Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

możesz, ale musisz je zmniejszyć,

 

ograniczenia załączanych zdjęć do postu:

 

Maks. rozmiar pliku: 256 kB (512 kB - dla userów grupy Astroamator)

Maks. szerokość pliku: 1000 pixeli

Maks. wysokość pliku: 1000 pixeli

 

dopuszczalne typy załączników: jpg, gif, png, pdf, oraz zip

pamiętajcie również o tym, żeby były one zgodnie z regulaminem:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?act=boardrules

to jeszcze taki mały tutorialik, jak załączyć zdjęcie, obrazek do postu:

 

załączniki, do postu wkleja się bezpośrednio ze swojego komputera, poprzez przycisk "Przeglądaj" i "Dodaj ten załącznik", po załadowaniu na serwer forum klikamy przycisk: "Add into Post"

 

logo4.gif

 

można również wkleić zdjęcia bezpośrednio do postu, poprzez link zewnętrzny

za pomocą tego przycisku: image.gif wklejamy bezpośredni link do obrazka:

 

logo4.gif

zdjęcie z Astro-forum.org

 

ale w takim przypadku należy pamietać, że taki sposób załączania zdjęć znacznie opóźnia ładowanie strony forum wszystkim userom, ponieważ za każdym razem obrazek jest pobierany z serwera źródłowego, co przy słabych łączach, lub dużych plikach powoduje lagi, zwłaszcza użytkownikom na łączach modemowych.

 

Dlatego, ten ostatni sposób prosimy stosować tylko w ostateczności, i tylko przy szybkich serwerach źródłowych i małych zdjęciach, pamiętając równocześnie, zgodnie z regulaminem Forum, o podaniu źródła zdjęcia/obrazka nieswojego autorstwa i naturalnie o niezabronionym rozpowszechnianiu.

 

ponieważ ograniczona jest wielkość i rozmiar mozliwych do załączenia fotek, można zrobić to przez zewnętrzne serwery

 

np. http://www.imageshack.com/

klikamy na Upload & Share otworzy nam się nowa strona i mamy okienko przeglądaj, przeznie zaznaczamy obrazek który chcemy załadować

i po chwili mamy załadowany obrazek na serwer

 

logo4.gif

 

tylko, że w przypadku dużych plików zarżniemy przegladanie strony innym użytkownikom, ponieważ linkowany obrazek będzie za każdym razem pobierany z tego serwera na który go własnie wysłaliśmy, a po drugie, format strony się rozjedzie

dlatego obrazek trzeba wrzucić jako miniaturkę z linkiem do oryginału:

 

składnia ma wygladac tak:

 

[url=http://adres.miniaturki.obrazka.jpg][img=http://adres.do.oryginalengo.obrazka.jpg][/url]

 

ważne jest poprawne umiejscowienie tych nawiasów [ ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pauloss: miałem kiedyś Optisana 800/203 i jak na początek to nie jest najgorzej, ale wybór mógłby być zdecydowanie lepszy.Z pewnością powinieneś zainwestować w nową lunetkę celowniczą (tzw. szukacz) bo ten który jest w standardzie do niczego się nie nadaje.Napisz co dam Ci dorzucili jeszcze w standardzie lub co ew. dokupiłeś do kompletu (okulary itp.)Napewno spróbujemy Cię czegoś nauczyć :)

 

OK.DZIEKI

POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pauloss: miałem kiedyś Optisana 800/203 i jak na początek to nie jest najgorzej, ale wybór mógłby być zdecydowanie lepszy.Z pewnością powinieneś zainwestować w nową lunetkę celowniczą (tzw. szukacz) bo ten który jest w standardzie do niczego się nie nadaje.Napisz co dam Ci dorzucili jeszcze w standardzie lub co ew. dokupiłeś do kompletu (okulary itp.)Napewno spróbujemy Cię czegoś nauczyć :)

W standardzie mialem okular(chyba sie to tak nazywa) 25mm i 6mm.

Nie wiem czy sie nie pomylilem (nie mam mnie teraz w domu).

Czy moglbys mi powiedziec jak ustawic np te odwazniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum!!!

Absolutnie się nie przejmuj. Mój pierwszy teleskop to był Optisan 114/900 i naprawdę zobaczyłem przez niego więcej niż do tej pory mi się udało przez Celestrona (fakt , że teraz mam mniej czasu :D ).

Z pewnością wypatrzysz sporo ciekawych rzeczy.

Pogodnego nieba i udanych obserwacji.

 

pozdrawiam

Radek

 

dzieki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów

 

Astronomia ciekawiła mnie zawsze,ale dopiero teraz mam na tyle wolnego czasu,aby zająć się oglądaniem nocnego nieba. Mój sprzęt składał się z lornetki i pary oczu, jednak zakupiony ostatnio teleskop to jest to czego mi brakowało.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe powitanko. Drugi post to wina zmulonego komuterka :D . Biorąc pod uwagę posty niezadowolonych użytkowników sebena kupię Meade/Bresser Model DS-2130AT Autostar 494 computer. Co o nim myślicie ??

 

Bobaki używają zgodnie z tradycją Meade ETX 125AT. :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze taki teleskop kosztuje duuuużo :blink:

No tak ,ale może lepiej zbieraj na coś w okolicy 150 mm średnicy np. Soligor MT740 ( lub nawet MT800)

Synta też będzie dobrym wyborem.

Ten bresserek to zabawka ,cztery lata temu też o nim myślałem ,kupiłem MT800 który służył mi do ubiegłego miesiąca. :helo:

Sprzedałem bo mam większego Taurusa (270 mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników bezchmurnego nocnego jak i dziennego nieba. Mam na imie Mariusz i za sobą 20 latek.

Interesuje się astronomią już od 13 lat. Mieszkam w Lipie (koło Stalowej Woli) i tu prowadze swoje obserwacje. Niebo mam dość ciemne oprócz południowego horyzontu (stalowowolska łuna-nienawidze).

Ciesze się że mogę do Was dołączyć.

Życze ciemnego i klarownego nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Nazywam się Kamil jestem z Gliwic. Mam 18 lat. Aktualnie chodze do 3 klasy technikum elektronicznego.

 

Astronomia ciekawiła mnie od dłuższego czasu ale jakoś nigdy nie mniałem okazji zająć się tym bardziej serio ( brakowało mi ludzi którzy tez się tym interesowali i nie wiedziaęłm jak zacząć ) Od kilku miesięcy zaczełem więcej czytać książek ( Niebo poradnik uzytkownika - Davida Levyego pierwsza ksiażka od której zaczołem ) prenumeruje kwartalik " Vademecum miłośnika astronomi ". jakiś czas temu kupiłem mały teleskop 76/700 no ale troche się zawiodłem ( myślałem ze bedzie więcej widać ) Aktualnie zastanawiam się na sprawieniem sobie juz jakiegoś większego teleskopu i mysle ze jak znajda sie pieniazki to coś doradzicie. Jak by ktoś był jeszcze z gliwic to prosiłbym o kontak :]

 

Jak sie dobrze rozejrzysz to znajdziesz kilka osob z Gliwic. Witaj na forum. A co fo teleskopu to zalecam mocne rozejrzenie sie po tematach forum, poradach innych bardziej doswiadczonych userow oraz doglebne przestudiowanie optyczne.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłych forumowiczów.

Paweł '74 z Olsztyna.

Dawno, dawno temu rodzice kupili mi zestaw do samodzielnego montażu

- chyba AstroGabinet. Kupa plastikowych soczewek, rurek i przysłon.

Budowałem i budowałem i ciągle młode, nie uzbrojone oko dawało

lepszy obraz Księżyca. Ech... Na pchlim targu udało mi się znaleźć ofiarę na ten zestaw

i sprzedałem z dużą stratą. Potem pozostały mi

mroźne wieczory u rodziny na wsi. Czarne niebo i wspaniałe widoki.

Teraz jako człowiek po trzydziestce mam syna, posadzone drzewo

i "prawie" dom w bloku.

Niedawno z synem odwiedziliśmy olsztyńskie obserwatorium i coś

we mnie odżyło. W Planetarium byłem dziesiątki razy ale to nie TO.

Postanowione. Trzeba uzbierać na teleskop -żona poinformowana.

Na razie czytam forum i uczę się.

Szkoda, że kiedyś nie było interetu bo mam ogromne zaległości.

 

Co do teleskopu to będzie Synta 8'' lub własny wytwór na zwierciadle

170mm z Astrokrak.pl

Wiem, że wyjdzie drożej niż Synta ale lubię sobie podłubać. :rolleyes:

Już nie kupię plastikowych rurek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.