Skocz do zawartości

ZWO ASI 533/183/294MC Pro lub Nikon d600/610/750/800 Mod


TheShackMeister

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, TheShackMeister napisał:

Niestety full spectrum :(

Do redcata wkręcisz filtr 2" i gotowe. Dość unikatową rzeczą w tym aparacie jest zachowanie możliwości ostrzenia z obiektywami. Normalnie w przypadku D600, D610 i D800 po modyfikacji tracona jest możliwość ostrzenia z obiektywami (no chyba że wstawi się baadera, ale to też ma wady). Jedynie D750 z wymienionych pozwala na regulację i przywrócenie tej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MateuszW napisał:

Do redcata wkręcisz filtr 2" i gotowe. Dość unikatową rzeczą w tym aparacie jest zachowanie możliwości ostrzenia z obiektywami. Normalnie w przypadku D600, D610 i D800 po modyfikacji tracona jest możliwość ostrzenia z obiektywami (no chyba że wstawi się baadera, ale to też ma wady). Jedynie D750 z wymienionych pozwala na regulację i przywrócenie tej możliwości.

Zastanawiałem się nad tym, ale jeżeli będzie to lustrzanka chciałbym mieć możliwość zapięcia też obiektywu.

Nie wiem jak inne moje filtry, których używam czy odcinają UV/IR.

Jaki koszt takiego filtra 2 cale jak mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TheShackMeister napisał:

Zastanawiałem się nad tym, ale jeżeli będzie to lustrzanka chciałbym mieć możliwość zapięcia też obiektywu.

Nie wiem jak inne moje filtry, których używam czy odcinają UV/IR.

Jaki koszt takiego filtra 2 cale jak mówisz?

A jakie filtry masz? Jeśli to filtry pod foto, to obcinają prawie na pewno. Filtr UV/IR cut kupisz za 200-400 zł, zależy jaka firma, a też na giełdzie coś pewnie znajdziesz, bo to popularna rzecz. Ogólnie jeśli zdecydujesz się na kamerę, to taki filtr również potrzebujesz, bo kamery są z natury full spectrum :) 

Alternatywnie są też filtry typu clip, ja sprzedaję taki wycinający też dobrze LP oprócz UV/IR.

W razie czego coś ponegocjujemy z ceną :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MateuszW napisał:

A jakie filtry masz? Jeśli to filtry pod foto, to obcinają prawie na pewno. Filtr UV/IR cut kupisz za 200-400 zł, zależy jaka firma, a też na giełdzie coś pewnie znajdziesz, bo to popularna rzecz. Ogólnie jeśli zdecydujesz się na kamerę, to taki filtr również potrzebujesz, bo kamery są z natury full spectrum :) 

Alternatywnie są też filtry typu clip, ja sprzedaję taki wycinający też dobrze LP oprócz UV/IR.

W razie czego coś ponegocjujemy z ceną :) 

Mam:

L Extreme

L pro

Badeer SII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.