Skocz do zawartości

Przeróbka na SC3


Heniek

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zrobiłem przeróbkę Vesty na SC3. Wcześniej, wspólnie z Adamo, zrobiłem przeróbkę na SC2. Na stronie http://www.eisystems.be/astronomy/vestaSC_menu.html są rysunki techniczne obudowy oraz zdjęcia, co i jak. Obudowa pasuje do SC3 i jest radiatorem dla Peltiera, który jest pod czipem. Jest niewielka różnica w stosunku do oryginału. Adamo zaprojektował końcówkę z gwintem M42 i można od razu przykręcić całą gamę obiektywów fotograficznych. Szczegóły przeróbki na SC3 można znaleźć tu http://www.pmdo.com/wsc3.htm Wysyła się maila, klikając w odpowiednie miejsce na tej stronie i dostaje się całą instrukcję w odpowiedzi.

Czip zamawia się we Framos http://www.framos.de/www.dir/en/start_en.html

Przejście z SC2 na SC3 nie jest specjalnie skomplikowane i zajęło mi jedno popołudnie.

Po przeróbce zrobiłem pierwsze testy i w stosunku do SC2 czułość wzrosła kilkaset procent.

Gdy nadarzyła się okazja, zrobiłem próby na niebie. Wyszły bardzo zachęcająco.

 

m78.jpg

 

M78, 10x40 sekund

 

m81a.jpg

 

M81, czasy od 5 do 50 sekund, łączny czas około godziny.

 

Oba zdjęcia były robione w mieście i przy Księżycu w fazie 0,6. Poza miastem efekty powinny być lepsze.

Teraz czas na kolor. Hamal dorobił mi zmieniarkę do filtrów. On jest geniuszem. Czego się dotknie, to zamienia w złoto. Zupełnie jak Midas. :D

 

zm1.jpg

zm2.jpg

zm3.jpg

zm4.jpg

zm5.jpg

zm6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudo!!! ... i gdzie ta kolosalna różnica po między 1500 dyla a $$$$$$ na SBIGi :P

 

W SBIGu płacisz za określoną i powtarzalną liniowość, darki na stałym poziomie, większą czułość i głębokość

studni potencjału. Mówiąc krótko SBIGiem zrobisz ładne zdjęcia, a co najważniejsze zrobisz dokładną fotometrię obserwowanych obiektów. Vestą, po nie wiem ilu przeróbkach, nadal będziesz mógł robić tylko ładne zdjęcia.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej przeróbki, mam jedną radę. Najlepiej jest dokupić w Framosie Sockety Andona pod CCD. Nieźle się "sparzyłem" przy dolutowywaniu amp-off - pin 9 VDD odpadł mi przy samej obudowie :( i trzeba było babrać się z nową nóżką. Pod SC3 socket jest przyjemnym dodatkiem, jednak pod SC4 to konieczność - bo wkońcu kto chciałby rozwalić przy lutowaniu chip za 1000 zeta? :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICX414AL, piksel prawie 10x10 mikrona, QE w okolicach 70%

Przeróbka wymyślona przez Grega Beeke (jego stronka, galeria SC4 - :shock: ) przy współpracy z Stevem Chambersem. Czekam aż euro poleci w dół i CCD stanieje... :mrgreen: Na QCUIAGu są 3-4 osoby dysponyjące tym sprzętem. Jakoś mało popularny mod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.