Jump to content
lesnikdan

Szuflada filtrowa 1.25"

Recommended Posts

Do sprzedania mam szufladę filtrową z dwiema "wkładkami" na filtry 1.25". Szuflada użyta dwa razy więc jak nowa. Z jednej strony gwint t2 męski z drugiej M48 żeński. W zestawie złączka M48 męski - T2 żeński więc po skręceniu z szufladą otrzymujemy po obu stronach gwinty T2 - męski i żeński.

Cena 250zł z wliczoną przesyłką

IMG_20200911_090625_compress33.thumb.jpg.8be6426b20296ed9a39210b52f494409.jpgIMG_20200911_090923_compress55.thumb.jpg.5f1e30b12715cbdb6dc43a0b26887550.jpgIMG_20200911_090658_compress67.thumb.jpg.349d95c17944b61eee10fa52a8248002.jpg

Prześwit filtra nie jest ułożony centralnie. To nie przeszkadza w działaniu?

Jest centralnie - kwestia zdjęć zrobionych pod kątem :) ale mogę suwmiarką dokładnie pomierzyć co do mm :)

Mam pytanie: jaka jest grubość optyczna pomiędzy T2 męskim a żeńskim? A jaka pomiędzy T2 męskim a M48? Nie miałeś problemów ze światłem z boku, jest to w miarę szczelne? Trzyma się rozumiem na jakichś magnesach?

54 minuty temu, Behlur_Olderys napisał:

Mam pytanie: jaka jest grubość optyczna pomiędzy T2 męskim a żeńskim? A jaka pomiędzy T2 męskim a M48? Nie miałeś problemów ze światłem z boku, jest to w miarę szczelne? Trzyma się rozumiem na jakichś magnesach?

Żeby nie wprowadzać w błąd - gwint jednak nie T2 a M42. Wg producenta szuflada ma grubość 16mm natomiast złączka będzie dodawała około 1-2mm ale dokładniej zmierzę jak będę w domu. Mocowane jest na magnesach. Dolega na tyle dokładnie że raczej żadne lewe światło nie powinno się dostać :)

1 minutę temu, lesnikdan napisał:

Żeby nie wprowadzać w błąd - gwint jednak nie T2 a M42. Wg producenta szuflada ma grubość 16mm natomiast złączka będzie dodawała około 1-2mm ale dokładniej zmierzę jak będę w domu. Mocowane jest na magnesach. Dolega na tyle dokładnie że raczej żadne lewe światło nie powinno się dostać :)

Aha, czyli jest albo:
T2 (M42x0.75) męski - M42x1 żeński
albo:
T2 męski - M48 żeński
?

Nie. Jest M42x1 męski i M48 żeński albo ze złączką M42x1 męski i M42x1 żeński

• Thanks 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
      Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.

Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 76 replies
    • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
      Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
      6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 30 replies
    • Własny guider? Ależ to bardzo proste !
      "Guider? Ależ to bardzo proste". Co to jest guider to raczej większość z nas wie. Jak dobrać jego parametry do posiadanego setupu - uuuuu... tu już gorzej. Nie wdając się w rozważania naukowe chcę Wam dziś zaproponować prosty i świetnie działający guider dla setupów głównych o skali obrazu 1.5 arcsec/piksel i mniejszej, czyli od 1.5 do nieskończoności ( wiadomość dla Taysona).
        • Love
        • Like
      • 44 replies
    • Montaż "Wirus 2020"
      A właściwie montażyk. Ponieważ mam od niedawna drukarkę 3D zająłem się analizą projektu podlinkowanego przez Gayosa w temacie o wydrukach 3D.
        • Love
        • Like
      • 123 replies
    • Astropolis w czasie pandemii - informacje o reklamie
      Nie chcę w tym miejsc rozwodzić się na temat aktualnej sytuacji epidemicznej (słyszymy to wszędzie z dużą intensywnością) więc przejdę od razu do rzeczy. Wielu członkom naszej społeczności wirus skomplikuje życie w sferze ekonomicznej i ten post chciałbym dedykować dla nich (dla nas?).
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 17 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.