Skocz do zawartości

Sadr i okolice


pablo12311

Rekomendowane odpowiedzi

Nazwa gwiazdy Sadr pochodzi od arabskiego wyrażenia arab, czy‏li „pierś kury”, od starszej nazwy Łabędzia. Jest to nadolbrzym należący do typu widmowego F8. Jego temperatura to około 5870K. Odległość do tej gwiazdy jest znana z pomiarów sondy Hipparcos z dokładnością tylko ok. 15%, zatem wyznaczone parametry fizyczne są obarczone dużą niepewnością. Sadr jest około 60 tysięcy razy jaśniejszy niż Słońce.
Materiał zebrany we wrześniu 2018r i ze względu na brak pogody w końcu został obrobiony.

Sprzęt: TS65Q+ASI1600MMC+HEQ5
L-107x30sek, RGB-45x20x21x60sek

 

Deconvolved-RGB_v3_10.jpg

Deconvolved-RGB_v3_8.jpg

Edytowane przez pablo12311
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwykłem oceniać kogoś nie bo nie.

Masz rozciągniete wszystkie gwiazdki - owalne, im bardziej na północ tym gorzej. Mgławica jest zmasakrowana, tam jest wszędzie wodór a Twoja fotka prezentuje osobne obiekty.

Zobacz tutaj, na obróbkę konkursowej fotkę identycznego obszaru, może Ci to przybliży mój punkt widzenia ( to był materiał zadany,nie mój)

 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest okej, Nie jest wspaniałe, ale nie jest też złe. Jak patrzę na czasy to spoko. Wiadomo gwiazdy nie są za ładne, mam wrażenie że też są trochę zielone, no ale widywałem gorsze zdjęcia, które były chwalone. Może to wynika z  tego , że tak jak napisałeś w jakimś temacie nie lubisz oklepanych obiektów wessel . A co do obróbki zdjęcia konkursowego to według mnie jest słaby przykład, już podczas konkursu o tym mówiłem, że nie podoba mi się kompletnie ta czerwień te gwiazdy na środku też się wydają czerwone.(sam materiał był lepszy bo gwiazdy okrągłe i lepszy detal) No ale wiadomo są różne gusta. Tobie się nie podoba zdjęcie pablo a mi nie podoba się to podane za przykład dobrego. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gwiazd nigdy nie byłem zadowolony, w prezentowanych przeze mnie zdjęciach dlatego astrografu już nie mam.

Co do zdjęcia jak zobaczyłem na monitorze Iiyama w pracy to pierwsza rzecz jaka rzuciła się w oczy to za duża saturacja, zwłaszcza na intensywnej mgławicy wodorowej.

No i oczywiście tak jak pisał do mnie Tomek można by powalczyć jeszcze z halo Sadra.

Panowie to są tylko 2,2 godziny materiału.

Edytowane przez pablo12311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.