Skocz do zawartości

Próbne M42 laika


californiakid

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, 

 

Wczoraj udało się nastrzelać trochę klatek M42 przy dosyć znośnych warunkach. Cały czas się wszystkiego uczę, już coraz szybciej ogarniam setup i rozstawiam się w kilkanaście minut. Ale nie o tym ten temat. Przystąpiłem oczywiście do obróbki, a raczej "obróbki" w moim wykonaniu. Stackowałem wszystkie klatki w DSS dwukrotnie punkt po punkcie jest w znalezionych tutorialach i stack wychodzi wręcz tragiczny. Pełen jest dziwnych przebarwień, ogólnej pikselozy. Pojedyncza klatka wygląda duuuużo lepiej i z niej da się wyciągnąć dużo lepszy obraz w PS niż z owego stacka. Mógłby ktoś rzucić okiem na zebrany materiał, zestackować po swojemu i zweryfikować czy po prostu ten materiał się nadaje do kosza czy to ja coś źle robię? Oczywiście cudów po tym nie oczekuję, Orion jest już nisko nad horyzontem więc szału nie ma prawa być.

 

light 42x75s

dark 30x75s

bias 80x1/4000

 

iso 400, F8, Canon 1100d unmod, eq3-2

Link do materiałów: https://drive.google.com/drive/folders/103F5xnAIpYoH0K2l1AJ1R6sAViSYm-G0?usp=sharing

 

Będę wdzięczny za pomoc, poniżej fragment losowej klatki light:

 

Przechwytywanie.PNG

Edytowane przez californiakid
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, californiakid napisał:

Panowie to serio z tej kaszany, którą ustrzeliłem? :D Co jedno to lepsze! Widzę, że w przypadku obróbki jestem dziecko we mgle. Moglibyście mi podrzucić parametry jakimi robiliście stack? 

W Pixinsight (bez kalibracji):

1. StarAlignment

2. ImageIntegration

3. DynamicBackgroundExtraction

4. EZ Denoise

5. HistogramTransformation

6. PixelMath do wyrównania tła

7. Jeszcze raz HistogramTransformation.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, doszedłem do ładu z stackiem i obrobiłem z pomocą internetu stack w PS. Takie są tego efekty. Chciałem jeszcze wyostrzyć samą mgławicę no ale nie udaje mi się wydobyć więcej szczegółów bez kosmicznego szumu.

 

 

obróbka2.jpg

Edytowane przez californiakid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.