Skocz do zawartości

LBN801 - pyły w Rysiu


MaciejW

Rekomendowane odpowiedzi

 

Praca bardzo fajne i uznanie za efekt z lustrzanki

 

41 minut temu, wessel napisał:

Przyjemnie się ogląda taki materiał, aż trudno uwierzyć że to z DSLRa z niechłodzona matrycą.

 

Jeśli dobrze kojarzę to z zimowej wyjazdowej sesji. Zakładam, że raczej z terenów wyżej położonych. Tam w nocy bywa chłodno wręcz mroźno. Kolega może mnie skorygować.

 

Canon zyskuje w takich warunkach z praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zdjęcia to cenny wkład do astrofotografii, w tak szerokim polu i dobrej skali można ukazać zapylenie i dużą ilość galaktyk, widzę że złapałeś rysiowy klasyk NGC 2537 oraz IC 2233, przy cropie byłeś bezlitosny dla IC2233 a to jedna z najcieńszych znanych nam galaktyk :icon_wink:.

 

Spirit czyli obrabiasz zdjęcia po kilku głębszych i fajnie to wychodzi , czyli będą pewnie naśladowcy :D.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy, te cieplejsze, bardziej kolorowe wersje znacznie przyjemniejsze w odbiorze. Może przez walkę z kolorowymi gradientami zbytnio stłamsiłem kolory, trzeba będzie jeszcze raz podejść do obróbki.

 

@MaPa Tak, 1300m n.p.m. Nie mierzyłem temperatury, ale odczuwalnie koło 5°C. Na szczycie wyspy często w nocy jest poniżej zera.

 

  

4 minuty temu, prestoneq napisał:

Spirit czyli obrabiasz zdjęcia po kilku głębszych i fajnie to wychodzi , czyli będą pewnie naśladowcy :D.

Tego nie było w tutorialach obróbki, teraz już wiem :)

 

 

1 godzinę temu, Marvaz napisał:

Te odlabski rujnuja super fotke :(

poprawiłem trochę Twoją wersję w PI, Starnet + clonestamp i złożone z powrotem. Można tak kombinować jak tło pod odblaskiem jest w miarę jednorodne, na gorsze przypadki przydałyby się narzędzia z  PS.

LBN801_60frames_2020_12_ABE_ABE_V02.jpg.c96da6ea5937bc0d0adc55af088f4364.jpg

Edytowane przez MaciejW
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Obrałeś sobie za cel LBN801 a niesamowite jest to że mając sprzęt do szerokich kadrów złapałeś cenne galaktyczki i do tego świetnie wyszły jak na taką małą skalę, ja ich zdjęć nie mogę znaleźć w internecie

UGC 4250 spiralna/UGC 4260 nieregularna:

 

zrobiłem cropa ze skalą 1:1

 

1501286938_ugc42504260.jpg.30614f45524f71f48905a7706da781ed.jpg

 

 

Na szczególną uwagę zasługuje nieregularna UGC4260 ma ciekawy kształt przypominający jakąś głowę (mi się z głową żółwia kojarzy)  , jako ciekawostkę podam że w jej okolicy w 1984 roku zauważono supernową SN 1984F która miała 16 magnitudo :).

 

Tutaj screen z Aladina:

1028600880_ugc4260aladin.jpg.636667aba7cf33fb13cb468e6f1b9f50.jpg

 

 

Edytowane przez prestoneq
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2021 o 01:24, MaciejW napisał:

Chyba na takie obiekty trzeba więcej niż 10 godzin materiału, oraz chłodzonej mono kamerki.

 

Jak widać z dobrego nieba wystarczy 10 godzin materiału, i to na niechłodzonej kamerze. Piękny materiał i piękny obiekt. :)

Z tymi odblaskami tylko problem... Więc żeby z tym bez sensu nie walczyć, zrobiłem cropa 5000x3750. Troszkę doskwierają też gradienty.

Rewelacyjny materiał do nauki obróbki. Wynik moich prób poniżej. Tylko PIX.

 

LBN801_crop_5000_3750_final_crop_2000_1500.thumb.jpg.3471a8d590bbdc8024d6d300e13a83d2.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.