Skocz do zawartości

Jowisz 2019


Przemo23

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Przemo23 napisał:

Robiłem kilka razy próby i lepiej wychodzi L (nagrany) od później wygenerowanego z poszczególnych kanałów RGB.

 

Jak już pisałem wcześniej - jak wstrzelisz się w dobry seeing, to wystarczą 4 aviki - po jednym na kanał.

Ja używam: programu Autostakkert do składania, Registax do wyostrzania i Photoshop do tzw. kosmetyki.

Oki.  Chcę zapolowac na Jowisza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nagrywam luminancję  kamerą mono z filtrem ProPlanet 742 ( IR pass) i kolor kamerą kolorową. Z reguły po 1500 klatek avi, potem derotacja.

Przykładowy wynik - poniżej:

a2b02bacdb193540b40ee57173dffa62.1824x0_

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wessel napisał:

Ja nagrywam luminancję  kamerą mono z filtrem ProPlanet 742 ( IR pas) i kolor kamerą kolorową. Z reguły po 1500 klatek avi, potem derotacja.

Przykładowy wynik - poniżej:

a2b02bacdb193540b40ee57173dffa62.1824x0_

A jak ta dekoracje się robi?

Jakiś samouczek?

Ja w tym Winjoupsie nie miałem pojęcia jak zacząć hehe

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wessel napisał:

Ja nagrywam luminancję  kamerą mono z filtrem ProPlanet 742 ( IR pass) i kolor kamerą kolorową. Z reguły po 1500 klatek avi, potem derotacja.

Przykładowy wynik - poniżej:

a2b02bacdb193540b40ee57173dffa62.1824x0_

1500 avikow , ile czasu ma pojedynczy avik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gawain74 napisał:

Jowisz z minionej nocy.

Od lewej: Io, Ganimedes, Europa i Kallisto.

18.05.2018

ED80 / Barlow Hyperion / ASI 224

jupiter3s.jpg

Fajnie wyszło Edkiem  . Właśnie Edek wczoraj  do mnie dotarl   . Barlow Hyperion  daj link zobacze co to za wynalazek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Meiser napisał:

1500 avikow , ile czasu ma pojedynczy avik ?

Nie 1500 avików tylko dwa aviki po 1500 klatek - jeden film avi dla luminancji a drugi dla koloru. Czasu pojedynczej klatki nie pamiętam, ale średnio to 35 fps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, gawain74 napisał:

@Meiser gratuluję zakupu, będziesz zadowolony. Do planet proponuję dokupić soczewkę barlowa, np: Barlow Hyperion 2,25. Zwiększy ona ogniskowa razy 2,25. Bez tego planety z ED80 wciąż będą bardzo małe.

Spoko Dzięki.  Co prawda do planet chcę  przeznaczyć mojego  SCT 9,25 z kamerą  ASI120 Color już bez Barlowa daje spore  powiekszenie  A jak do tego wrzucę  jeszcze  Barlowa powinno być mega  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wessel napisał:

No to czekamy na pierwsze fotki!

Narazie na wybrzeżu  kraju pogoda nie sprzyja wieczory są parne burzliwe z przelotnymi opadami .Nawet jak nie pada to wilgotność  jest  na poziomie  97% 98 % co powoduje mgłę  jak mleko.  Ale to norma zawsze tak jest jak się coś planuje. Nie wiem czy Barlow x2 z SCT 9.25 i ASI 120 nie będzie  przesadzonym zestawem co do wielkości obrazków. Muszę  to przetestować. 

Edytowane przez Meiser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wessel napisał:

Nie 1500 avików tylko dwa aviki po 1500 klatek - jeden film avi dla luminancji a drugi dla koloru. Czasu pojedynczej klatki nie pamiętam, ale średnio to 35 fps.

Tak w przypadku  kamery mono . A co w przypadku  kamery  color  ?  Nie potrzeba luminacji. Jak wedlug Ciebie najlepiej  do tego podejść  ?  Chce zrobić AVI  tak żeby jeden plik AVI miał min.1 minutę  nie wiem czy dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luminancja jest potrzebna, tylko nie ma jej jak zrobić wprost. Niektórzy wykorzystują kanał czerwony jako luminancję, bo jest najmniej narażony na ruchy atmosfery, ale to połowiczne rozwiązanie..

Jednominutowe avi przy Twoim sprzęcie i kamerze 120 MC to będzie pewnie dla Jowisza jakieś 20 FPS czyli 1200 klatek, ciut mało ale na początek może być.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wessel napisał:

Luminancja jest potrzebna, tylko nie ma jej jak zrobić wprost. Niektórzy wykorzystują kanał czerwony jako luminancję, bo jest najmniej narażony na ruchy atmosfery, ale to połowiczne rozwiązanie..

Jednominutowe avi przy Twoim sprzęcie i kamerze 120 MC to będzie pewnie dla Jowisza jakieś 20 FPS czyli 1200 klatek, ciut mało ale na początek może być.

Ok Dzięki  jak tylko trafię  pogodę będę działał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2019 o 10:50, Meiser napisał:

Narazie na wybrzeżu  kraju pogoda nie sprzyja wieczory są parne burzliwe z przelotnymi opadami .Nawet jak nie pada to wilgotność  jest  na poziomie  97% 98 % co powoduje mgłę  jak mleko.  Ale to norma zawsze tak jest jak się coś planuje. Nie wiem czy Barlow x2 z SCT 9.25 i ASI 120 nie będzie  przesadzonym zestawem co do wielkości obrazków. Muszę  to przetestować. 

Używam c9.25 z barlowem 2x od gso i jest ok. Tylko do kamery kolorowej i niskim położeniu planet przydałby Ci się korektor dyspersji atmosferycznej, np. Zwo ADC.

W dniu 19.05.2019 o 14:01, wessel napisał:

Luminancja jest potrzebna, tylko nie ma jej jak zrobić wprost. Niektórzy wykorzystują kanał czerwony jako luminancję, bo jest najmniej narażony na ruchy atmosfery, ale to połowiczne rozwiązanie..

Jednominutowe avi przy Twoim sprzęcie i kamerze 120 MC to będzie pewnie dla Jowisza jakieś 20 FPS czyli 1200 klatek, ciut mało ale na początek może być.

Ja mam kamerkę 290mm i z nią przy Jowiszu uzyskuję 80fps - gain około 300-350. Że 120mc nie miałem do czynienia i nie wiem jaki tam gain da się ustawić by obraz był jeszcze akceptowalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.