Skocz do zawartości

Sh2-86 / NGC 6823


Grzędziel

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :) jak na takie warunki, to fotka naprawdę super :)

Zastanawiam się tylko czy różne sesje nie spowodowały dziwnych gradientów na zdjęciu. Mam wrażenie że po lewy dolny róg i dolny środek mają taką jakby mgłę, plus ten obszar wpada deczko w fiolet. Ekspertem nie jestem, więc nie będę tutaj się wymądrzać, tylko przekazuję moje spostrzeżenie :)

Podoba mi się ten ogonek w środku mgławicy, czy to globula Boka czy inaczej się to nazywa? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście widać sporo - nie przypuszczałem, że w naszych warunkach ( mamy z Piotrem podobne - ale tylko warunki, bo jeśli chodzi o zdjęcia to Piotr robi bardzo dobre... :) ) jest to możliwe.

Zauważyłem, że fotografujesz dużo na zachodniej części nieba, ja tylko na wschodniej i południowej, max 2h po meridianie, po tym mam już centrum Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie bardzo ładnie, technika mało spotykana ale efekt ładny. Gdybym miał coś zmieniać to gwiazdki - nie masz tam ifn którego trzeba by było wyciągać na max a jednak gwiazdki Ci wybombiło w efekcie czego mało co widać poza nimi - znikły nawet spajki z kaf'ów które tak lubię.

Edytowane przez .zombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Grzędziel napisał:

240 minut R i po 120 minut G i B.

Czy to był celowy zabieg związany z wszechobecnym w okolicy wodorem lub inna była przyczyna? Czy "tak wyszło"?

Chodzi mi o proporcje RGB.

będę zaczynał zabawę z filtrami RGB (wiem kamikadze) a mamy tą samą kamerkę więc chciałem podpytać.

A fotka bardzo ładna, szczególnie jak na warunki miejskie, śliczny kawałek nieba :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maetrik napisał:

Czy to był celowy zabieg związany z wszechobecnym w okolicy wodorem lub inna była przyczyna? Czy "tak wyszło"?

Chodzi mi o proporcje RGB.

będę zaczynał zabawę z filtrami RGB (wiem kamikadze) a mamy tą samą kamerkę więc chciałem podpytać.

A fotka bardzo ładna, szczególnie jak na warunki miejskie, śliczny kawałek nieba :)

 

Normalnie zawsze naświetlam identyczną ilość klatek RGB. Jednak w tym wypadku po obejrzeniu luminancji stwierdziłem, że kanał R wygląda lepiej niż L więc podjąłem decyzję, żeby dopalić jeszcze trochę R i dołożyć do luminancji. Stąd ta dysproporcja.

 

 

2 godziny temu, wessel napisał:

Piotr, jeśli pamiętasz z poprzedniego RODOS  to zastosuj trik Dominika który pokazywałem :)  zombi nie będzie narzekał  :)

Czy chodzi o trick z rozbiciem na kanały i powtórną alignację do G? To pamiętam. Ale bawiłem się tym na innym zdjęciu i jakoś efektu nie widziałem.

Tu faktycznie mocno pociągnąłem więc i gwiazdy "wybomboniło", ale jakoś nie oceniłem tego jako efekt negatywny. Dopiero jak Przemek zwrócił uwagę to widzę, że ma rację.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.