Skocz do zawartości

Askar ACL200 f/4 APO


pablo12311

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś może posiada w swoim arsenale ten mały obiektyw przeznaczony do astrofotografii i może podzielić się opinią.

Wygląda bardzo obiecująco.

https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p12301_Askar-ACL200---200-mm-f-4-APO-Teleobjektiv-fuer-alle-gaengigen-Kameras---designt-fuer-Astrofotografie.html

 

 

 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pablo12311 napisał:

Tak z ciekawości (i w ramach edukacji): w jaki sposób ta cena jest wg ciebie niższa? Bo jakby nie liczyć, jest wyższa od tej w TSie. Do ceny chińskiej dodaj cło (~5%) oraz koszt przesyłki, i do sumy dolicz 23% VAT.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tayson napisał:

faje micro adjust, ale czy zwykly canon 200L nie jest lepszy?

jedyny chyba plus na rzecz tego szkla to backfocus 55mm!!!

Tomek poniżej link do zdjęć z kamerą QSI. Jest cały z metalu w odróżnieniu od obiektywów i w narożach myślę że przewyższa Canona.

https://stargazerslounge.com/topic/360539-askar-acl200-world-first-unboxing-and-first-impressions/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Odkopię trochę temat - też skusiłem się na askara, strzał był dosyć ryzykowny, zwłaszcza czytając ostatnie tematy o przygodach z różnymi krzywymi aposami od TS'a czy innych firm. W jednym poście ostatnio ktoś nawet napisał że 80% teleskopów prosto z pudełka nadaje się do odesłania, także no .. No ale przyszedł, po tygodniu trochę niebo się wyczyściło - jak to przy pełni - i można było zrobić jakieś testy. Mało coś materiału na forum z tego sprzętu, albo ludzie się nie chwalą, w każdym razie ja wylosowałem jak poniżej. To jest jedna klatka z canona 6d, tylko po to żeby pokazać jak wyglądają gwiazdki - pełnia, 30 stopni, centrum Krakowa, ludzie fajczący na balkonach - no warunki perfekcyjne, jak się bardzo mocno skupiłem to widziałem 6 gwiazd w Kasjopei. No ale chyba nie jest tragicznie, raczej nie będę odsyłał ;) a podejrzewam że jakbym spędził trochę więcej czasu kręcąc kółeczkiem od 'precyzyjnej' ostrości to mogłoby być lepiej. aa no i tam jeszcze l-extreme jest wrzucony pomiędzy, żeby ktoś się nie zdziwił że widać pacmana z bortle 8 na jednej klatce ;P

L_0022_ISO1600_100s__29C.jpg

Edytowane przez Qbszon
  • Lubię 2
  • Kocham 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.