Skocz do zawartości

Gdzie jest haczyk?


Merarem

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem na Amazonie ogłoszenie:

https://www.amazon.de/-/en/dp/B01CS9VMA2/ref=sr_1_8?dchild=1&keywords=Triplet+Apochromatischer&qid=1586933356&s=ce-de&sr=1-8

potem nastąpiło zwarcie w zwojach. 

Napisałem maila do sprzedającego i twierdzi że to jest sprzęt, który określa jako nowy na 24 miesięcznej gwarancji.

Do tego dostałem jeszcze ofertę na APM 107/700 w podobnej cenie z dodatkową "promocją" trzy w cenie dwóch.

I teraz jest pytanie - czy to jakiś "chińczyk" upłynnia towar, którego TS nie odebrało.

Czy to jest odpad, który nie przeszedł QC w TS?

 

Co Wy o tym myślicie?

 

Edytowane przez Merarem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem jakiś czas temu z jednym z serwisantów - nie będę wymieniał nazwy dostawcy, bo rozmowa miała raczej prywatny charakter. Opisywał w jakim stanie potrafi przyjechać nowy sprzęt od renomowanych producentów, gdy optyka już na dzień dobry nadaje się do ratowania - wyjęcia, czyszczenia itp. Włos się po prostu jeży - potem taki sprzęt, o którym ludzie myślą że został zestawiony fachowo u producenta, trafia na rynek jako nówka, a potem... pewnie ci co wiedzą czego oczekiwać, mogą się go szybko pozbywać.

 

Po tej rozmowie przekonałem się, że niczego nie można być pewnym kupując nówkę i szczególnie nieufnie patrzę na oferty typu "nowy na 24 miesięcznej gwarancji" za pół ceny albo mniej. Jeżeli sprzęt ma takie mankamenty, które nie kwalifikują go do reklamacji, to gość Ci o nich najpewniej nie powie bo wie, że w razie czego nikt nie uwzględni również Twoich zastrzeżeń. Jedną rzecz którą zawsze można i należy zrobić to żądać zdjęcia obiektywu wykonanego z mocną latarą ledową zaświeconą wprost w szkło, wyostrzonego tak aby było widać pyłki na szkle. W takim ujęciu widać zazwyczaj "więcej niż należy" - wyłażą rozmaite zaniedbywalne sprawy, każdy obiektyw wygląda dość przerażająco, ale jak wiesz na co patrzeć to masz szansę wypatrzeć większość problemów takich jak uszkodzenia mechaniczne, grzyb, zacieki od wody między szkłem itp.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, DominikRZS napisał:

To jest dobre:

https://www.amazon.de/-/pl/gp/offer-listing/B0772X4Y5S/ref=dp_olp_0?ie=UTF8&condition=all

 

ale czy to możliwe, ja bym był ostrożny. To może być oszustwo.

Każda oferta zawierająca wezwanie aby kontaktować się ze sprzedawcą przez e-mail powinna być natychmiast zgłaszana adminowi na amazonie - dość szybko usuwają sklepy takich oszustów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak kupowałem coś w UK od gościa, którego nie znam, to napisałem mu, że chciałbym trochę zweryfikować ofertę i poprosiłem o zdjęcie, na którym trzyma przedmiot w lewej ręce i w tle jest okno :) Za chwilę miałem zdjęcie od rozbawionego sprzedawcy. 

Tak łatwo takiego zdjęcia nie znajdziesz w internecie, a przynajmniej miałem pewność że sprzedający rzeczywiście posiada przedmiot. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.