Skocz do zawartości

Bode's & Cigar galaxy


Efe

Rekomendowane odpowiedzi

27 minutes ago, stfn said:

Widzę, że robiliśmy podobne kadry w podobnym czasie :) Zrobiłeś bardziej agresywną obróbkę niż ja, ale fajnie wyciągnąłeś szczegóły Cygara.

 


Właśnie uczę się obróbki i cokolwiek zrobiłem nie mogłem więcej szczegól wyciagnac z Bode’s. Jeśli masz ochote mogę ci wyslac zdjecie bez obrobki moze cos lepszego wyjdzie :neat: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bias będzie bez problemu ale czekam na jasne niebo bez chmur. Od tego czasu co zrobilem zdjecie mam slabo warunki :noexpression: Ale dobry pomysł, będę porownal wyniki.

Edytowane przez Efe
Edit text
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Efe napisał:

Dodałem jako załącznik ale z powodu duzego rozmiaru pliku usunalem. Wieczorem będę dodał link z chmury.

Ok. To mam prośbę. Daj surowy stack, bez wyciągnięcia. Surowe to co Ci wyjdzie z DSS. Bez żadnych dodatkowych manipulacji ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, karp_killer said:

Fajny start. Zainwestowałbym jeszcze trochę czasu w kolory, no i flaty. 

Przerobiony jpg (i już nie za bardzo byłem w stanie wyłuskać zadowalające kolory). 

 

 

bbbbbbbz-denoise-clear.thumb.jpg.0ca9cc974e2c63989d37a21741b53f92.jpg

Jeśli zdobyłeś to z jpg myślę ze duzo wiecej wyjdzie z stacked raw. Za pare minuty przeszlę raw. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu nie gra z kolorami już na poziomie stacku. Siril nie poradził sobie z automatyczną kalibracją i ja też nie potrafię osiągnąć sensownych kolorów. Różowe i zielone gwiazdy. Czy to przez achromatyzm? Może ktoś sprytniejszy da radę. 

 

M81_M82-2t-denoise-denoise-(1).thumb.jpg.ce577238284f0b767152c438c90e2652.jpg

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, moje wypociny wyglądają tak:

Image08.png.3bafce44f7b0b16d558de64357db1d77.png

 

Kilka słów komentarza teraz do fotki i samej sesji:

1. Jak na początek to zaczynasz bardzo dobrze i tylko dopingować. Szczególnie, że lustrzanka jest niemodyfikowana to tym bardziej.

2. Zamiast doktoryzować się z gwiazdek, guidingu i takich tam spójrz na czas pojedynczej klatki oraz całej sesji - jak dobrze liczę  60x60 sek to godzina materiału. Zbierz 4 godziny w klatkach po np 240 czy 300 sek. Przecież masz guiding. A jeśli jest problem z prowadzeniem to Sharpcap i porządny Polar Alignment (Ekosa nie znam, może jest OK).

3. To, że galaktyka i gwiazdy niemal nie mają koloru, oprócz lekkiego pomarańczowego zafarbu na M 82 (super, wyszło!) oraz generalnie niebieskiego koloru galaktyk to właśnie głównie ilość materiału. Pociągnięcie saturacji do ekstremów robi coś takiego. Można kombinować, rzeźbić ale lepiej po prostu dozbierać klatek.

obraz.thumb.png.85dc99f41fa368be77da4a587ef64691.png

4. Brak flatów. Muszą być, nie ma zlituj:

obraz.thumb.png.ebac536212014085b89f633a61d5f823.png

5. Ogarnąłbym program do stackowania - w Pixinsight (wiem, że trwa kilka razy dłużej, ale z jakiegoś powodu tak jest ;)); Siril etc. Nie wiem jak działa AstroPixelProcessor ale DSS na pewno jest gorszy od tych dwóch pierwszych.

6. Powtórzę się, jest potencjał :D keep going.

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tuvoc Przede wszystkim dziękuję za spędzanie czasu nad moim materiałem i fatygę żeby utworzyć szczegółową analyzę. Z tymi wartościowymi wskazówkami każda następna sesja będzie tylko lepiej. :happy: 


Pogoda zapowiada się na jutro i już zacząłem planować sesję. Spróbuję zbierać jak najwięcej klatek z dłuższą ekspozycją o ile pogoda pozwoli. Oczywiście tym razem z flatem, darkem i biasem. Jeśli chodzi o Ekos bardzo łatwo jest w obsłudze i w ciągu 2-3 minuty moj polar alignment jest idealny, rowniez ma bardzo dobry plate solving. A jako oprogramowania do integracji i post-processing mam pare możliwości. Mam aktualnie zainstalowany AstroPixelProcessor, Siril, ASTAP, Pixinsight i Photoshop. Może spróbuje Pixinsight tym razem zamiast AstroPixelProcessor. W koncu niedlugo musze sie decydowac jaki program wykupic. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.