Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

przedyskutuj n :Beer: a forum nim kupisz dany telep jaki wybralas .

Czesto potezne teleskopy w/g opisu sprzedajacych sa smieciami .

 

 

Witam, kupiłam juz teleskop... w sumie nie konsultowałam tego zakupu, ale kierowałam sie troszkę parametrami no nie ukrywam i ceną również. Mam Seben big boss 150/1400, zobaczymy co to takiego i czy w miarę dobry. Mam nadzieję, że jak dla raczkującej obserwatorki - będzie w miarę dobry i nie zniechęci mnie do astronomii.

pozdrawiam

cosmica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Mam nadzieję, że jak dla raczkującej obserwatorki - będzie w miarę dobry i nie zniechęci mnie do astronomii.

pozdrawiam

cosmica

 

Na początek znajomości z astronomią trzeba było kupić lornetkę. Po pierwsze, to tańsze rozwiązanie, a po drugie - jak nie załapiesz bakcyla astronomii, lornetka pozostanie i możesz ją wykorzystać np. do obserwacji przyrody, na wycieczkach, etc. Natomiast teleskop będzie się kurzył gdzieś po kątach.....

 

Na dobry początek kup sobie książkę "Niebo na weekend".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek znajomości z astronomią trzeba było kupić lornetkę. Po pierwsze, to tańsze rozwiązanie, a po drugie - jak nie załapiesz bakcyla astronomii, lornetka pozostanie i możesz ją wykorzystać np. do obserwacji przyrody, na wycieczkach, etc. Natomiast teleskop będzie się kurzył gdzieś po kątach.....

 

Na dobry początek kup sobie książkę "Niebo na weekend".

 

 

no tak... mogłam lornetke...

wolałam jednak teleskop :) jaki jest - taki jest, a jesli nie złapię bakcyla, to cóż... wystawię na aukcję, a kase przekażę np na WOŚP :)

myślę jednak, że z racji moich zainteresowań, przygoda z astronomią dopiero się rozpoczyna...

 

ps. lornetkę już mam, okrętową - całkiem dobra ;)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bakcyla chyba juz zlapalas !!

Zobacz jakie obrazy telep daje . Jowisza poobserwuj jak jeszcze jasnawo na dworze.

Z tego telepa mozna poprawic poprzez danie lustra do parabolizacji i ponowne napylenie . Ale wtedy musisz troche wydluzyc tube . Powinien wyjsc ok 150/750. Przeszlifowac lustro na mniejsza ogniskowa aby do dlugosci tuby pasowala to nie warto, bo za ta cene nowe lustro kupisz. Poobserwuj tym telepem, moze umow sie z kims z okolicy co tu tez pisze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bakcyla chyba juz zlapalas !!

Zobacz jakie obrazy telep daje . Jowisza poobserwuj jak jeszcze jasnawo na dworze.

Z tego telepa mozna poprawic poprzez danie lustra do parabolizacji i ponowne napylenie . Ale wtedy musisz troche wydluzyc tube . Powinien wyjsc ok 150/750. Przeszlifowac lustro na mniejsza ogniskowa aby do dlugosci tuby pasowala to nie warto, bo za ta cene nowe lustro kupisz. Poobserwuj tym telepem, moze umow sie z kims z okolicy co tu tez pisze ?

 

 

no tak, bakcyl juz prawie załapany :) zwłaszcza jak czytam forum :) to podglądanie nieba to w sumie ma być taki dodatek do tej całej przeogromnej teorii, która mnie interesuje.

zobaczymy co mi z tego wyjdzie, sama jestem ciekawa.

 

pozdrawiam

cosmica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka jestem Kuba.Mam 14 lat i jestem z Wroclawia,narazie mało znam sie na kosmosie ale sie to zmienia,może ktoś chcetny do oglądania kłosmosu z wroca jak co to gg-8256433

ps:jest ktoś z kkolic kobylej gory koło sycowa woj.Wielkopolskie jak co to zapraszam do mojej cioci domku na calonocne ogladanie ale zależy czy tam jestem

 

PoZRDo 4 alL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj na Forum cosmika, ma nadzieję, że Ci się u nas spodoba, tym bardziej, że staramy się przygotować, zwłaszcza dla początkujących, jakiś poradnik dotyczący zakupu pierwszego teleskopu:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=11719

 

a ogonki Hansa właśnie się tyczyły poradnika kolimacji lornetki: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=12790

który podejrzanie mało ich zawierał :D

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj na Forum cosmika, ma nadzieję, że Ci się u nas spodoba, tym bardziej, że staramy się przygotować, zwłaszcza dla początkujących, jakiś poradnik dotyczący zakupu pierwszego teleskopu:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=11719

 

a ogonki Hansa właśnie się tyczyły poradnika kolimacji lornetki: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=12790

który podejrzanie mało ich zawierał :D

pozdrowienia

 

 

Witaj,

no tak ... ogonki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na Forum crazzy, a chętnych do obserwacji z okolic Wrocławia szukaj tu: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showforum=45

 

a czy warto wydać 500 zł na swój pierwszy teleskop, może dowiesz się tu: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=12339

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj cosmica, a tak swoja drogą to jest fascynujące jaki odzew ma na forum post początkującej w astronomii amatorskiej kobiety, a jaki przywitanie początkujacego osobnika płci męskiej.

 

Bo żeby mężczyzna miał takie wzięcie, musi być przystojny, jak na przykład ja :D.

 

Witaj Kamilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Jestem z sulejowka to miasto pod warszawa.

Pewnie bede wlascicielem synty 200/1200 na dniach. (zainteresowanie astronomia od dawna tylo jakos czasu malo a moze poprostu doroslem:P)

Obecnie prowadze firme stolarska. hmm i to na tyle na teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.