Skocz do zawartości

Ostatnie cztery dni


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18 czerwca br. Senat w głosowaniu opowiedział się za opóźnieniem wejścia w życie pakietu VAT e-commerce o trzy miesiące. Według jednej z przyjętych przez senatorów poprawek nowelizacja ustawy o VAT wejdzie w życie 1 września 2021 r. a nie 1 lipca 2021 r., jak chciał rząd.

 

Info z Infor-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć ... zresztą ... ile to już kar nam groziło za choćby nawet emisję CO2 ;) Ale ... doczytałem gdzie indziej że ponoć tę poprawkę sejm odrzucił ... więc jestem ciekaw jak to będzie działało bo ponoć Aliexpress podczas zakupów automatycznie ma nam doliczyć VAT ... nie będzie to robione w Polsce ... Tak przewiduje ecommerce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to czytałem ...

 

ALE ... są i dobre wieści :D 

EDIT: Ustawa trafiła do Prezydenta 25 czerwca ... czyli wczoraj.

 

Jak często ostatnio zdarza się wam zamawiać ostatnio coś bezpośrednio z Chin i to pocztą?
W moim przypadku są to tylko pierdoły do kilku $ na Aliexpress bo droższe rzeczy są w Europejskich magazynach i taniej wychodzi zamówić z EU.
Większość moich zamówień jest z Banggood z metodą Priority line, raz że jest taniej niż na aliexpress dwa, że paczkę mam w 10dni bez obawy, że naliczą mi vat i podatki.

Wystarczy spojrzeć na ilość okazji dodawanych na LowcyChin.pl  na ostatnie 15 okazji, 10 tych okazji jest z wysyłką z EU, 3 produkty są z wysyłką Priority Line (również jesteśmy zwolnieni z VAT)
I tylko 2 rzeczy z wysyłką z Chin (gdzie w koszyku od 1 lipca już zostanie doliczony VAT) łączna wartość obu tych przedmiotów to 7$ więc jak widzę to zostały z Chińskich magazynów same pierdoły których się nie opłaca Chińczykom wysyłać na magazyn Europejski. Jeżeli ceny na Aliexpress wzrosną to i wzrosną ceny na Alledrogo więc i tak będzie taniej.

 

Czy jeżeli zamówię paczkę przed 1 Lipca to zostanie naliczony vat?

Jeżeli zamówimy z Polski lub z EU to nie zostanie naliczony podatek.
Jeżeli zamówimy z Chin metodą wysyłki Priority Line lub Direct Mail podatek również nie zostanie naliczony.
Jeżeli zamówimy paczkę z Chin przed 1 Lipca najtańszą metodą czyli pocztą na Aliexpress gdzie nie ma ubezpieczenia od vat to – Nie wiadomo, wydaje mi się, że poczta będzie naliczać tak jak do tej pory.
Vat będzie naliczany w koszyku od 1 Lipca

Jak na razie to wszystko domysły i informacje które udało sie zebrać od sklepów z którymi współpracujemy, jak będzie naprawdę to zobaczymy po 1 lipca.

Udostępnij proszę ten artykuł, w sieci jest wiele dezinformacji i straszenia na temat zakupów z Chin a jak mogliście przeczytać to nie zmieni się za dużo od 1 lipca!

Edytowane przez komprez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie "doinformowanie".

 

Ostatnio trafiłem na parę informacji od znajomych którzy kupowali coś na Ali z przesyłką z PL. Co się później okazało było z PL ... ale wcześniej (czyli jak Aliexpress Standard Shipping) przyleciało z Chin do PL :)

Czyli takie robienie systemu w bambuko - kupujesz niby z PL , a przesyłka i tak "robi swoje" czyli leci od majfrendów ...  a w systemie wszystko się zgadza :D 

 

Czyli podsumowująć ... prawdopodobnie dalej nic się nie zmieni ... nasza ukochana Poczta dalej będzie nam słać paczki jak dotąd (sporadyczne oclenie)  a VAT będzie płacony już przez same sklepy :).

 

Najbardziej istotne pytanie na które otrzymamy odpowiedź 1 lipca to :  Czy paczka wysyłana z "magazynu PL CZ itd" będzie traktowana jako "bez VAT" ? W końcu zakupy robimy na portalu  "z poza UE" więc ...

no jak widzicie ... niewiadomych jest od cholery ...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i okazuje się że jednak jest rozwiązanie bardzo proste - o którym wspominałem :)

 

Sam Banggood proponuje :

 

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „AliExpress & Banggood & Gearbest Kupony Polska godz. temu informacja z #banggood [Dostosowanie logistyczne] Dla UE od 29/06/2021 Tlo: Ze względu na nowe prawo podatkowe UE, kanal logistyczny Banggood został przełączony na metodę DDU/DDP w celu deklarowania odpraw celnych. DDP: cło już było zaplacone przez Banggood Banggood Express CN Polecana opcja dla UE 2 European Railway Direct Mail UPS railway CN 3 EU Priority Line- GLS -CN/HK Polecana opcja dla PL DDU: clo jest jeszcze niezapłacone Air Parcel Register 2 Standard Mail Register 3 Express Shipping Priority Direct Mail”

 

Co oznacza że wybierając (akurat w Banggood) opcję wysyłki Priority Line paczka nie zostanie ani oclona , ani nie dolicza VAT-u ... dlaczego ?  ano dlatego że właśnie paczka "ma być wysłana z PL" :) 

Tak wiem - cło to nie vat ale ta informacją nie wzięła się po to aby mówić Wam jak nie płacić cła (bo wiemy już od dawna jak to działa) tylko po to aby ruszyć mózgownicą.

A to jeszcze inna potwierdzona wiadomość (źródło: gsmmaniak)  :

 

image.png.219184fce1fb2d51a7b8e89155c51a02.png

Edytowane przez komprez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze inna ważna informacja

 

Banggood nie przystąpił do IOSS (OSS). W swojej ofercie Banggood ma wysyłki nie obciążające odbiorcę podatkiem Vat.
Poniżej lista wysyłek, któte omijają vat oraz lista przesyłek przy których Vat może być naliczony.
Czekamy jeszcze na potwierdzenie lub zaprzeczenie Vat będzie naliczany przy wysyłce Priority Direct Mail

 

 

DDU: Delivered Duty Unpaid – przesyłki z nie opłaconym podatkiem Vat

 Air Parcel Register
 Standard Mail Register
 Express Shipping
 Priority Direct Mai

 

 

Co do Aliexpress :

 

image.png.750290cf990f999b1f85e3ea1f25b0a2.png

Edytowane przez komprez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.