Skocz do zawartości

Drzazga, czyli ślad po kocim pazurze


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kubaman napisał:

Strumień gwiazd całkiem spoko widoczny ale w wersji dla hardokorowców, moim zdaniem nie warto w moich warunkach.

Może nie tyle nie warto, co nie da rady. "Spoko widoczny" zastąpiłbym raczej bardziej przystającym do rzeczywistości "ledwie widoczny". ;)

Też zebrałem tę galaktykę z podobnym, czyli właściwie żadnym efektem "strumienia gwiazd". Pozwolę sobie wkleić dla porównania. Moja skala jest mniejsza. Obróbka kolorystyczna wyszła bardzo podobnie. ;)

 

NGC5907_crop_3200_2400_resize_2000_1500.thumb.jpg.c998c5f80550c2f2e34dd6eec3de397e.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diver przecież znam twoje zdjęcie bo ma miesiąc i jest w galerii niedaleko. Jak już cię korci ;) , to pokaż swoje zdjęcie w L i w negatywie. Po co porównywać zdjęcia które nic nie pokazują w omawianym temacie (wersje RGB nic w tym temacie nie pokazują, nic tam nie ma)? 

 

Tomek pracował ostatnio nad tym tematem i też go porzucił. Ale jak napisałem, szkoda pogody na takie popisy. Myślę że gdybym dopalił drugie tyle L to na końcowym zdjęciu było by coś widać. Szkoda zachodu. 

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kubaman napisał:

Tomek pracował ostatnio nad tym tematem i też go porzucił.

Odpuścił po zadowalającym efekcie :)

 

Bardzo fajnie wyszlo u Ciebie. Mamy podobne łaczne czasy exp i petla również wychodzi podobnie. Oczywiście masz wieksza skale, co z miejsca bije wiele innych zdjęc. Powoli zaczyna widać juz dysk galaktyczny w 3D niz samą kreskę.

 

Fajnie ze opanowałeś setup. Myślę, ze kazde kolejne zdjęcie bedzie bardziej przyjemnościa niz walką z materią!

 

Co sadzis o lekkim podostrzeniu gwiazdek?

obraz.png.8b199c82e6847f614d4ff2d0762e14e7.png

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek

 

ja się szczerze mówiąc boję ostrzenia gwiazd. Pewnie było by lepiej, ale unikam.

 

Co do strumieni - siadłem do tego po Twoim poście, myślę mam większą aperture będzie dużo lepiej. Ale tu raczej chodzi nie o to jak świeci ten warkocz, ale jak świeci tło. Do tego jak stackuję bardzo dużo plików z tej kamery to tło się degraduje niestety i cały efekt idzie w diabły.

 

Ja myślę, że tu trzeba by było założyć sobie z uporem godnym potepienia ;) jakieś 30 godzin i najlepiej na bin2, bo do tego warkocza nie potrzeba specjalnie detalu.

Astronomicznie - super, czy uzasadnione w Polsce - nie wydaje mnię się.

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.