Skocz do zawartości

NGC7000 - Ameryka bez moda


innerside

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze zdjęcie na forum , ale chyba nie jesteś już zielony w temacie , bo fotka pierwsza klasa. Nie ma się za bardzo do czego przyczepić, podoba mi się.

Sprzęcik też, widać, spisuje się poprawnie, bo ostatnio refraktory do TS-a potrafią napsuć nerwów . Ten Nikon rozumiem że nie jest modowany?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz pokazano moc Nikona :D

Próbowałeś robić zdjęcia na pełnej klatce, bez trybu APS-C? Koma, winieta? Może dałoby się wyłuskać więcej kadru i potem cropować dopiero? Szkoda takiej dużej matrycy jeśli po bokach nie będzie tak źle :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Duser Dzięki wielkie :) Zacząłem dwa lata temu jak większość od SW 150/750. Ale poszedłem w szersze kadry i sprzęt to tego dedykowany bo wiem, że jest prościej na początek. 

TS jest ok - ale nie na pełnej klatce. Chyba, że na instagrama to jak najbardziej :) Przy okazji odpowiem @sidiouss - max dla mnie akceptowalny do format 30x20 (również do wyboru w d810). Trochę offtop - ale tu masz klatkę z Bieszczad (bez filtrów - dla mnie kosmos po fotografowaniu na obrzeżach Bielska-Białej). Cały veil w 30x20 - crop jest minimalny. Przy dslr i tym teleskopie - mam stały odstęp 55mm. Niestety nie jest dokładny chyba pomimo przejściówki full wypas od WO. Prawy dolny róg mi leci. Może być też korektor przekoszony. Tym niemniej jestem zadowolony z niego. W przyszłości i tak pewnie w dedykowanej kamerze nie będę miał większego sensora niż apsc patrząc na ceny jakie dziś zwo i qhy biorą za FF. 

VEILnebula21082020_bieszczadyNOfilter-St_3000px.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecą oba prawe narożniki , pewnie masz coś przekoszone . Ale nie bądźmy purystami , zdjęcie Veila jest ekstra . 

A te usuwanie zieleni za wszelką cenę ..... a co, jak niektóre gwiazdy wykorzystują właśnie zieloną energię , o której i u nas, na Ziemi coraz głośniej ?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Duser napisał:

Lecą oba prawe narożniki , pewnie masz coś przekoszone . Ale nie bądźmy purystami , zdjęcie Veila jest ekstra . 

A te usuwanie zieleni za wszelką cenę ..... a co, jak niektóre gwiazdy wykorzystują właśnie zieloną energię , o której i u nas, na Ziemi coraz głośniej ?

No ten Veil jest świetny ;-) nawet widać obszar pyłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2020 o 11:56, innerside napisał:

tu masz klatkę z Bieszczad (bez filtrów - dla mnie kosmos po fotografowaniu na obrzeżach Bielska-Białej)

Cześć, a byłeś może w okolicach Soblówki? Niebo do 21.70 i czarno aż po południowy horyzont (jedynie od północy lekka łuna z B-B). Z Bielska masz tylko godzinkę jazdy a niebo prawie jak w Bieszczadach. Spotykamy się tam z chłopakami z https://www.astropoludnie.pl/

Pozdrawiam

Edytowane przez soader
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @_Spirit_. Zerknę i zbadam temat. @soader Kiedyś już próbowałem założyć na AP konto, ale nie dostałem maila potwierdzającego, a admin nie odpisywał, więc się poddałem :D Założę nowe konto na inny mail - może tym razem się uda. Pozdrawiam sąsiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.