Skocz do zawartości

Dziwne zdjęcia z QHY8L proszę o pomoc.


omikron20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna moja kamera zaczęła dziwnie przepalać jasne obiekty, nie umiem sobie z tym poradzić. Ustawienia aplikacji mam cały czas takie same. Ale w obawie o niekontrolowane zmiany w ustawieniach aplikacji, na wszelki wypadek zresetowałem wszystkie ustawienia i zainstalowałem je na nowo. Problem cały czas występuje. Nawet instalacja czystego sysemu, i ponowna instalacja programów nie pomaga. Problem możecie zobaczyć na załączonym zdjęciu w załączniku. Link do pliku RAW pod  linkiem

M42_027_RGB_VNG.jpg

Edytowane przez omikron20
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymaj moje sterowniki, u mnie dzialaly na win7.  https://we.tl/t-uLyujL1u8r

 

sprawdz konifguracje jaki masz gain i tryb odczytu.

powinno byc normal speed i najlepiej na poczatek domyslny gain i offset

 

 

qhy8l1.png

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tayson napisał:

trzymaj moje sterowniki, u mnie dzialaly na win7.  https://we.tl/t-uLyujL1u8r

 

sprawdz konifguracje jaki masz gain i tryb odczytu.

powinno byc normal speed i najlepiej na poczatek domyslny gain i offset

 

 

qhy8l1.png

Ustawienia mam dokładnie takie same. Zawsze używałem domyślnych ustawień. Sterowniki pobiorę i zobaczę, ale od kilku lat już używam cały czas tych samych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest już na surowej klatce, więc pochodzi bezpośrednio z kamery. Jak możesz to sprawdź pracę na innym dc201. 

 

Spróbuj też napisać ticketa do qhy z tym problemem. Oni dość sprawnie odpisują. 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Kamera nadal działa jak działała. Kontakt z supportem QHY uświadomił mnie tylko że mogą ją naprawić. Więc w sumie nic się nie dowiedziałem. Ale dla zainteresowanych wrzucam cennik naprawy z jednej z wiadomości od QHY.

 

"If we don`t need to open the front chamber,in generally,repair cost 30USD. If you need to replace USB board, it cost 60USD. If we open the front chamber, replace CCD board cost 102 USD. The freight cost 42USD. Best Regards"

Edytowane przez omikron20
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka ma już 10lat. Spróbuję jeszcze wymienić kondensatory w dc201, może ich czas już nadszedł?. Choć wydaje mi się że napięcia na wyjściu są ok. 

Przy okazji zapytam. Może ktoś z forumowiczów widział gdzieś jak rozebrać qhy8l na części ? Wydaje mi się że nie jest to trudne, jedynym problemem może okazać się tylko usunięcie tych wszystkich klejów i silikonów które zabezpieczają wszystko dookoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.