Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za radę.

Atlas nieba mam Dobrzyckich - taki duży formatz gwiazdami do 6,25. Do teleskopu było dołaczony program The Sky 1.

Problem mama z tym atlasem ksiezyca. Szkoda mi trochę 140 zł na ten a strokraka a nie mam laptopa aby brać z soba na obserwacje. Zresztą teraz ta wilgoć i niska temperatura nie najlepsze środowsko pracy dla elektroniki.

Jesli nikt nie uzywa podziałek na statywach to jak znaleźć obiekty o małej jasności? Każdy na tym forum ma GOTO?

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli astrokrak ma mapy tej jakości: http://www.lpi.usra.edu/resources/mapcatalog/LAC/

http://www.lpi.usra.edu/resources/lunar_atlases/ (dzięki teha :notworthy: )

to chyba warto :D

poczytaj zresztą tu: http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...pa+ksi%EA%BFyca

 

prawdziwi astro-miłosnicy nie używają goto :D

do tego własnie potrzebny jest dobry szukacz, no i jakaś znajomość nieba, każdy ma jakiś sposób na dojście do słabych obiektów, bo każdy "chadza" własnymi scieżkami ... po niebie (od gwiazdki do gwiazdki) :)

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okularów to nie kupuj od razu ortoskopa bo to już spory wydatek, na początek kup plossla mam obydwa 6mm i różnica w dawanych obrazach jest naprawdę subtelna, więc na początek zdecydowanie plossl.

Też bym kupił plossla i może barlowa. Co do map to jest tego dużo w necie i zawsze mozna znaleźć cos dla siebie :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich :-)

Mam na imię Łukasz, 16 lat i mieszkam w Dąbrowie Górniczej, niedaleko Katowic. Astronomią, astrofizyką intersuję się od niedawna, a wszystko zaczeło się od "Krótkiej Historii Czasu" Hawkinga. Intersującymi mnie tematami są wszelkie teorie powstania wszechświata, zagadnienia dotyczące ciał we wszechśwec (np. CD). Ze względu na to, że mam 16 lat i fizyke mam na niezbyt wysokim poziomie (ze względu na poziom nauczania w gim) jestem gotowy na przyjmowanie dużych dawek wiedzy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mam na imię Grzegorz. Mieszkam pod Olsztynem, w Biskupcu.

Astronomią interesuję się "od zawsze", niestety miałem obecnie bardzo długą przerwę w swoim hobby.

Ale obecnie wracam do gry :Beer::Beer::Beer:

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem Oriona AstroView 6 EQ nabytego w Astrokraku. :helo:

Jak tylko pogoda się poprawi zabieram się za testowanie teleskopu. :helo::helo:

 

Pozdrowienia dla wszystkich miłośników astronomi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astronomią, astrofizyką intersuję się od niedawna, a wszystko zaczeło się od "Krótkiej Historii Czasu" Hawkinga.

Witaj!

Zacząłeś od dosyć trudnej pracy!

Jest w księgarniach sporo popularnych książek o fizyce (o astronomii też), ale koniecznie trzeba szczegółowo przekartkować przed zakupem, żeby ocenić czy odpowiada poziomem naszemu przygotowaniu i to nie tylko rachunkowemu! Ja np. Penrose'a "Nowe szaty cesarza" nie mogę domęczyć do końca! :( Pewnie jest to wynikiem postępującego zwapnienia.

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Isaac Asimov pisze troche bardziej przystepnie od Hawkinga, chociaz "Krotka historia czasu" jest wg mnie napisana rewelacyjnie ;) Polecam "Wybuchajace gwiazdy" Asimova. Jest to ksiazka o teoriach narodzin Wszechswiata jak i o tym do czego dazy, dobra pozycja jest tez "Ostatnie trzy minuty" (chyba tak) Paula Daviesa, ktora rowniez traktuje o ewolucji wszechswiata jednak bardziej skupia sie na jego celu i smierci niz narodzinach.

 

pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Isaac Asimov pisze troche bardziej przystepnie od Hawkinga, chociaz "Krotka historia czasu" jest wg mnie napisana rewelacyjnie ;) Polecam "Wybuchajace gwiazdy" Asimova. Jest to ksiazka o teoriach narodzin Wszechswiata jak i o tym do czego dazy, dobra pozycja jest tez "Ostatnie trzy minuty" (chyba tak) Paula Daviesa, ktora rowniez traktuje o ewolucji wszechswiata jednak bardziej skupia sie na jego celu i smierci niz narodzinach.

Potwierdzam wysoką ocenę OSTATNICH TRZECH MINUT, właśnie poczytałem sobie trzeci raz, trudne to nie jest ale NIE O CELU traktuje (nie jest to pozycja filozoficzna) lecz o możliwych kierunkach ewolucji wszechświata.

 

Polecam też starą książkę Kapłan - FIZYKA GWIAZD. Jest tam trochę rachunków (nietrudnych) ale wymaga dużego skupienia przy czytaniu. W nagrodę - możemy sobie policzyć np. temperaturę w centrum Słońca.

Pozycja jest stara, o czarnych dziurach tam nie poczytamy. Polecałbym raczej maturzystom niż pierwszoklasistom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum.

 

Planuje zakupić najpierw lornetke przeglądową 10X50. Myślałem o Minolcie Activa ale chyba poczekam na wynik grudniowych testów prowadzonych przez Arka. :banan:

 

I tego się trzymaj, teleskop zawsze zdążysz kupić, od trzech lat obserwuję rynek i z roku na rok za coraz mniejsze pieniądze można kupić lepszy sprzęt. A jak jesteś studentem wzornictwa przemysłowego i kręci Cię ATM to aż się boję :D jakie konstrukcje nam tutaj zaserwujesz.

 

 

pozdro

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem Tomek z Poznania. Kosmos interesował mnie od dziecka, jednak dopiero teraz kupiłem sobie refraktor, którym chce oglądać gwiazdki. Jeszcze tak dobrze nie orientuje się na niebie, ale już w krótce myślę, że odkryje pare nowych planet i gwiazd! Oprócz oglądania nieba gram na organach kościelnych i badam owady. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem Tomek z Poznania. Kosmos interesował mnie od dziecka, jednak dopiero teraz kupiłem sobie refraktor, którym chce oglądać gwiazdki. Jeszcze tak dobrze nie orientuje się na niebie, ale już w krótce myślę, że odkryje pare nowych planet i gwiazd! Oprócz oglądania nieba gram na organach kościelnych i badam owady. :szczerbaty:

 

Witaj :Beer:

Pisz tu zaraz w jakim rejonie Poznania mieszkasz i jaki to refraktorek!

 

edycja:

aaa, widze juz u Ciebie - Firstscope 90 EQ :-)

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.