Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przyszłam na forum też miałam problem co kupić... <_<  :blink:

Dzisiaj bogatsza o doświadczenia, radzę ci zacząć od lornetki. Dzieki niej nauczysz się nieba. Wiem, wiem chcesz JUŻ miec TELESKOP, ale...

Poczekaj, odłuż troche kasy na dobry TELESKOP, taki który wybierzesz dokładnie do swoich potrzeb.

Cierpliwość jest bardzo przydatną cechą w astronomii. B)

Pozdrawiam

 

Dzięki Ori za Twój post. Potwierdzasz tutaj moją sugestię i ... trudno o rozsadniejszą dla początkujących. A tak w ogóle: czy to zdjęcie to Ty... Takie tam pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałęm taki problem i podobne rady co do lornetki. W końcu kupiłem optisan'a 76/700, jeszcze mniejszy niz ten do ktorego Ty sie przymierzasz. Nie narzekam a i mozna jeszcze jakies fotki cyknac. A moze jakas Synta:

 

http://market.fotoclassic.pl/shopping/prod...arge.php?id=607

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zobaczyć Saturna, Jowisza + Europę + Io. Do tego Możesz Zobaczyć kilka jaśniejszych DS`ów takich ja M81 i M82 w Wielkiej niedźwiedzicy

 

Z tymi ostatnimi to bym raczej uważał... Ale zdecydowanie zobaczysz m31, m42 m13 i jakieś gromadki otwarte np Plejady. Co do Jowisza to oczywiście dasz radę zaobserwować cztery księżyce i pasy chmur na planecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze M81 i M82 nie zobaczę przez 60mm ??? Z tego co wiem mają jasność około 8 i 9 mag. Z moich informacji więc wywnioskowałem, że da sie je zobaczyć :blink: Czy mam rację??? Teraz się zakręciłem trochę :huh: Co do zakupów na Allegro to jest cały długaśny wątek na forum ;-)

Edytowane przez Stasiu_1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile można zobaczyć (przez małe instrumenty) w dużym stopniu zależy od warunków w jakich prowadzi się obserwacje. A dotyczy to przede wszystkim obiektów DS, ale także komet.

 

Czasami pod ciemnym niebem można zobaczyć więcej przez lornetkę 50 mm niż pod zaświetlonym, miejskim niebem przez 2-3 razy większy teleskop.

Edytowane przez Robert_Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie miałem takiego sprzętu wiec nie mi oceniać :blink:

(ogólnie traktuje sie je jako zabawki a nie jak profesjonalne teleskopy jak piszą sprzedawcy :Boink: )

więc skoro go dostałes to go przetestój i podziel sie swoimi spostrzeżeniami z nami sam jestem ciekaw ile takim sprzętem można zobaczyć szczegułów np na księżycu swój test porównaj np z lornetką napewno masz skąd pożyczyć

ciekawe zadanie ci zadałem ale jak to zrobisz bedziesz jadna z pierszych osób które testują sprzęt optyczny z najniszej pułki.

Z góry cie przepraszam ale moze wreszcie ktoś sie wypowie na temat mozliwych widoków z telpów z alegro, bo sprzedawcy raczej nie wiedzą jak sie o to ich zapyta :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze M81 i M82 nie zobaczę przez 60mm ??? Z tego co wiem mają jasność około 8 i 9 mag. Z moich informacji więc wywnioskowałem, że da sie je zobaczyć  :blink:  Czy mam rację??? Teraz się zakręciłem trochę  :huh:

 

Ale one mają ok. 13 jasności powierzchniowej, a to też się tutaj liczy :huh:

A poza tym, zależy to od tego, jak ciemne masz niebo, jak już zauważył Robert, i od jakości wykonania Twojego instrumentu, która może być bardzo różna...

 

Dopisek.

Poza tym - żeby zobaczyć, trzeba znależć, a to najtrudniejsza część programu.

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To i ja napisze trochę o sobie.

Mieszkam niedaleko Rzeszowa.

Niebem interesowałem się już w podstawówce, mniej więcej jak była w pobliżu Ziemi kometa Halleya.

Z tamtych czasów zachowała się obrotowa mapa nieba drukowana w miesięczniku Delta (czy ktoś to jeszcze pamięta?).

W zeszłym roku zainteresowanie powróciło na nowo i kupiłem sobie refraktorka.

Inne zainteresowania to komputery zwłasza C64 i Amigi.

Pozdrawiam.

 

 

pozdrowienia od Łańcucianina Rzeszowianinie...hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) :Salut:Cześć.Nazywam się Olga i mieszkam w Augustowie. Od roku interesuję się astronomią.Brałam już czynny udział na innych forach.Dziś postanowiłam zarejestrować się tu,gdyż podoba mi się te forum.Wszyscy są bardz życzliwi dla nowoprzybyłych.Jestem tu również dlatego ,iż potrzebuję pomocy przy zakupie mego pierwszego teleskopu. Pozdrawiam wszystkich!!! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.