Skocz do zawartości

Meade ETX-105PE UHTC


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Policzyłem sobie i wyszło, że plossl 40mm raczej nie powinien winietować. Możesz też pomyśleć nad czymś szerokokątnym w rodzaju Antaresa W70 25mm. Mi osobiście bardziej podchodzą okulary o dużym polu widzenia. Widoki są - jakby to powiedzieć - bardziej spektakularne.

Edytowane przez Radek Grochowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Ok., więc zależy mi, aby oprócz tego LV Zoom 8-24mm dokupić najlepiej z tej samej serii jakiś jeden okular, który da mi małe powiększenie i szeroki obraz, co mi doradzicie.

I nie zapomnijcie, że chciałabym, aby ten adapter do fotografowania z projekcja i bez był najlepiej wzięty ze strony : http://www.telescopes.com

 

Skoro moja ciocia kupiłaby mi tam teleskop to już najlepiej wziąć wszystko od nich za jednym razem.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok., więc zależy mi, aby oprócz tego LV Zoom 8-24mm dokupić najlepiej z tej samej serii jakiś jeden okular, który da mi małe powiększenie i szeroki obraz, co mi doradzicie.

I nie zapomnijcie, że chciałabym, aby ten adapter do fotografowania z projekcja i bez był najlepiej wzięty ze strony : http://www.telescopes.com

 

Skoro moja ciocia kupiłaby mi tam teleskop to już najlepiej wziąć wszystko od nich za jednym razem.

:D

 

Pomysl nad tym:

http://www.telescopes.com/products/Meade_6...-125_12142.html

 

I spojrz na to:

http://www.telescopes.com/products/Meade_6...amera_6389.html

z tym:

http://www.telescopes.com/products/Meade_T...n_EOS_6398.html

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

O nie Mirku ja myślałam, że ty kawaler, w takim razie zapomnij, że mam super cioteczkę. :Boink:

 

Wracając do teleskopu to nadal proszę o propozycje okularu do małych powiększeń z dużym polem widzenia (Dareczku pomóż) :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, myślę, że byłoby nam wszystkim łatwiej Ci doradzić jeśli podałabyś jakąś orientacyjną cenę w której mamy się zmieścić z tym okularem. Wybierać można od ploessli do pentaxów, naglerów itp. więc rozrzut jest dość spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Dareczku wiesz nie wiem czy wpadnę, ale mogę przyjechać, co prawda nie teraz, bo mam za dużo nauki, ale może na jesień pokaże się, bo w wakacje zawsze wyjeżdżam. :D

 

Co do okularów to wybiorę chyba: Meade SWA 24mm podoba mi się no i ta sama firma (cena rzeczywiście szok, całe szczęście, że ciocia nie wie, że to takie małe, bo za tą cenę to będzie myślała, że to połowa teleskopu ten okular). :D

 

Dareczku powiedz mi czy te 24 mm to nie za mało (myślałam, że 40mm, ale polegam na fachowcu ja tu jestem zielona). I wytłumacz mi, jakim cudem mam zobaczyć tym okularem tyle samo, co jakimś 40 mm skoro będzie większe powiększenie?? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agusia a więc zapraszam na jesien do Jodłowa na astrozlot.

Co do okularów nie mogę Ci niestety doradzić czy 40 mm będzie odpowiednim okularem do ETXa 125 bo sam mam 25 mm i nie sprawdzałem z dłuższymi ogniskowymi.

A 24 -ką zobaczysz niewiele mniej niż 40 -ą ( wszystko zależy od rodzaju okularu i pola widzenia).Może się zdarzyć że obiekt nie będzie się mieścił w kadrze "standardowego" 40 mm okularu (plossl) a zobaczysz go w ultraszerokokątnym SWA Meade 24mm.

Niedługo chłopaki pokażą test okularów długoogniskowych więc będzie co wybierać.

Bez pośpiechu ,zawsze można dokupić dobry okular gdy lepiej poznamy sprzęt i co najważniejsze - niebo.

Na zlocie w Bieszczadach postaram się dla Ciebie przetestować pożyczone od kolegów okulary długoogniskowe i wtedy wypowiem się bardziej obiektywnie.

 

ps. jeśli ciocia musi szybko dokonać zakupów to kupić weź najdroższy na jaki Cię (ciocię :D )stać.

Dobry okular wykorzystasz zawsze z innym teleskopem ,kiepski predzej czy później wymienisz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Wielkie dzięki za zaproszenie Dareczku, co do tempa zakupu to spokojnie mogę zaczekać do początku kwietnia i potem wysłać maila do cioci z listą zakupów (niczym do św. Mikołaja :D ), a więc poczekam aż przetestujesz jakieś inne długie okularki na twej 125.

Dareczku, jeśli masz jakąś fotkę plejad robiona przez te twoje 25mm to byś tu zarzucił może nawet być screen z kamerki internetowej, jestem ciekawa jak się przedstawia nie chodzi mi o jakość, ale widząc plejady na 25mm mogę sobie wyobrazić jak będą wyglądać inne gromadki (chodzi o rozmiary tych plejad).

 

Buziaki for all :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i pierwszy klops to bedzie gdzieś 1/3 plejad więcej się nie zmieści. Niestety to nie tego typu teleskop :)

 

największe pole jakie zobaczysz to około 1°

 

ps. sorry jeszcze mniej :Beer:

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plejadami i polem to sprawa ma się następująco: większy okrąg to pole widzenia szukacza Meade 6x30 (ok. 7 stopni) a mniejszy etx 125 z antaresem W70 25mm (niecały 1 stopień).

 

PS: polecam ściągnąć program Sky Map Pro, nie wyobrażam sobie planowania obserwacji bez niego.

plejady.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super post przypadł mi do gustu bo od kilku dni łażę po internecie i szukam informacji na temat tego teleskopu. Sam w wakacje jadę na wymianę studencką do USA zarobić zielone i chce sobie przywieźć właśnie ten teleskopik. :D

 

I stanę się kolejnym dumnym posiadaczem ETXa (i tak będzie nas coraz więcej). :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego całego zachwytu, że znalazłem jakieś konkretne informacje na temat tego ETXa zapomniałem się przywitać jako nowy forumowicz wybaczcie mi to.

 

A więc witam wszystkich!!! :Salut:

 

Mam nadzieje, że będziecie wyrozumiali na moje gafy i z cierpliwością będziecie mnie poprawiać :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.