Skocz do zawartości

Zmiany w setupie i Skywatcher Evoguide 50ED


diver

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie widzieć że jest korekor do tego czegoś, pytanie tylko jaką korekcje to daje, bo jeśli nie pełna klatka to nadal żadna mocna konkurencja dla RedCat, a no i wiele nie podzwiga ten helikalny wyciąg tego malucha, w red cat konstrukcyjnie ugięcia są prawie nie możliwe bo takiego rozwiązania nie ma a jest inne.

Nie mniej do jakiejś tam zabawy to pewnie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Selmak napisał:

Fajnie widzieć że jest korekor do tego czegoś, pytanie tylko jaką korekcje to daje, bo jeśli nie pełna klatka to nadal żadna mocna konkurencja dla RedCat, a no i wiele nie podzwiga ten helikalny wyciąg tego malucha, w red cat konstrukcyjnie ugięcia są prawie nie możliwe bo takiego rozwiązania nie ma a jest inne.

 

To prawda, że na tym helikalnym wyciągu wiele "nie podźwiga". Ale w zakresie mniejszych matryc i lekkich kamerek (np. ZWO ASI183 bez chłodzenia) czemu nie spróbować? W końcu i tak kupiłem tę lunetkę jako guider, a ~400 PLN za flattener to nie majątek. Przywołana ZWO ASI183 daje z tą lunetką FOV 225' przy skali 2,04"/px. To całkiem odpowiednie wartości do szerszych kadrów.

No ale na razie nie mam ani flattenera ani ASI183. Pierwsze próby zrobię więc na ASI120 i zobaczę jakie gwiazdki dostanę.

 

Edytowane przez diver
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z tym Evoguide 50ED i robieniem zdjęć. Szkoda czasu i pieniędzy. To się nadaje tylko na dobrą lunetkę do guidingu. Z Asi 120 współpracuje bardzo dobrze np. przy ustawieniu polarnej w SharpCap.  Wiem bo mam, od ponad 1,5 roku. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kosmit napisał:

Wiem bo mam, od ponad 1,5 roku. 

 

Nie wątpię że Evoguide 50ED będzie dobrym guiderem, dlatego go kupiłem. Ale w sprawie astrofoto: robiłeś nim jakieś fotki, masz może flattener?

 

Edytowane przez diver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, astrocola napisał:

RedCat to też nie jest optyka do FF, bo gwiazdy już się rozciągają nawet na rogach aps-c

Jak trafiłeś taką sztukę to może spróbuj zwrócić, tylko upewnij się, czy to nie kwestia zlego ustawienia tilt adaptera i/lub wyrobionego bagnetu w aparacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flattnera nie mam, nawet nie wiedziałem, że do takiej lunetki takie coś istnieje. W ramach testów, że niby nadaje się do FF, na początku zrobiłem kilka zdjęć canonem 6D, ale widząc efekty dałem sobie spokój. Nie było sensu męczyć tematu. Zdjęć nie mam, bo od razu dałem delete.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Łukasz Czerwiński napisał:

Ale z tego co zrozumiałem nie da się podłączyć tam lustrzanki?

 

Zrozumiałem że z flattenerem się  nie da, bo back focus jest za mały (około 17,5 mm). Nie próbowałem jeszcze focić, bo stale chmury. :mad: Ale flattener zamówiłem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, diver napisał:

 

Zrozumiałem że z flattenerem się  nie da, bo back focus jest za mały (około 17,5 mm). Nie próbowałem jeszcze focić, bo stale chmury. :mad: Ale flattener zamówiłem. ;)

No to czekamy. Coś ciekawego do poczytania o tym back focus się znajdzie? Bo niedawno czytałem coś o kotku czerwonym i też na angielskich stronach o czymś podobnym nawijali. Ale za Chiny nie rozumiem tego i o co w tym dopasowaniu chodzi :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.