Skocz do zawartości

sh2-101 i okolice


Maetrik

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, diver napisał:

Ale brakuje mi odrobinę "pazura" w postaci kontrastu

Nie uzyskam tu niestety tego o czym piszesz, przy operacjach tego typu w ciemnych partiach wychodzi wszystko co najgorsze, ciężko o dobry kontrast w tak dynamicznym obszarze z takiego nieba, więc celowo jest jak jest.

A sam materiał mimo sporej ilości i f4 też nie zachwyca.

Zastanawiałem się, czy w ogóle to pokazywać bo zdaję sobie sprawę, że troche bieda ten bikolor...

Ciężko walczy się cmosem z takim niebem, mieszane mam odczucia póki co. Będę próbował teraz z dłuższymi czasami bo nie jestem jak narazie zachwycony z tej parki...

Dzięki za rady!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Maetrik said:

Nie uzyskam tu niestety tego o czym piszesz, przy operacjach tego typu w ciemnych partiach wychodzi wszystko co najgorsze, ciężko o dobry kontrast w tak dynamicznym obszarze z takiego nieba, więc celowo jest jak jest.

A sam materiał mimo sporej ilości i f4 też nie zachwyca.

Zastanawiałem się, czy w ogóle to pokazywać bo zdaję sobie sprawę, że troche bieda ten bikolor...

Ciężko walczy się cmosem z takim niebem, mieszane mam odczucia póki co. Będę próbował teraz z dłuższymi czasami bo nie jestem jak narazie zachwycony z tej parki...

Dzięki za rady!

 

 

Intrygujace jest to co piszesz.

Ja mam zupelne inne odczucia i jestem ''zachwycony'' tym cmosem, ale w moim przypadku jest odmiennie poniewaz to moja pirwsza mono kamera ever :)

Nie mam porownania - oprocz cmosa Canona ;)

Moglbys krotko opisac  jakie w Twoim odczuciu sa roznice w porownaniu z Atikiem 383 ( oczywwiscie poza rozmiarem sensora bo to oczywiste ;) )

Glownie interesuje mnie z perspektywy materialu, szum, DR itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Marvaz napisał:

Moglbys krotko opisac  jakie w Twoim odczuciu sa roznice w porownaniu z Atikiem 383 ( oczywwiscie poza rozmiarem sensora bo to oczywiste ;) 

Atik ma dużo większy pixel (5,4 vs 2,4) i dużo większą studnie (26k vs 15k)

Wymusza to troszkę w asi stosowanie krótszych czasów (szybko przepalają się gwiazdki) a krótsze czasy z dużym LP dają bardzo słaby sygnał i ciężko to nadrobić nawet dziesiątkami/setkami klatek. Na malutkim pixelu z małą studnią oprócz przepalonych gwiazdek ( z którymi teoretycznie można w obróbce jakoś powalczyć ) mam wrażenie, że ucieka nam też detal, który rozlewa się na sąsiednie pixele.

W atiku pixel większy oraz studnia dają nam mniejszą stratę detalu.

Można palić bez obaw klatki 15/20min gdzie zarejestruje nam się więcej sygnału i nic nam się nie przepali a matryca atika wyprodukuje nam piękne gwiazdki.

Szum z atika też wydaje mi się mniej przeszkadzający i "ładniejszy" dla oka. A sam materiał z atika obrabia się przyjemniej - można bardziej ciągnąć, co daje większy komfort pracy i więcej możliwości. W asi jeden ruch suwaczkiem i gwiazdki już puchną... i zaczyna się kombinowanie ;)

 

tak na szybko podczas przerwy śniadaniowej w pracy :)

Pozdr

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, _Spirit_ napisał:

Mi brakuje trochę "siary

Siary w sensie SII?

Czy siary w sensie troszkę kolorowego odpustu? :)

9 minut temu, _Spirit_ napisał:

Odrobina kontrastu na kolorze i może delikatnie podsaturować?

miało być delikatnie i naturalnie by nie wyłaziły wszelkie niedoskonałości ale odrobinę saturacji może by nie zaszkodziło bo przy śmielszych próbach już kolorowy szumik wyłazi;)

To samo z kontrastem - szum w ciemnych partiach..

dzięki

Edytowane przez Maetrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.