Jump to content
 • 0

Laptop - dwa monitory zewnętrzne


Astroam
 Share

Question

Może ktoś z Was spotkał się z podobnym "problemem" i mi pomoże?

 

Mam laptopa (Lenovo Ideapad 700) do którego chciałbym podłączyć dwa monitory zewnętrzne w opcji Extend (rozszerzenie pulpitu)

- problem jest taki, że lapek ma tylko jedno (!) wyjście video: HDMI. Tu ponoć z pomocą przychodzi rozwiązanie w postaci adaptera USB 3.0 > VGA,

które to (tak twierdzą niektórzy) w wybranych modelach adaptera - działa akceptowalnie dobrze i obsługuje Extend (Clone nie wchodzi w grę).

Koszt nieduży ale jest taka mnogość "modeli" na alledrogo...

 

Macie jakieś doświadczenia, pomysły w takim temacie?

Edited by Astroam
Oczywiście Extend (nie Expand)
Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

 • 0

Takie rozwiązanie działa bez problemu. Nie kupowałbym tych najtańszych (<100). Musisz mieć świadomość, że odświeżanie tego ekranu jest sporo niższe. Nie nadaje się to do dynamicznego obrazu (gra, film HD). Do wszystkich innych rozwiązań jest ok. 

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 0

Za https://www.benchmark.pl/aktualnosci/vga-dvi-hdmi-i-displayport-czym-roznia-sie-najpopularniejsze.html

 

"VGA (Video Graphics Array), nazywane też D-SUB (typ wtyczki DE-15). Zostało wdrożone do produkcji w roku 1987. Pozwala na przesłanie obrazu w maksymalnej rozdzielczości 2048 x 1536 (QXGA) przy odświeżaniu 85 Hz."

 

Więc mam nadzieję, że full hd zadziała - więcej nie potrzebuję.

Link to comment
Share on other sites

 • 0

W praktyce niestety nie używałem takich adapterów. Wydaje mi się, że musi to działać na zasadzie dodatkowej karty graficznej, zintegrowanej w przejściówce, czyli nadawać się będzie jedynie do wyświetlania "pulpitu". Nie widzę sposobu na przesłanie sygnału video z wbudowanej karty poprzez usb (nie mówię o usb-c, które może działać jak złącze monitora).

6 godzin temu, Tayson napisał:

po vga chyba nie przejdzie full hd.

Pójdzie z zamkniętymi oczami. Displayport lepszy, ale to już zależy od ceny adaptera i wyjść monitora. VGA na niezepsutym i krótkim kablu daje praktycznie taki sam obraz w FHD jak złącza cyfrowe.

14 minut temu, sosna napisał:

Trochę drogo ale..

Wypadałoby mieć USB-C do tego w lapku :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Haha
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.