Skocz do zawartości

Markowe okulary z Aliexpress


lulu

Rekomendowane odpowiedzi

To wszystko jest zupełnie losowe i każda przesyłka idzie w inny sposób (np AliExpress standard shipping dochodzi od 7 do 50 dni, czasem zwykła przesyłka, czasem kurier 48, czasem priorytet, czasem bezpośrednio z Chin, czasem przez 3 inne państwa). 

Cło to też kwestia losowania, choć prawdopodobieństwo jest raczej bardzo niskie. Kilka razy moja przesyłka była na odprawie celnej poczty (wg śledzenia), ale żadnego cła nie dostałem, mimo że raz sprzęt kosztował kilkaset zł. 

 

Raz kupowałem refraktor za jakieś 2600 i szedł kurierem. Zadzwoniła do mnie pani od nich z pytaniem o towar, bo naliczana cło. Okazało się, że na paczce była specjalna faktura na śmieszną kwotę jakiś 300 zł i cło od tego to były grosze. Dobrze, że za dużo nie powiedziałem tej pani, bo jak się okazało, na fakturze były podpisane jakieś kompletne bzdury - teleskop został nazwany "urządzeniem do wyznaczania poziomu" :)

Także zawsze zamawiając coś na Ali, zakładam w domyśle brak cła, niezależnie od kwoty. Chińczyk zawsze tak wykombinuje, żeby go nie było. 

 

A jak chodzi o "markowość" produktow, to wszystko i tak robi chińczyk na zamówienie tej czy innej firmy. Na AliExpress mamy albo jakiś inny brand albo produkt bez brandu. Ale absolutnie nie znaczy to nic złego dla towaru. Równie dobrze ja jako forma Krzak mógłbym sobie zażyczyc partii okularów i też by zrobili to samo z moim nadrukiem. 

 

Edytowane przez MateuszW
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, MateuszW said:

To wszystko jest zupełnie losowe i każda przesyłka idzie w inny sposób (np AliExpress standard shipping dochodzi od 7 do 50 dni, czasem zwykła przesyłka, czasem kurier 48, czasem priorytet, czasem bezpośrednio z Chin, czasem przez 3 inne państwa. (...)

 

Wczoraj znalazłem w skrzynce jakąś złączkę zamówioną na Ali w....lutym.

Oczywiście w międzyczasie zdążyłem o niej zapomnieć :)

Ale generalnie większość przychodzi do 14 dni.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MateuszW napisał:

A jak chodzi o "markowość" produktow, to wszystko i tak robi chińczyk na zamówienie tej czy innej firmy. Na AliExpress mamy albo jakiś inny brand albo produkt bez brandu. Ale absolutnie nie znaczy to nic złego dla towaru. Równie dobrze ja jako forma Krzak mógłbym sobie zażyczyc partii okularów i też by zrobili to samo z moim nadrukiem. 

 

Z gitarami tak niestety nie jest - te chińskie kopie z logo znanych producentów nie mają absolutnie nic wspólnego z jakością oryginałów, ale jest to robione w innych fabrykach, przez zupełnie innych producentów, nie pracujących dla Gibsona czy Fendera. Jeżeli w wypadku okularów czy innych elementów produkowanych przez jakąś fabrykę dla Celestrona ma ona prawo sprzedawać te produkty poprzez niezależną od Celestrona siec dystrybucji, to można to jakoś tam zrozumieć. Choć jest to nadal dziwne, bo już samo dopuszczenie do powstania takich wątpliwości jak dyskutowane w tym wątku jest z punktu widzenia Celestrona marketingowo i wizerunkowo rujnujące. Ciężko sobie wyobrazić, że szanująca się firma pozwala na szastanie własną marką i logo w tak niekontrolowany sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, lulu napisał:

Z gitarami tak niestety nie jest - te chińskie kopie z logo znanych producentów nie mają absolutnie nic wspólnego z jakością oryginałów, ale jest to robione w innych fabrykach, przez zupełnie innych producentów, nie pracujących dla Gibsona czy Fendera. Jeżeli w wypadku okularów czy innych elementów produkowanych przez jakąś fabrykę dla Celestrona ma ona prawo sprzedawać te produkty poprzez niezależną od Celestrona siec dystrybucji, to można to jakoś tam zrozumieć. Choć jest to nadal dziwne, bo już samo dopuszczenie do powstania takich wątpliwości jak dyskutowane w tym wątku jest z punktu widzenia Celestrona marketingowo i wizerunkowo rujnujące. Ciężko sobie wyobrazić, że szanująca się firma pozwala na szastanie własną marką i logo w tak niekontrolowany sposób.

chyba coś pokręciłeś

kupując na Aliexpress kupujesz w zwykłym sklepie internetowym, który sprzedaje zupełnie legalnie. Produkty Celestrona są dostępne na rynku chińskim tak samo jak na polskim. Różnica jest oczywiście w cłach i podatkach (oraz wielkości rynku) i dlatego ceny u naszych dystrybutorów są wyższe

 

przy pojedynczych zakupach o niewielkiej wartości (poniżej 100 euro) cła i VAT-u nasi celnicy nie naliczają więc taki zakup nadal jest legalny

 

kilka razy musiałem wysłać dokumenty zakupu do celników ale zwykle nic nie naliczali. Wyjątek stanowiła przesyłka wysłana DHL-em. Choć wartość towaru nie przekroczyła 100 euro to i tak musiałem zapłacić cło i VAT. Taka jest polityka DHL-u. Naliczają cło i podatek niemal od wszystkiego i nie zastanawiają się czy to konieczne czy nie ... w końcu to nie ich pieniądze ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, lulu napisał:

Jeżeli w wypadku okularów czy innych elementów produkowanych przez jakąś fabrykę dla Celestrona ma ona prawo sprzedawać te produkty poprzez niezależną od Celestrona siec dystrybucji, to można to jakoś tam zrozumieć. Choć jest to nadal dziwne, bo już samo dopuszczenie do powstania takich wątpliwości jak dyskutowane w tym wątku jest z punktu widzenia Celestrona marketingowo i wizerunkowo rujnujące.

Ja myślę, że dla chińczyka taki Celestron (który należy chyba do SW?) to jest nikt i jest po prostu zwykłym klientem, tak samo jak firma krzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ZbyT napisał:

chyba coś pokręciłeś

kupując na Aliexpress kupujesz w zwykłym sklepie internetowym, który sprzedaje zupełnie legalnie.

Tego właśnie nie wiemy. W normalnym świecie producent taki jak Celestron ma własną sieć dystrybucji, nad którą chce sprawować kontrolę. Ma umowy z lokalnymi dostawcami i ci kupują albo od Celestrona albo od produkującej dla niego chińskiej fabryki na podstawie takich umów. Pytanie czy te wszystkie sklepy, w których napotkać można produkty wyglądające na SW opisane jako "Celestron" mają rzeczywiście takie umowy? Przecież nie powinno być tak, że każdy sklep internetowy w Chinach zgłasza się do fabryki i kupuje sobie od niej produkcję zamówioną przez Celestrona. A na pierwszy rzut oka tak to właśnie może wyglądać - choć może masz rację że to jest legalnie uregulowane? 

 

Mówię jakie to robi wrażenie jeśli ktoś się spotykał na Ali z podróbami znanych marek co pokazuje, że producenci amerykańscy nie radzą sobie ze ściganiem nadużyć w stosunku do własnego brandu w Chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MateuszW napisał:

Ja myślę, że dla chińczyka taki Celestron (który należy chyba do SW?) to jest nikt i jest po prostu zwykłym klientem, tak samo jak firma krzak.

No właśnie - należy? Na opakowaniach okularów z Ali można nawet spotkać te dwie marki na jednej etykiecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całkiem możliwe, jednak markę Celestron stworzył i wypromował Celestron, zainwestował w to określoną pracę i pieniądze - i nawet w komunistycznych Chinach nie jest to własność społeczna, z której każdy może korzystać, tylko własność Celestrona. Gdyby te same okulary wystawiono na Ali jako noname albo pod jakąś nieznaną chińską marką, ich sprzedaż wyglądałaby zupełnie inaczej. Czyli wykorzystuje się tu pewne aktywa Celestrona - pytanie na jakiej zasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.