Skocz do zawartości

Czyzby śmierć Astronomii?


Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie! Mam takie wspomnienie z dzieciństwa, Sylwester 89/90 chyba. Jestem z rodzicami w domku letniskowym w Puszczy Zielonce, jest pełnia, o północy idziemy na spacer i jest jasno jak w dzień. Teraz nie do pomyślenia ani przeżycia, no chyba że gdzieś daleko od ludzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nova @astrokarol Akurat na wybory polityczne chodzę, bo też uważam, że każda mała cegiełka się liczy (choć tak w gruncie rzeczy wyborcy mają zerowy, lub niemal zerowy wpływ na to, co się potem dzieje w kręgach rządowych). Natomiast co do ekologii, to - mimo, że wbrew pozorom również jestem idealistą - niestety, ale moje dotychczasowe doświadczenie jest takie, że takie różne małe działania poprawiają co najwyżej samopoczucie tych nielicznych osób, które je wykonują. A cała reszta ma to w nosie, bo liczy się wygoda i rozrywka. Ewentualnie hajs - przyroda zawsze przegra z biznesem. Jedyna możliwość wg mnie, żeby rzeczywiście zaczęło się coś zmieniać, to pojawienie się bezpośredniego zagrożenia zdrowia ludzi, a jeszcze lepiej - życia. "Bezpośredniego" w sensie "w środę palisz w piecu meblościanką, a w piątek ty i twoja rodzina umieracie na raka płuc". Odroczenie skutku np. o miesiąc już będzie o wiele mniej motywujące. A wszelkie akcje informacyjne itp. mają tylko taki skutek, że ludzie kiwają głowami, tak tak, oczywiście, jesteśmy za ekologią, a potem i tak robią to samo co robili. Zresztą my też - powinniśmy się zrzec komputera, smartfona, samochodu, zacząć kupować np. ryż na wagę, a nie w plastikowych woreczkach itp. Ile z nas to robi? Ja nie, bo nie mam na to czasu. Albo np. powinienem zrezygnować z jeżdżenia autem za miasto na obserwy - i też tego nie robię. I nie zacznę robić, bo ważniejsze jest dla mnie spotkanie z astrokumplami i pogapienie się we w miarę jeszcze ciemne niebo. Czyli wygrywa wygoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Tobą, że ludzie mają w nosie ekologię. Rozumiem też Twoją potrzebę komfortu bo sama lubię pojeździć autem i zdarza się że jeżdżę nawet bez celu, a po to aby się zwyczajnie zrelaksować. Nie chodzi o to, żeby zupełnie rezygnować z dobrodziejstw technologii ale żeby używać ich z głową. A wracając do ludzi ogólnie, jeśli 1 osoba na 10 zrozumie jak ważne jest dbanie o Ziemię to jest to sukces. A jeśli Ty Piotrze K. (Nie wiem jak wstawić Twój nick) raz na jakiś czas kupisz ryż na wagę a nie w woreczku to właśnie jest ta malutka cegiełka. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która nic nie daje - i dlatego nigdy bym sobie nie pozwolił na stwierdzenie "nie mam sobie nic do zarzucenia". Ale dobra, nie ma co o tym dyskutować, bo po pierwsze to nie jest forum ekologiczne, a po drugie takie dyskusje nic nie wnoszą i do niczego nie prowadzą.

 

@Nova Trzeba napisać "@" i pierwsze parę liter loginu, a potem wybrać właściwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, szuu napisał:

chodzą słuchy że w następnym filmie marvela przeciwnikiem avengersów będzie właśnie sp3uca :flirt:

 

Nie wiem , nie znam . Może dlatego ze pamietam lipca 69 . :matrix:

Jeśli to komplement to dziękuje. 

 

Andrzej

druga edycja: muszę zgooglowac tą uwagę. Może to nie komplement , a karma wraca - jak mówi mój kot zostawiając ślad na podłodze w salonie...:g:

Edytowane przez sp3uca
Refleksja po czasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja @Piotr K., wrócimy do tematu. 

W zasadzie to powinienem świecić lampami, żarówkami itp. jak "leci" (bez zwracania uwagi czy świecą w niebo) bo przecież to i tak nie ma znaczenia. Co się będę przejmował, przecież reszta też to ma w nosie ;)

Choć w zasadzie jako obserwator powinienem zrzec się światła, tego "zachodniego" (lampy, latarki) jak i ognia (ogniska, świecy) i mieszkać po ciemku.

Chyba wiesz co chce przez to powiedzieć ? Mam nadzieję.

Edytowane przez astrokarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.