Skocz do zawartości
  • 0

QHY podłączenie


wismat

Pytanie

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Teraz, Maetrik napisał:

Brawo ty :)

ale stracisz tak opcje rotacji (chyba, że Twój wyciąg ma)

miałem tak kiedyś długi czas podłączoną kamerę, nie bałbym się takiego podłączenia.

Będę miał rotację.. ale kurna powiem ci odkręciłem te śrubki od środka i ten nosek ani drgnie... musieli chyba bardzo mocno zakręcić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Winter napisał:

Na zdjęciu kamera z kołem połączona jest złączką T2-T2 2mm przez co jest ledwo widoczna :)

hmm czyli mówisz że na tą chwilę jak mi się uda odkręcić ten nosek to i tak nie podłączę na sztywno bo nie mam złączki. To jest T-2 męska z obu stron po 2mm na stronę? Tam jest jakiś pierścień kontujący czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, wismat napisał:

hmm czyli mówisz że na tą chwilę jak mi się uda odkręcić ten nosek to i tak nie podłączę na sztywno bo nie mam złączki. To jest T-2 męska z obu stron po 2mm na stronę? Tam jest jakiś pierścień kontujący czy coś?

https://teleskopy.pl/Adapter-pierścień-ZWO-T2-/-T2-męsko---męski,-długość-optyczna-2-mm-teleskopy-5283.html

 

Edytowane przez Winter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, Winter napisał:

Mam podobne koło filtrowe. Odkręciłem wszystko co się dało by mieć dostęp do gwintu T2. Upewnij się, że w kamerze też masz T2 ale obstawiam że tak :p

A powiedzcie mi jeszcze taką rzecz. Korzystając z tego że pytanie mieści się w temacie ;) Bo za jakiś czas mi przyjdzie OAG QHY M. z tego co widzę tam też tylko żeńskie gwinty. Długość optyczna to 10mm ale trzeba przykręcić adpatery czy to M42 czy to M48 z obu stron, co daje w sumie 16mm. Zakładam że tu też trzeba kupować złączkę bo i ich koło filtowe kończy się żeńskim gwintem i oag ma gwint żeński, tak? :/  

https://www.qhyccd.com/index.php?m=content&c=index&a=show&catid=30&id=251

Czyli bym miał - kamera 17,5mm, złączka 2mm, koło 18mm, złączka 2mm, oag 16mm (3+10+3) = 55,5mm. to muszę jedynie dać pierścień jakiś 1mm i mam idealną odległość miedzy matrycą a flatenerem, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, Tayson napisał:

Polecam przed oagiem maksymalnie długo pozostać na największej dostępnej dziurze. 

Trochę moje skojarzenia nie idą w stronę astrofoto...

Czy chodzi ci o pozostanie jeszcze na lunetce do gui na tym zestawie i jak to wszystko ogarnę to dopiero montaż OAGu ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.