Skocz do zawartości

Cyclops Optics- opinie o sklepie


MikolajM

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, jestem właśnie w trakcie poszukiwania najlepszego sklepu do zakupu teleskopu Takahashi Epsilon 130d, ceny w większości oscylują między 11000zł a 13000zł. Dzisiaj natchnąłem się na sklep Cyclops Optics który oferuje powyższy sprzęt za około 9200zł oraz darmową dostawę do Niemiec (składa się, że mam tam rodzinę która może odebrać paczkę).

Kupował już ktoś w tym sklepie? Naliczane są dodatkowe koszty (VAT, Cło itp.)? 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam!

 

https://www.cyclopsoptics.com/telescope/takahashi-epsilon-130d-ota/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sprowadzaniu towaru spoza Unii Europejskiej musisz zawsze założyć, że do kwoty zakupu będzie doliczony VAT, cło i opłaty celne - chyba, że celnicy będą mieli bardzo dobry humor i zwolnią paczkę z tych należności, ale przy takiej wartości szansa na to jest bardzo nikła. Ja swojego epsilona kupowałem w Japonii (sklep Kyoei), ale tylko dlatego, że potrzebowałem go "na już", a we wszystkich europejskich sklepach czas dostawy wynosił ponad 3 miesiące. Przy imporcie towaru o wartości ponad 1000 EUR musisz dodatkowo wypełnić zgłoszenie celne (dokument SAD) - dla mnie to była i jest czarna magia, formalność załatwiła za mnie agencja celna. Cena takiej usługi to mniej więcej 150 zł. Ostatecznie z ceny 8700 zł netto zrobiło się około 11200 zł brutto.

Cyclops Optics to solidny sklep. Zamawiałem tam dwa razy, w obydwu przypadkach paczka doszła z Hong Kongu w 4 dni.

Edytowane przez bartoszw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zdecydowanie polecam sklep, tak jak u Bartosza przesyłka doszła w 4 dni, wszystkie formalności celneo-podatkowe załatwił za mnie DHL ( prowizja 85zł i trzeba podpisać czasowe lub stałe upoważnienie ) do kamery gratis mocowanie do obiektywów Canon lub Nikon w gustownym woreczku, mocowanie nie ma żadnych luzów na bagnecie bardzo solidnie wykonane, zestaw czyszczący LensPen oraz czerwona mini latarka diodowa ( mała rzecz a cieszy ). Wszystko solidnie zapakowane z w taki sposób aby nie uległo uszkodzeniu. Bardzo dobry kontakt, Robin Lee zazwyczaj odpowiada w ciągu max 12 godzin na maile.

Kolejne większe zakupy pewnie też u niego :P 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.