Skocz do zawartości
  • 0

Muszle oczne profilowane do Fujinon 10x50


Swiss

Pytanie

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

... a swoja drogą to uważam że cena takich muszli nie powinna przekraczać 15 pln za komplet:-). Widze że oryginał to 300 pln za parę.

Poszperam trochę po rynku wyrobów gumowych może dobiorę jakaś rurę do chłodnicy z auta z lat 80tych.

Czy ktoś z posiadaczy Fujinona jakoś rozwiazał ten problem? W zamian za poradę chętnie podzielę się opinią William Optics 10x50ED vs FUJINON 10X50.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Można spróbować wydrukować z TPU.

Jest całkiem miękkie.

Trzeba tylko zrobić model 3d, znaleźć kogoś kto ma drukarkę lub zlecić to firmie i przetestować, jak będzie coś nie tak to skorygować model i wydrukować jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dobry wieczór,

dzisiaj kupiłem coś takiego, jak niżej. Da się z tego zrobić 2 profilowane eyecups do Fujinon 10x50 lub 16x70. Do wykonania należy mieć nożyczki do paznokci oraz szlifierkę obrotową z papierem ściernym o gradacji 60. Uwaga należy odciąć w przewodzie gumowym obydwa kołnierze na końcach. Efekt jest zadowalający, guma jest sztywna ale wygodna. Tak wykonane eyecups rozciągamy delikatnie i zakładamy na oryginalne. Nie daję gwarancji że gumy nie zwulkanizują się ze sobą. Alternatywą sa oryginały.

Pozdrawiam

PRZEWÓD GUMOWY - ZŁĄCZE TŁUMIKA SZMERÓW SSANIA FIAT 126P

 

Edytowane przez Swiss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oryginalne muszle oczne do Fuji : 10x50 i 7x50 są rożnej wysokości .

wadą tych oryginalnych z łezka  jest to ,ze same  potrafią się odkręcić   przesuwając " łezkę " w dół /prawo ciążenia :) /.

czy one są drogie? to nie są zwykle muszle oczne wykonane z taniej gumy... tylko z profilowanym pierścieniem z gwintem .

 

Ja kupiłem w cenie 30 zł. /szt. muszle Baadera- łezki  i wkleiłem gumowe obręcze wew .nich celem zwiększenia sztywności obręczy, która z kolei na wcisk wpasowana w oryginalną muszlę oczną FUJINON 7X50.

W lornetce fuj. 10x50 to już nie działa ... bowiem muszle oczne są zbyt krótkie  i urządzenie muszli ocznych Baadera powoduje deformacje pozornego pola widzenia ,które w 10x50/zerowy efekt patrzenia przez rurę/ w odróżnieniu od 7x50/mały efekt patrzenia przez rurę/ jest kosmiczne !!!!

 

Można tez zamówić  muszle łezki na Alliexprs. tylko trzeba pamiętać o doborze przy zachowaniu max. przelocie owych muszli by nie przyciąć sobie soczewki okularu.

 

Teraz o samej zasadzie działanie łezki : tak czy siak nie odetnie ci całości światła postronnego... gdyż duża cześć wpadnie dołem i przez inne szpary ,które żadna łezka nie wyeliminuje do zera...

dużo lepszym rozwiązanie jest tzw." ręcznik na głowę" który odcina światło postronne dużo skuteczniej... :)

 

1F.png

2F.png

3F.png

F4.png

Edytowane przez YOKER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.