Skocz do zawartości

Flaty, darki , biasy, lighty, pomoc


Ersoy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Tayson napisał:

Inaczej, bo co nie możemy sie dogadac...

 

Liczac od poczatku oaga od strony korektora do matrycy kamery w oagu i liczac od poczatku oaga do głównej matrycy odleglosci musza byc takie same. Ostrosc na glownej musi rowniez dawac ostrosc w tym samym czasie na oagu.

Czyli muszę policzyć. Do kamery guidujacej ma być odległość od korektora komy do pryzmatu + od pryzmatu do matrycy guidingu? I to ma się równać odległości od korektora komy do matrycy kamery głównej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ersoy napisał:

Czyli płaska strona pryzmatu ma być w stronę matrycy głównej, a nie korektora komy.

Nie.

 

Na rysunku jasnozielony - guider, ciemniejszy zielony - kolo, lososiowy- glowna kamera, cos  biale od lewej - np korektor.

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Tayson napisał:

rys chyba @MateuszW

zielona i niebieska linia musza miec taka sama wartośc (taka sama odleglosc).

toroptyczny.png.f7e48c8b496ab328387299314fe55514.png

Tak, czy inaczej dupa, ogległość do matrycy głównej jest krótsza o jakieś 2-4mm, a kamerkę guidującą mam na max wsuniętą. Spróbuję, jak nadaży się okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie, czy to normalne, że lighty w formacie FITS widać tylko parę gwiazd, bez względu na kanał jakim robię, a w jpg(podgląd) widać obiekt normalnie z gwiazdami? W tuturialach jak patrzę po zestackowaniu już widać obiekt, u mnie tego nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jednym zdjęciu z każdego kanału. Jak mówię zapisauje mi też jpg i tam widać mgławice, natomiast tutaj jedynie parę gwiazd. Jeszcze mam pytanie, guiding prowadził montaż z błędem poniżej 1" dokładnie 0,69" średnio, czy gwiazdy poprawnie są punktowe?

Light_IC1340_120.0s_Bin1_H_0001.fit Light_IC1340_120.0s_Bin1_O_0001.fit Light_IC1340_120.0s_Bin1_S_0001.fit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, apolkowski napisał:

Tak wyglądają Twoje klatki po auto stretchu (rozciągnięciu) w Pixie.

 

image.png.1527cf42297a9557d5e673902976b623.png

 

Poczytaj o różnicy między obrazem liniowym i nieliniowym.

 

O3 i S2 są sporo obrócone względem Ha.

To mam kolejny termin do nauki. :P Widziałem już na końcu sesji, jak poszedłem sprawdzić ile zostało, że kadr się zmienił, nie wiem czym to było spowodowane. Rozumię, że te klatki już do niczego się nie nadają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym chaosie informacyjnym cieżko jest znaleźć ścieżkę mi do obrobienia zdjęcia. O ile wyciągnięcie zdjęcia jest w miarę jasne, to dalej nie mam pojęcia co robić z materiałem. Większość tutoriali jest na kolorowym materiale. Może jakaś dobra dusza, zapoda mi terminy jakich wyszukiwać do obróbki zdjęć. Np. Stack zdjęć, wyciąganie zdjęcia w PS. To znam. A co dalej? Jak połączyć kanały i nadać im kolory? Działam jedynie w Photoshopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tayson napisał:

poszukaj tematu astronomy tool annies actions dla ps.

Po zakupieniu tego, nic więcej nie będę potrzebował do obróbki? Rozumię, gdybym znał Photoshopa biegle, efekty sam mógłbym takie osiągać, a tą są jakieś pluginy, które same mi obrabiają zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ersoy napisał:

a tą są jakieś pluginy, które same mi obrabiają zdjęcia?

To są pluginy, które mogą wspomóc w konkretnych elementach obróbki. Nic nie obrabiają same.

Są to zestawy akcji w PS, które robią jakiś kawałek za nas, żebyśmy nie musieli powtarzać jakichś elementów przy każdym / większości zdjęć.

Jeśli chcesz mieć chociaż wstępnie obrobione zdjęcie, to sprawdź sobie Astro Pixel Processor. Po stackowaniu, może on zrobić auto strech na stacku, gdzie możesz ustawić mu konkretny poziom „wyciągnięcia zdjęcia”. Dodatkowo masz takie narzędzia, jak usuwanie Light Pollution, czy kalibrację koloru gwiazd. Może ci to ułatwić początkową obróbkę zdjęcia, ale na pewno nie załatwi za ciebie 100% obróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.