Skocz do zawartości

saturn II


Andrzej (Lysy)

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze z wczoraj 201 klatek, registax i prawie bez obróbki dodatkowej. Wydaje mi się ze trzeba wybrac zdecydowanie więcej klatek ale niestety seeing nie pozwolił, a w takie zimno trudno wytrzymać dłużej niż 2 godziny. Potwierdzam to o czym pisał Waldek-mewlon studzić do avikowania 2x dłużej niż do vizual.

Pozdr.

poprawka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto jeszcze jeden mój Saturn z klewika. Mała liczba klatek powoduje dużą ziarnistość mimo, że zdjęcie prawie nie tknięte filtrami. Jak zawsze 15 kl/s.

U mnie też pierścień jest z jednej strony cieńszy i już wiem dlaczego.

 

Pozdrawiam.

Saturn1.JPG

Edytowane przez Mizar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hmm Janusz nie bardzo widze gdzie widzisz zajechanie procesingiem w zasadzie żadnych filtrów nie zastosowałem tylko ostrzenie. Fotka wydaje mi się zdecydowanie lepsza od tej generowanej dla 10fps. Szum dla takich parametrów jest większy ale za to lepiej wychodzą szczegóły. Warunki były słabe, silny wiatr i seeing uniemożliwiał właściwie nagrania przy 10fps (cassini pojawiał się sporadycznie).

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz ujmując przepuściłem przez registaxa kilka fimików bez wybierania klatek tylko posługując się fitrem "jakościowym". Uzyskałem kilka oddzielnych klatek wynikowych w btmp leko je ostrzyłem a następnie złozyłem. Jednak o efekcie decyduje głównie seeing. Poza tym zauważyłem że nalezy nagrywać avi z max jasnością (bez wypalanie środka onbrazu ofcrs). Klatki wynikowe z takich avików sa o wiele lepsze i mają mniejszy szum.

W gimp tylko lekki kontrast i żadnych filtrów.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz ujmując przepuściłem przez registaxa kilka fimików bez wybierania klatek tylko posługując się fitrem "jakościowym". Uzyskałem kilka oddzielnych klatek wynikowych w btmp leko je ostrzyłem a następnie złozyłem. Jednak o efekcie decyduje głównie seeing. Poza tym zauważyłem że nalezy nagrywać avi z max jasnością (bez wypalanie środka onbrazu ofcrs). Klatki wynikowe z takich avików sa o wiele lepsze i mają mniejszy szum.

W gimp tylko lekki kontrast i żadnych filtrów.

Pozdr.

Jaką masz światłosiłę układu i jakie parametry kamerki do saturna:migawka, f/s, gain, gamma?

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też doszedłem do wniosku,że klatki jaśniejsze wypadają o wiele lepiej.Nie można też przesadzać z nasyceniem kolorów,choć podczas nagrywania avików Saturn prezentuje się wtedy lepiej. Jednak póżniej nie można poradzić sobie z artefaktami.

Ale tak na prawdę to musiałbym jeszcze potrenować żeby powiedzieć coś więcej.Mam parę teorii na uzyskanie dobrego materiału ale oczywiście bez pogody to można sobie pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz światłosiłę układu i jakie parametry kamerki do saturna:migawka, f/s, gain, gamma?

 

Leszku to jest F/24 z barlowem wynikowo, webcam toucam 840, kamerka ma znacznie lepszą kolorystykę niz popularna vesta. Aviki robione dla 15fp/s przy gain około 15%, jasnośći prawie max, gamma 50%. Jutro wrzucę dobrą surową klatkę dla jasności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij o obiecanej klatce!

 

 

To nie jest referencyjna klatka ale taka średia z jedynego avika nagranego dla odpowiednich parametrów, gdybym miał takich klatek nie 300 tylko parę tysyęcy to by wyszła ładna fotka koncowa. Klatka na żywca zero obróbek.

250.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zła!Ja miałem całlkiem dobry material do zdjęcia ale wtedy jeszcze nie wiedzialem,że klatki muszą być jasne i nie nasycone barwami(przynajmniej nie tak jak moja pierwsza klatka)Załączam dwie surowe klatki z różnych avików.Pozdrawiam!

 

Jeśli klatki sa zbyt ciemne to następuje trudny do usunięcia efekt "ringowania" obrzeży (kumulujacy się jeszcze przy zwiększaniu ilości stackowanych klatek). Obrzeża muszą być dośc jasne ale bez przepalania środka. Również słabe doświetlenie ekspozycji powoduje zanikanie pierścienia zewnętrznego a krepowy jest wtedy nie do uchwycenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.