Skocz do zawartości

Mgławica Niedźwiedź Północny IC 1795 w palecie HST


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Ale coś jest dziwnego co może byłbyś w stanie obczaić. Niedawno pokazywałeś ciemną mgławicę z bardzo fajnymi gwiazdkami. Pomyślałem, że znalazłeś jakiś patent na obróbkę i przy okazji chciałem zapytać. Tutaj gwiazdki trochę inaczej wyglądają.

Najważniejsze to mieć jednak frajdę w każdych warunkach i tego wszystkim życzę :)

 

Update: tak przy okazji zrobiłem szybką matematykę. Masz zebrane 10h materiału ( fju fju). Ten obszar jest dość jasny. Czy aby nadmiernie nie gasiłeś sygnału ? Tło jest smoliście czarne u mnie.

Edytowane przez MaPa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest wada optyki tylko cecha tej serii kamer ATIKa, ale już nie mam siły po raz kolejny rozpisywać się na ten temat. Skoro Antoni uważa że mam kiepską optykę (Officina Stellare Veloce RH 200) to niech sobie  uważa.

W LRGB jest trochę inaczej, bo efekt jest maskowany przez rozlane gwiazdki i mniej to widać, te "kalafiorki". Zresztą radzę sobie z nimi w dalszej obróbce.

A co do jasności - Marcin , to półprodukt , pięć minut obróbki. Tam jest spory zapas, masz rację. Ciutkę rozjaśniłem i podmieniłem.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta mgławica jak słusznie zauważył Marcin jest dość jasna - we wszystkich pasmach palety HST. Dlatego może być fajnym obiektem na początek , dla zaczynających przygodę z narrowbandem.Ponadto jest wysoko i długo dostępna.

Dołożyłem po 8x1200 sekund SII i OIII w bin 2. Filtry Baader Planetarium 8 nm.

 

1586143785_IC1795.thumb.png.8f4dbed5b73d740ff7ed35c73e70313e.png

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, cholera. Rzadko to robię, ale jeżeli jeszcze raz zobaczę na Astropolis tak nieprzyjemne i chamskie komentarze, to uczestnicy bezpowrotnie wylecą.

 

Na razie usunąłem komentarze i wierzę, że przemyślcie następne treści.

 

Wiem, że to nie zaczęło się w tym wątku, ale niech się tu skończy. 

 

Zdecydowanie wolę Astropolis sztuczno-słodko-przyjemne, niż naturalnie chamskie i zgryźliwe. Nie potrafisz być miły i uprzejmy - nie odzywaj się w ogóle. 

 

Z góry dziękuje. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.