Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość saywiehu

Witaj!

Co do dłubania, to ja też lubię :) ale radzę przerzuć to na np. platformę pod Syntę, albo jakieś inne ulepszenia tego teleskopu - sporo tego się znajdzie, jak się chce. Po prostu nie warto budować nic od podstaw wobec aktualnej ceny Synty.

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Początki mieliśmy podobne... Ach z rozrzewnieniem wspominam Astro Gabinet ( mam go do tej pory ), nic przez niego nie było widać ale chciało się coś zobaczyć.

Ja zawsze marzyłem żeby zobaczyć pierścienie Saturna.. Przez Astro Gabinet mi się nie udało, ale po kilkunastu latach sprawiłem sobie w końcu teleskop ( mały bo mały ale jednak teleskop! ) czego i Tobie życzę!

Ps. Trzeba mieć tylko wyrozumiałą żonę ( pozdrawiam swoją !!! ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astro Gabinet

 

Aż się łezka w oku z rozrzewnienia kręci, leży na szafie do tej pory, najbardziej z całego zestawu przydatna była mapka.

Ale był to jednak bardzo nieudany zakup w porównaniu z lunetami konstruowanymi ze szkieł od optyka, lup i tubusów z kartonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - i pozdrawiam

Nowi się przedstawiają - to ja też. Darek z Wrocławia, 38 lat, muzyk. Astronomią zainteresowałem sie niedawno - po tym jak zakupiłem córce!!! zabawkowy teleskop. Niewiele przez niego widać i to mnie zamotywowało do dalszych poszukiwań. Okazało się że spędzanie nocy na "podróżach" po Wrzechświecie to posjonujące zajęcie. Próbuję fotografować - na razie z miernym skutkiem. Ale zobaczymy.

 

Zainteresowania: fotografia, komputery, .... i Natura!

Forum jest świetne - gratuluję. Dzięki niemu już dowiedziałem się wiele dla mnie nowego.

 

Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich

 

Dari

 

P.S.

Kupiłem za waszą radą lornetkę 7 x 50, Bresser - ale na początek wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam na imie Borys.

Na wasze forum trafilem serfujac w kolejnym napadzie natychmiastowego zakupu teleskopu. Dodam, ze takie stany dopadaja mnie srednio 5-10 razy w roku i trwa to od kilku lat ;) Mam nadzieje, ze tym razem bede bardziej wytrwaly. A poza tym zdecydowalem sie zarejestrowac, gdyz forum jest pierwsza klasa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj na forum Borysie!

gratulacje umiejętności poskramiania nieodpartej chęci takiego zakupu :D

bo własnie zakup teleskopu jest tym, przy którym pośpiech jest najmniej wskazany,

napewno znajdziesz tu sporo porad, czym się kierować, przy zakupie teleskopu i mam nadzieję, że wybierzesz własciwie, a przede wszytkim świadomie

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam na imię Paweł i mieszkam w Łodzi. Astronomią interesuję się od wielu lat, jednak dopiero od kilku tygodni (min. za waszą sprawą - GRATULACJE ŚWIETNE FORUM) wróciłem do Astronomii z wypiekami na twarzy... poza tym interesuję sie sprzętem audio (HI-END), a pracuję w "budżetówce" (kaski niewiele :D ) Jednak nie poddaję się i myślę o LIGHTBRIDGE 8", a i jeszcze jedno mam małą córeczkę, która też wymaga wielu wydatków, ale może za kilka lat usiądzie przy telepie :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się !

Mam na imię Paweł i mieszkam w Biłgoraju. Jestem tutaj dzięki jednemu z użytkowników forum.

Kupiłem od niego sprzęt i dzięki temu mogę celować w niebo.

To tyle o mnie na początek ....

 

Proszę o wyrozumiałość i ewentualną pomoc

 

Pozdrawiam

Edytowane przez motor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie przedstawie choc wiekszosc juz i tak mnie zna z zaprzyjaznionego forum lub live ;)

Lejcyn - lat 20. Bydgoszcz... zakrycia brzegowe - to co mnie kreci :).

SkyLux 70/700 i pare pierdolkow :)

Pozdrawiam serdecznie :)

Lej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.