Skocz do zawartości

WILLIAM OPTICS i CORONADO w Astrokraku!


Piotr C.

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy dla Was dobrą wiadomość: nasza oferta teleskopów i akcesoriów powiększa się o dwie bardzo znane firmy. Są to William Optics i Coronado. Z pierwszą z nich prowadziliśmy rozmowy już od pewnego czasu i właśnie dostaliśmy pozytywną odpowiedź dotyczącą reprezentowania tej firmy na polskim rynku. Trochę to wszystko trwało, ale William Optics uznał nas za partnera, który jest w stanie sprostać ich wysokim wymaganiom dotyczącym wielkości i jakości sprzedaży, dzięki czemu udało nam się wynegocjować dosyć korzystne ceny dla polskiego odbiorcy. Jeżeli tylko nic się nie zmieni, to za kilka dni opublikujemy na naszej stronie pełną ofertą wraz z cennikiem. Co do samej firmy William Optics, to chyba nie muszę jej nikomu przedstawiać. Postaramy się zrobić szerszą prezentację tego sprzętu na wiosennym zlocie w Bieszczadach.

 

Drugą z firm już wprowadzonych do oferty jest wspomniane Coronado. Jest to firma specjalizująca się w produkcji teleskopów słonecznych. Jest to chyba jedyny w świecie producent oferujący tak zaawansowaną technologię, teraz dostępną nie tylko dla zawodowców, ale i dla miłośników astronomii. Teleskopy i filtry Coronado wprowadzają użytkowników w niedostępną im dotąd dziedzinę heliofizyki, dzięki możliwości obserwacji Słońca w paśmie H-Alfa. Zainteresowanych możliwościami tej technologii odsyłam do galerii zdjęć wykonanych tym sprzętem: http://www.coronadofilters.com/gallery.htm.

 

Cennik wyrobów Coronado dostępny jest tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dla Was dobrą wiadomość: nasza oferta teleskopów i akcesoriów powiększa się o dwie bardzo znane firmy. Są to William Optics i Coronado. Z pierwszą z nich prowadziliśmy rozmowy już od pewnego czasu i właśnie dostaliśmy pozytywną odpowiedź dotyczącą reprezentowania tej firmy na polskim rynku. Trochę to wszystko trwało, ale William Optics uznał nas za partnera, który jest w stanie sprostać ich wysokim wymaganiom dotyczącym wielkości i jakości sprzedaży, dzięki czemu udało nam się wynegocjować dosyć korzystne ceny dla polskiego odbiorcy. Jeżeli tylko nic się nie zmieni, to za kilka dni opublikujemy na naszej stronie pełną ofertą wraz z cennikiem. Co do samej firmy William Optics, to chyba nie muszę jej nikomu przedstawiać. Postaramy się zrobić szerszą prezentację tego sprzętu na wiosennym zlocie w Bieszczadach.

 

Panowie z Astrokraka, wlasnie otrzymalem pewna informacje, ktora szczerze mowiac jestem bardzo zniesmaczony. Mimo, ze to wolny rynek, to sa jednak pewne zasady. Jutro sie okaze, mam tylko nadzieje, ze cos zle zrozumialem, a cala sprawa z WO jest nieporozumieniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby kolejny dym na forum??? Delikatny swąd już się unosi w powietrzu... ciekawe co z tego wyniknie. Mam nadzieję tylko, że sprawa szybko się wyjaśni  :Beer:

 

Zastanawiam sie, jaka mamy aktualnie sytuacje:

1. mamy 2 oficjalnych dystrybutorow WO i wczesniej zaden o sobie nie wiedzial - dziwne, ale mozliwe

 

2. mamy 1 oficjalnego i drugiego, ktory probuje farbowac sie na oficjalnego, a w rzeczywistosci wykorzystujac niski kurs dolara kupuje towar od innego dystrybutora WO - nie zas od centrali

 

3. obydwaj nie sa oficjalnymi dytrybutorami, tylko zwyklymi resellerami

 

Z Delta Optical mam juz deklaracje sytuacji. Ciekawy jestem opinii Astrokraka. Oczywiscie nie omieszkalem wyjasnic sprawe u zrodla, czyli w centrali WO. Szczegoly jutro, choc jeszcze licze, ze sami zainteresowani napisza Wam, jak to dokladnie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskarze, wyjaśnij mi proszę o jaką deklarację chodzi, chyba nie masz na myśli Deklaracji Niepodległości?

 

Piotrze, jezeli moglbym prosic o powage...

 

Czy moglbys nam powiedziec, czy Astrokrak jest oficjalnym, namaszczonym przez WO dystrybutorem (tak jak to opisujecie w zapowiedzi), czy tylko kolejny resellerem?

 

Dla jasnosci, to samo pytanie zadalem DO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem że taki dym to mi się podoba :banan::banan::banan: Jeśli obie firmy będą miały sprzęt tego samego producenta w ofercie to zgadnijcie co się będzie działo i kto na tym najwięcej skorzysta :) Tak, tak to właśnie MY potencjalni klienci. :Beer:

 

A sprawa przedstawicielstwa to już zupełnie inna historia i w to nawet wole nie wnikać bo to nie dym tylko jakiś dziwny kwas <_<

 

Pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze że istnieje (istnieją) przedstawiciele WO w Polsce bo potrzeba nam dobrych wyciągów, kątówek o innych rzeczch nie wspomnę.

Jeśli 2 lub 3 firmy będą oferować WO to klient kupi tam gdzie najtaniej i zawsze przy negocjacjach cenowych będzie miał narzędzie nacisku w postaci oferty konkurencyjnej firmy.

Dla nas jak mówi DaVe sytuacja wymarzona. :)

 

Sprawa z przedstawicielstwem jest dziwna, ale patrzyłem w nocy to ani jedna firma ani druga na swej stronie niema żadnej deklaracji a tym bardziej żadnego towaru z oferty WO.

Myślę że dopuki sytuacja się nie wyjaśni (Jesion nie sprawdzi) nie można żadnej z firm osądzać.

Gdy wyjdą jakieś nieczyste zagrywki to można firme zmieszć z błotem ale nie wolno się wypowiadać w formie czasu dokonanego gdy sytuacja nie jest oczywista.

 

P.S. ...kurcze mogłem mieć wyciąg i kątówkę WO gdyby to zdarzyło się 3 miesiące wcześniej :(

Edytowane przez Viaderny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy być świadkami wcialenia w życie dwóch znanych przysłów:

1. Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta

2. Gdzie drwa rąbią tam wióry lecą...

 

Bardzo trafne spostrzezenie :Beer:

 

ad.1. I pieknie, wreszcie mozemy dojzec zalety "mlodej rodzacej sie demokracji" o ktorej "tak wiele wie" JP...

 

ad.2. Milo bedzie sie dowiedziec kto tu tak naprawde jest porabany i sypie wiorami w oczy zamiast trzymac sie faktow...

 

:rolleyes:

Edytowane przez Andee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oferta WO w DO juz jest i do tego wiekszosc produktow ma status "w magazynie", wiec faktycznie nie jest to wirtualna oferta.

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...627907007bfb379

 

Czekamy wiec na odslone cen z Astrokraka.

 

PS. Porownalem ceny z niemacami. 80ED Megrez w DE 3240 zl, w PL 2299 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe a działał skubany... :Boink:

 

Jeżeli chodzi o diagonale to na www.astronoce.pl możecie zobaczyć co kryje się w tym pudełeczku... B)

Edytowane przez emde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.