 2000px

Cygnusg40_2000px.thumb.jpg.265f29df7e99178f134711a5aee1e7d9.jpg

Kuuurcze, no rzeczywiście to wygląda na przyjemniejsze dla oka...Więc mam nad czym siedzieć. A przy okazji - czym obrabiasz, PS, Pix?

 

Natomiast zastanawia mnie właśnie też ten środek, bo niby flaty i to nie mało. Druga rzecz, Canon 100mm przymknięty do F/4.5 nie powinien w ogóle winietować... może się flatów z materiału pozbędę.

 

Ostrzone manualnie Bahtinowem, ale to też katorga, bo ten obiektyw Macro ma bardzo mały zakres regulacji pomiędzy 1m - nieskończonością...mikro-mikro-ruchy

 

Edytowane przez jacek1986
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, _Spirit_ napisał:

Tak - wywal flaty.  Winieta jest jakby odwrócona. PS w Px mało.

Flaty wywalone. Stack zrobiony na nowo.Tym razem w Pixie. Coś tam próbowałem też i PS, potem Pix. Nie wiem, czy coś jeszcze sam jestem w stanie wyciągnąć. Chyba będę musiał na chwilę zostawić i podejść na świeżo za jakiś czas.

integration_v2_PS_Pix-3.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MateuszW napisał:

Może flaty robiłeś na pełnej dziurze i stąd są złe? 

Flaty w porządku, na takiej samej przysłonie, w taki sam sposób ustawiona ostrość. Coś musiało pójść źle przy stacku (DSS). W PI już bez flatów bardzo duża różnica na korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.