Skocz do zawartości

CELESTRON SKYMASTER 15x70, ale PRO


zbignieww

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry,  nie jest to ATM , ale gotowy produkt . Kupiłem go swego czasu, już nie pamiętam - gdzie , ale chyba  w TS.  Ma wzmocniony mostek , .ładniejszy design , ale i większą  wagę - bo ok. 1700 g.  Potrzebuję  link do niego i uzyskam go tutaj na ASTROPOLIS - taki  "myk"   :)    W necie  za chiny nie mogę go znaleźć !

 

Gdyby jednak przypadkiem komuś się udało  - bardzo proszę o przekazanie mi go na PW.  Wtedy wygumuję to pseudo  ATM

 

 

DSC00493.JPG.0026160efdff3003032cbd45a68701e4.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalka !  Ci co ją mają - chwalą !   Ja do nich też należę :)  - ale serio : miałem klasyczną SkyMaster 15x70  i była mechanicznie kiepska , słaby

mostek, luzy.  Wersja PRO jest wprawdzie cięższa - ale solidny mostek, lepsze zatyczki i ciut, ciut lepsza optyka. Mniejsza aberracja.

No i co też istotne - zbiera więcej światła , bo czynna średnica  69 - 69,5 mm  - a nie 67-68mm ,jak miała klasyczna.

Kiedyś chłopaki robili pomiary metodą latarkową i takie właśnie mieli wyniki

 

Z.

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zbignieww napisał:

To jest normalka !  Ci co ją mają - chwalą !   Ja do nich też należę :)  - ale serio : miałem klasyczną SkyMaster 15x70  i była mechanicznie kiepska , słaby

mostek, luzy.  Wersja PRO jest wprawdzie cięższa - ale solidny mostek, lepsze zatyczki i ciut, ciut lepsza optyka. Mniejsza aberracja.

No i co też istotne - zbiera więcej światła , bo czynna średnica  69 - 69,5 mm  - a nie 67-68mm ,jak miała klasyczna.

Kiedyś chłopaki robili pomiary metodą latarkową i takie właśnie mieli wyniki

 

Z.

To miałeś zapewne pierwszą wersję SM15x70 jeżeli czynnej średnicy miała 67mm.

Ja miałem już późniejszy bieda-egzemplarz i w teście latarkowym wychodziło coś ok 62mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 10.02.2021 o 13:53, Qrczak99 napisał:

Nie ma za co :) Może napisz jak się sprawuje lornetka ? Z tego co wyczytałem osoby które mają SM Pro 15x70 lub 20x80 chwalą , natomiast pozostali wręcz przeciwnie :)

Zniechęcony recenzjami wersji nie-pro kupiłem 15×70 pro trzy lata temu i od tej pory rzadko biorę na łąkę za miastem sześciocalowego Newtona, bo jego przewaga jest oczywista tylko przy dużych powiększeniach. M42 przez Celestrona wygląda jak ładny slajd pod mocną lupą, M31 na naprawdę ciemnym niebie zdaje się mieć minimalnie zarysowane ramiona. W odróżnieniu od lornetki, teleskop jest ciężkim klamotem, jeśli jadę na obserwacje ze znajomymi, to najczęściej podczepiam się do ich teleskopu sam zaś pakuję lornetkę ze statywem foto, aparat i nogi z montażem paralaktycznym do zdjęć. A tubę zostawiam w domu...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.