Skocz do zawartości

WR134 z ASI533


apolkowski

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, wessel napisał:

Nie wygląda to dobrze. Nie znam materiału, ale może warto jeszcze raz od początku???

...ale plus za zebranie sporej ilości materiału z sugestią kontynuacji tej zacnej czynność.

 

Taka moja rada, może się mylę, ale ten filtr Optolong L_Enhance to  taki trochę erzatz porządnego narrow. Masz przecież Andrzeju kamerę mono i komplet filtrów NB. Takie obiekty właśnie tym zestawem bym robił.

 

Zastanawia mnie, czemu te Twoje gwiazdki są takie duże. Seeing, nieidealnie trafiona ostrość, ziarnistość trackingu, może jakaś nietrafiona akcja w postprocesingu???  Podejdź analitycznie do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu robiłeś klatki z dwoma różnymi filtrami i na różnych czasach? Według tego co mnie uczono nie ma to żadnego sensu, prowadzi wyłącznie do strat jakości. No chyba że jest to M 42 i Trapez, ale to nie w tym przypadku..

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, apolkowski napisał:

Gdzieś po drodze popsułem gwiazdki.

Pociągnąłeś za bardzo krzywe po prawej stronie i wywaliło ci gwiazdki. Robiłem ten sam błąd, jak próbowałem mocno wyciągnąć mgławicę a materiału mało było.

Pobaw się bardziej selektywnym zaznaczaniem kolorów i wyciągaj z tego mgławice (albo starnet++, chociaż sam nie próbowałem).

Gwiazdki moim zdaniem nie są nieostre, po prostu zbyt brutalnie potraktowane przy obróbce, stąd taki efekt.

 

Co do samych mgławic, to fajnie, że ostał się kolor, ładnie wygląda wg. mnie.

17 minut temu, wessel napisał:

A czemu robiłeś klatki z dwoma różnymi filtrami i na różnych czasach?

Zgadzam się w 100%. Odpuściłbym sobie stackowanie tych 20 klatek z UV/IR cut i dopalił jeszcze klatek z Optolong L_Enhance przynajmniej drugie tyle. Na pewno pomoże to na szum, który jest jednak widoczny tutaj.

 

Btw. mógłbyś stack podesłać tutaj, można byłoby zobaczyć, co tam siedzi i ocenić, co i jak można poprawić. Chętnie bym się nim pobawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, wessel napisał:

A czemu robiłeś klatki z dwoma różnymi filtrami i na różnych czasach? Według tego co mnie uczono nie ma to żadnego sensu, prowadzi wyłącznie do strat jakości. No chyba że jest to M 42 i Trapez, ale to nie w tym przypadku..

Optolong L- Enhance to taki narrowband (Ha i O3 w jednym) dla OSC. Fajnie podkreśla mgławice emisyjne, ale jest ogólnie krytykowany za zły wpływ na finalny kolor gwiazdek. Z tego powodu zrobiłem dodatkową sesję z UV/IR Cut żeby zebrać RGB i takie gwiazdki podmienić w finalnej fotce. Ponieważ L-Enhance przepuszcza tylko ułamek pasma, można zastosować dłuższe czasy naświetlania zwłaszcza, że gwiazdki i tak miały być zamienione na te z RGB. Przy filtrze UV/IR Cut czasy z konieczności musiały być krótsze.

 

43 minuty temu, OnlyAfc napisał:

Pociągnąłeś za bardzo krzywe po prawej stronie i wywaliło ci gwiazdki. Robiłem ten sam błąd, jak próbowałem mocno wyciągnąć mgławicę a materiału mało było.

Pobaw się bardziej selektywnym zaznaczaniem kolorów i wyciągaj z tego mgławice (albo starnet++, chociaż sam nie próbowałem).

Obróbka zakładała jako podstawę zastosowanie Starnet (mgławice z L-Enhance, gwiazdki z UV/IR Cut) i tak też zrobiłem. Błąd pojawił się przy manipulacjach z szumem i tłem.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzędziel napisał:

Masz przecież Andrzeju kamerę mono i komplet filtrów NB. Takie obiekty właśnie tym zestawem bym robił.

Taki jest plan Piotrze. Nie jestem pewien czy zostawię sobie 533. Motywacją dla jej kupna była możliwość zrobienia "na szybko" kilku klatek np. komety bez konieczności kombinowania przy składaniu LRGB "ruchomego celu". Jak już ją kupiłem, to sprawdzam, jak wychodzą fotki "trudniejszych" mgławicowych obiektów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, apolkowski napisał:

Taki jest plan Piotrze. Nie jestem pewien czy zostawię sobie 533. Motywacją dla jej kupna była możliwość zrobienia "na szybko" kilku klatek np. komety bez konieczności kombinowania przy składaniu LRGB "ruchomego celu". Jak już ją kupiłem, to sprawdzam, jak wychodzą fotki "trudniejszych" mgławicowych obiektów. 

Jakbys planowal sie jej kiedys pozbyc daj znac :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
8 minut temu, Tayson napisał:

jesli dodajesz gwiazdki po ich ewentualnym usunięciu to polecam skrypt BLEND.

daje identyczne mozliwosci jak mieszanie warstw w PS.

 

czesto różnorakie formułki w pixie w pixelmatch to slepa uliczka...

 

image.png.e242ca3232cdd0da48fb903c2bf6c682.png

Tym razem nic nie robiłem z gwiazdkami. Zrobiłem zwykłe HOO bez starnetu.

 

Co do skryptu blend:

 

" With Screen blend mode the values of the pixels in the two layers are inverted, multiplied, and then inverted again. This yields the opposite effect to multiply. The result is a brighter picture.

f(a,b)=1-(1-a)(1-b)} f(a,b)=1-(1-a)(1-b), where a is the base layer value and b is the top layer value."


To z opisu skryptu. Robi dokładnie to, co wklejana kiedyś przeze mnie formuła, czyli ~(~starless*~stars)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.