Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hee... Jak sie kobieta lognela, to ogolne poruszeie na forum, wszyscy pisza, witaja, oh i ach. Jak sie przywita nowy chlop, to co najwyzej kilka czesc dostanie  :szczerbaty:

 

No cóż, bo my chłopy przeważnie!

A nieczęsto Nowy Forumowicz od razu zamieszcza tak przyjazną fotkę :)

 

Chłop to musi się pochwalić jakimś super sprzętem albo super kasą na sprzęt.... albo jakąś osobliwą wiedzą specjalistyczną. A Pani poprostu się uśmiechnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Hee... Jak sie kobieta lognela, to ogolne poruszeie na forum, wszyscy pisza, witaja, oh i ach. Jak sie przywita nowy chlop, to co najwyzej kilka czesc dostanie  :szczerbaty:

 

Pozdrawiam.

 

Typowa reakcja, każdy wie :lol:

Mimo to cieszmy się, że coraz więcej kobiet zajmuje się astronomią czy to amatorsko czy profesjonalnie :D

 

Witaj Eluniu ;)

 

Pozdrawiam

Rad Radish

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Hee... Jak sie kobieta lognela, to ogolne poruszeie na forum, wszyscy pisza, witaja, oh i ach. Jak sie przywita nowy chlop, to co najwyzej kilka czesc dostanie  :szczerbaty:

 

Pozdrawiam.

 

Gdyby to było forum powiedzmy o kosmetykach, to zapewne większą część użytkowników stanowiłyby Panie i wtedy pewnie byłaby ogólna radość z pojawienia się faceta :P A tutaj dziewczyny są bardzo mile widziane, bo nie ma ich za wiele, ot co :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Chłopaki :remybussi: Bardzo mocno całuję (to nie takie zwykłe "cześć" :P). A i owszem, piszę.

A z tym poruszeniem... Wystarczy, że się uśmiechnę :rolleyes: .

I nie powiem, wcale nie narzekam, że tu sami faceci :D.

Miażdżycie Koledzy :Boink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym refraktorkiem to sie chwalić niewarto :rolleyes:. Ale zasłużył sobie i za to mu wieczna chwała i cześć.

SkyLux jest wporzo tylko ma tragiczny montaż i statyw.

No i trzeba go troszeczkę podrasować, są o tym tematy.

Mój po podrasowaniu daje znacznie lepsze obrazy planet (oczywiście tylko na środku pola widzenia) niż newton 114 mm.

:rolleyes:

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, chyba nie trafilem w "dodaj odpowiedz" poprzednim razem ;))..Jakby sie moje wypociny zdublowaly to wiadomo gdzie zbedna kopie odeslac..

 

Wyobrazmy sobie mikroorganizm lazacy po jakiejs brudnej wisnience. Powiedzmy ze jedna z takich bakterii jakims cudem ma oko.. I nagle okazuje sie ze taka bakteria ze zrozumieniem zaczela sie nam przygladac, pojela ze swiat nie konczy sie tu gdzie siedzi tylko wokol dzieja sie rzeczy duzo ciekawsze ;).. Zadziwiloby nas takie stworzonko, co nie :)?

 

Z ludzmi jest identycznie, 99% populacji celu zycia zbyt daleko nie szuka, lub nie szuka go wcale. Moze i znaczna czesc chce/musi tylko przetrwac na tej planecie. Pomimo ze nasza wisienka pokryta ludzmi jest o 10^9x wieksza problem jest ten sam - niewielu ma potrzebe spogladania gdzies dalej ;)

 

Astronomia jest nauka scisla ale jest tez sztuka patrzenia dalej. Sztuka dostrzegania ze 99.9999999999........% tego ogromu nie ma o nas i o naszych "wielkich" sprawach zielonego pojecia... dobrze jest miec swiadomosc miejsca we wszechswiecie. Dobrze jest robic to co sie potrafi robic najlepiej.. A wiec robie co lubie pomimo wszelkiej codziennosci i tanio skory nie sprzedam :)

 

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawiałem ze studiów na Leonidy 2002 (a może dwa tysiące trzy) :rolleyes:

 

Astronomia jest dla mnie oczywiście ucieczką od codzienności i zmartwień. Mnie jednak pociąga w niej to, że potrafi zaskakiwać. Z pozoru tylko takie nocne obserwacje, nawet gołym okiem, wydają się nudne. Tak naprawdę potrzeba tylko trochę cierpliwości by zobaczyć, że coś się 'tam' jednak dzieje.

 

Także, hmmm jakby to ująć, atmosfera jaka towarzyszy obserwacjom jest naprawdę fantastyczna. Odgłosy są inne niż w dzień, widoki, nawet zapach. Inne też są noce w różnych porach roku. Latem z komarami :unsure: i śpiewem ptaków, jesienią z szumem liści i rykowiskiem, zimą z ciszą, wiosną z odgłosem lecących gęsi.

 

Tak to u mnie wygląda i to jest warte poświęcenia.

... długo trwały te moje rozmyslania, Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także, hmmm jakby to ująć, atmosfera jaka towarzyszy obserwacjom jest naprawdę fantastyczna. Odgłosy są inne niż w dzień, widoki, nawet zapach. Inne też są noce w różnych porach roku. Latem z komarami  :unsure:  i śpiewem ptaków, jesienią z szumem liści i rykowiskiem, zimą z ciszą, wiosną z odgłosem lecących gęsi.

 

Tak to u mnie wygląda i to jest warte poświęcenia.

... długo trwały te moje rozmyslania, Dobranoc

 

"I've seen things you people wouldn't believe.." Jak to ktos w pewnym kultowym filmie SF powiedzial ;)

 

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem miłośnikiem astronomi od około roku. Mieszkam w małej miejscowości pod Poznaniem. Pod koniec czerwca planuje kupno telekopu. tzn. nie ja, ale moi rodzice mi kupią, mam dopiero 16 lat. Męcze ich od kilku miesięcy w tej sprawie i mam nadzieje że

nidługo spełni się moje marzenie. Na oku mam Synte 203/1200.

 

Pozdrawiam

KUBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc witam ja was :Beer:

 

Pierwszy raz zainteresowałem się astronomią kiedy ujrzałem na niebie rój meteorytów. Ale nie innteresuję się meteorytami lecz gwiazdami. Obecnie niemam żadnego sprzętu do obserwacji ale już niedługo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ortuj!

Ja też zaczęłem interesować się astronomią gdy oglądałem rój meteorów, a były to Perseidy w sierpniu zeszłego roku. Od tego czasu co nieco się nauczyłem, obserwowałem niebo przez lornetkę i tak jak Ty planuję nidługo kupić teleskop

(prawdopodobnie pod koniec czerwca). Masz już jakiś na oku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam :Beer:

Cześć Ortuj!

Ja też zaczęłem interesować się astronomią gdy oglądałem rój meteorów, a były to Perseidy w sierpniu zeszłego roku

:Boink: Tak to były Perseidy
ujrzałem na niebie rój meteorytów
Najwięcej było ich widać obok Kasjospeji.
Masz już jakiś na oku?
Mam tylko że nie teleskop a lornetkę tj. -> http://www.vademecum.astronomia.pl/lornetki.html <- tą za 269zł . Dobry wybór ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.