Skocz do zawartości

PHD2 <> ASI 120MM <> APT <> CANON 450D


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
miał ktoś może problem z działaniem PHD2 wraz z APT?
Objawy są następujące: oddzielnie programy PHD2 i APT działają bez zarzutów ale razem za nic nie chcą współpracować.
Rezultatem jest zawieszanie się APT (Canon pokazuje BUSY po zrobieniu pierwszej klatki) podczas działania PHD2.
Testy robiłem na kilku komputerach i działa tylko na jednym, nowym  (laptop dell 2019 WIN 10).

Maszynę przy setupie wolałbym mieć nieco starszej daty, której nie będzie żal jak nieco zmarznie, zawilgotnieje
lub się zepsuje. Jednak za nic nie mogę tych dwóch programów pożenić. 
Próbowałem to uruchomić na WIN7 oraz WIN10 z identycznym skutkiem na dwóch różnych komputerach.

 

Czy to wina sterowników?

Przecież działają osobno dobrze.

 

PHD2 - phd2-2.6.6-installer.exe
ASI 120mm - https://astronomy-imaging-camera.com/software/ZWO_ASI_Camera_Driver.exe
APT - https://www.ideiki.com/astro/APT_UnReg3_63.exe

 

Kabelków?
USB 2.0

 

Spotkał się może ktoś z podobnym problemem?

 

GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

1. Czy klatka schodzi czy nie? (czy lustro zamyka się czy nie)

2. Czy PHD2 cały czas guiduje (np. cały czas chce ustabilizować guiding zanim pozwoli palić kolejną klatkę) - srawdzałeś czy przypadkiem guiding nie skacze za bardzo?

3. Próbowałeś na PHD1?

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie schodzi klatka, a lustro nie opada. Muszę wyłączyć aparat aby powrócił do normalnego trybu. (mam wrażenie że zawiesza się na zapisie)

2. Nie uruchamiam guidingu, mam włączone tylko odświeżanie obrazu z kamery ASI. Tak samo się działo w plenerze więc testuję teraz w domu.

3. Nie, sprawdzę dzisiaj.

 

Chcę dzisiaj wymienić kable USB na inne, może tym leży problem !?

 

GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jakby problem leży w interface APT -> PHD2 - bo wnioskuję, że PHD2 się nie wiesza i obrazy schodzą cały czas. To APT wiesza się podczas ściagania klatki tak?

Czy ten sam efekt masz gdy PHD2 jest połączone z APT ale nie ściągają się klatki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to zmienia postać rzeczy. APT kontroluje guiding (m.in. na potrzeby ditheringu) i łączy się z PHD1/2 - ale z tego co pamiętam to musisz to zrobić ręcznie.

 

Czyli masz włączone dwie aplikacje, APT i PHD2 - zupełnie nie połączone ze sobą i APT wiesza się na ściągnięciu klatki. Jak masz włączone tylko APT to klatki ściągają się bez problemu....

 

Spróbuj połączyć Canona z Remote Shooting (aplikacja Canona) i tak zrobić zdjęcie (z pracującym PHD2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc!
Uzupełniając:
PHD1/2 + Remote Shooting/SGPro/APT - Objaw ten sam (zawiesza się przy próbie zapisania pierwszej klatki)
Uruchomiłem kolejny komputer: i5, 8GB, magistrala USB 3.0, WIN10 - Problem nie występuje

 

Wnioskuję że bez USB 3.0 to nie może działać.

 

Pozdrawiam
GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grzegorz Szkudlarek napisał:

Dzięki Panowie za pomoc!
Uzupełniając:
PHD1/2 + Remote Shooting/SGPro/APT - Objaw ten sam (zawiesza się przy próbie zapisania pierwszej klatki)
Uruchomiłem kolejny komputer: i5, 8GB, magistrala USB 3.0, WIN10 - Problem nie występuje

 

Wnioskuję że bez USB 3.0 to nie może działać.

 

Pozdrawiam
GS

Dodatkowym rozwiązaniem może być użycie aktywnego HUBa lub kabla z dodatkowym zasilaniem. Jeśli rzeczywiście problem rozwiązuje USB 3.0 a podpinasz kable USB 2.0, to wychodzi na to, że wina leży w zbyt małej wydajności prądowej USB 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.