Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich astro maniaków.

 

Nazywam się Mikołaj i pochodzę z Otwocka. Astronomią "przypadkowo zaraził" mnie inny astro maniak na forum fotoprzyrodniczym. Pokazał zdjęcie komety P17 Holmes. Bardzo mnie to zaciekawiło, a im bardziej zacząłem drążyć temat astronomii tym bardziej mi się podobało. Pobiegłem do sklepu i zakupiłem teleskop "Synta/Sky-Watcher" SK1309 EQ2.

 

Poza astronomią interesuję się jeszcze fotografią ( moja WWW ). Z zamiłowania i z zawodu jestem kierowcą. Lubię też jazdę motorem.

 

Jak tu trafiłem?

Wyżej wymieniony astromaniak polecił forum astro4u (tam też jestem zarejestrowany pod tym nickiem). Tam czytając posty trafiłem na link odnośnie astroszkicu. Zajrzałem i postanowiłem zostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie przywykłem mnożyć tematów, dopiszę się tutaj.

 

Na imię mam Marcin, w astronomię zacznę się bawić dopiero za jakiś czas. Najpierw pozbieram Wasze doświadczenia wertując to Forum.

Jeszcze nie zacząłem budowy swojego pierwszego teleskopu. Ambicja nakazuje mi to zrobić, chyba po to by dodatkowo uspokoić sumienie iż zasługuję na inż. po mgr :D (kończę studia na Politechnice Wrocławskiej -> fizyka - optyka)

Z resztą nie mógłbym przepuścić takiej okazji żeby znów poczuć radość tworzenia czegoś nowego i wielkiej satysfakcji gdy już skończę.

Na razie w kącie stoi taki emulator teleskopu 76/700. Przynajmniej widać trochę księżyca i zegar na pobliskim kościele :D

 

Pozdrawiam Was wszystkich,

dobrych warunków życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar powierzchniowej dwójłomności w strukturalnych płytkach fazowych

De facto jest to badanie jednorodności opóźnienia fazowego wprowadzanego przez dwuwymiarowy kryształ fotoniczny.

Temat jest trochę niepełny, przed świętami został rozszerzony o pomiary elastooptyczne.

 

Automatyka+robotyka+astronomia... Hmmm... Samobieżny teleskop gąsienicowy, śledzący obiekty, z goto, zmiennoogniskowym okularem i autofocusem :D

Coś na pewno wymyślisz, tylko musisz jeszcze znaleźć opiekuna do tej pracy :D

 

Rzeczywiście dobrze by było znaleźć projekt, najlepiej z grantem, na Uczelni. Marzy mi się... :)

Wykonać ręcznie kluczowe rzeczy a mechanikę, tubus i wszystkie skomplikowane w wykonaniu rzeczy narysować i zanieść na uczelniane warsztaty do zrobienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam na imię Paweł, rocznik 1974.

Tak jak moi Szanowni Poprzednicy astronomią pasjonuję się od zawsze. W chwili obecnej jestem przed zakupem sprzętu, dlatego też na razie nie mam się czym pochwalić.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie .

 

Paweł Mrozowski

/mrozu 74/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich!

 

Nazywam się Bartłomiej Binder, rocznik 1989. Astronomią interesuję się odkąd tylko pamiętam. Swe obserwacje zaczynałem gołym okiem, później do tego celu przeznaczyłem ofiarowaną mi w prezencie polską lornetkę wojskową 6x30 z 1954 roku. Obecnie nie posiadam nic lepszego (choć mam drugą lornetkę, 8x30 made in USSR).

Z zamiarem kupna teleskopu noszę się od kilku lat, przez cały ten czas zbierałem pieniądze, czego efektem jest suma ok. 1700zł. Nad teleskopem cały czas się zastanawiam, chciałbym zajmować się amatorską astro-fotografią i oczywiście obserwacjami. Na szczęście mieszkam na odludziu więc niebo zawsze mam czyściutkie :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum. Niestety, za 1700zł to możesz tylko pomarzyć o AstroFotografii, jednak za te pieniądze możesz kupić niezły sprzęt do obserwacji. Pamiętaj, że zamiast astrofoto będziesz mógł szkicować obserwowane obiekty.

Dobrze, że masz ciemne niebo, to będziesz mógł wyciągac więcej ze swojego sprzętu.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeżeli jest ktoś, kto mógłby mi udzielić kilku lekcji dotyczących astrofotografii (posiadam potrzebne akcesoria) prosiłbym o kontakt. Chodzi mi szczególnie o ustawienie teleskopu, udzielenie wskazówek dot. oprogramowania, etc. Mieszkam w Warszawie. Zależy mi na kontakcie. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy jak widać :P. Szukam kogoś z Zamościa i okolic żeby można było się spotkać w jakąś ładną noc i podziwiać gwiazdy ;). Mój sprzęt: Bresser 114/500 na EQ1 :P i trochę szkiełek od 4mm do 25mm + filtr księżycowy i soczewka 1,5x odwracająca obraz. Chętni niech piszą w tym temacie, lub na pw ;). Nigdy więcej znajomych amatorów astronomów za wiele ;). Pozdrawiam. Andrzej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mowa o poziomie podstawowym to daj znac na PW co wiem to powiem (o ile znowu nie zaczniesz męczyć z tym płaceniem za spotkanie ;) ). Jezeli interesuje cię poziom zaawansowany, to nie ja, musisz szukać dalej. Mały Hint, 26.01 DO organizuje pokaz nieba, z bardzo dużym prawdopodobieństwem znajdziesz tam ludzi którzy wyjasnią kazdą twoją wątpliwośc/odpowiedzą na kazde zadane pytanie.

 

http://deltaoptical.pl/astronomia/pokaz2008.php

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie skorzystac z tego watku i tez sie przywitac, poniewaz rowniez jestem z Wroclawia i jestem nowy.

Wreszcie spelnilo sie moje marzenie z dziecinstwa posiadania teleskopu i obserwacji :banan: woohoo!

Od prawie miesiaca jestem sczesliwym posiadaczem Celestrona 200/1000.

Przegladam to forum od tygodni dzien w dzien, czytam, czytam i sie nie moge nadziwic jaka ta spolecznosc tutaj jest wspaniala (zabraklo mi slow, hehe).

Ciesze sie, ze moge do was dolaczyc :Beer:

 

Narazie to by bylo na tyle z mojej strony. Bede pewnie miec troche pytan takze "do uslyszenia" :notworthy:

Edytowane przez mst.spiral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.