Skocz do zawartości
  • 0

Zestaw do czyszczenia optyki Zeiss


luzikos

Pytanie

Zerknąłem do kilku wątków odnośnie czyszczenia optyki z których wyciągnąłem wniosek, że spoko zestaw to "Baader Optical Wonder" + płatki kosmetyczne :) Jednak znalazłem fajny zestaw w dobrej cenie

https://www.cyfrowe.pl/aparaty/carl-zeiss-zestaw-czyszczacy-5w1-w-etui.html?pozostale&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

 

..może ktoś używał ? ma to sens ?

Generalnie potrzebuję do okularów(wszystko naraz), filtrów (paluchy), przednia szyba SCT - zamknąłem ją zakurzoną i zaparowaną osłoną i zostały jakieś smutne ciapy :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Godzinę temu, luzikos napisał:

Zerknąłem do kilku wątków odnośnie czyszczenia optyki z których wyciągnąłem wniosek, że spoko zestaw to "Baader Optical Wonder" + płatki kosmetyczne :) Jednak znalazłem fajny zestaw w dobrej cenie

https://www.cyfrowe.pl/aparaty/carl-zeiss-zestaw-czyszczacy-5w1-w-etui.html?pozostale&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

 

..może ktoś używał ? ma to sens ?

Generalnie potrzebuję do okularów(wszystko naraz), filtrów (paluchy), przednia szyba SCT - zamknąłem ją zakurzoną i zaparowaną osłoną i zostały jakieś smutne ciapy :-/

Ale musisz uważać na gruszke z plastikową rurkę no może wyskoczyć i porysować szkło @Krzysztof z BagienBagien w innym wątku dotyczącym czyszczenia pisał że mu ta rurka porysowała wlot do noktowizora i ktoś jeszcze pisał że też mu coś porysowała

Edytowane przez M4teusz
  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, M4teusz napisał:

Ale musisz uważać na grusze z plastikową rurkę no może wyskoczyć i porysować szkło @Krzysztof z BagienBagien w innym wątku dotyczącym czyszczenia pisał że mu ta rurka porysowała wlot do noktowizora i ktoś jeszcze pisał że też mu coś porysowała

 

Właśnie sprawdziłem jak siedzi ta rurka w mojej gruszce. I dosyć łatwo wylazła, choć dotąd wydawało mi się, że nie ma z nią problemu.

Natychmiast ją przykleiłem ("Kropelka - Żel").
Dzięki @M4teusz i @Krzysztof z Bagien za ostrzeżenie !

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.