Skocz do zawartości

Canon 1100d po astromodzie


Grzegorz Barański

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż kupiłen ostatnio takiego canona, i jak się domyślacie, mam teraz problem po modyfikacji:facepalm:  Nie chce Mi ostrzyć na nieskończoność, oczywiście mogłem to przewidzieć gdybym dłuzej poczytał na ten temat, to bym jakoś się postarał wyciąć clear glassa i jakos wloŻył z powrotrm, a tak teraz rozumiem, że zostaje mi dokupienie baaderowskiego filtra za 299zl? :szczerbaty: nie ma nic taniej? no i pytanie teraz, jego sie przykleja na klej rozumiem ? Wyciąć to było nic.. ale jak ja mam montować filtr na klej to sie juz boje :-) ale co mi zostaje? Tylko kupiłbym cos taniej niz 300zl, ale na necie przed matryce to chyba tylko to dostane ? 

Edytowane przez Grzegorz Barański
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wcześniej ostrzył, teraz trochę mu brakuje do nieskończoności dosłownie kroczek czy dwa. W zamian skróciła się bodajże minimalna odległość ostrzenia.

Albo i jestem byłem wczoraj przewrażliwiony i gadam kocopoły, mam nadzieje.  Zaraz wstawie jakieś fotki z dwóch aparatów. Uczyłem sie na teleobiektywie canona 75-300, więc skalę ostrości mam wypaczoną przy samyangu 14mm, ale coś Mi tu nie gra

 

 

 

Edytowane przez Grzegorz Barański
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno zdjęcie z canona 1100d po modzie, a drugie z 60d bez moda, nie wiem czy to kwestia przyzwyczajeń, mimo wszystko matryca w  60d jest nieco większa, no ale raczej jest mydło, mimo wszystko dopiero zaczalem uzywac tego typu obiektyw, wię proszę oceńcie sami. W 60d jak ostrością kręce w lewą stronę na nieskończoność, to w pewnym momencie zaczyna mydlić, więc trochę w prawo i ostrośc ustawiona idealnie, w 1100d sprawa jest taka, że kręcę  w lewą stronę i ostrości nadal brak, w końcu moment kręcenia się kończy i zostaje z mydłem. No i tak wertuje ten internet i wertuje, i cięzko coś znaleźć. Paczke fajek położe i z dwóch metrów nawet nie widać napisów co to za fajki są... :(

Ps. na wizjerze też zostaje mydło

IMG_8079.JPG

_MG_8219.JPG

Edytowane przez Grzegorz Barański
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam modyfikowałeś czy ktoś? Masz moda full spectrum?

 

Nie mam pewności, ale raczej ten model nie ma regulacji matrycy, więc jedyna opcja to szkło zastępcze. Ewentualnie zamiast baadera można zastosować filtr clip zrobiony z jakiegoś 1,25" i wydrukowany - to będzie taniej, ale nie zachowasz działania AF, choć manualnie ostrość złapiesz. Baader to chyba najlepsza opcja. Filtra się nie klei, on leży na jednej ramce i dociska go druga ramka przykręcana śrubami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak też doczytałem, że canon 1100d tak ma, że trzeba włożyć w niego filter zamienny, lecz jakie śrubki, jak ja go wyciąłem po prostu:essen:, tak jak pokazuje to jedyny filmik na youtube: 

 

 

Od 6:30 minuty jest pokazane jak wycina pierwszy filter, by dostać się do tego właściwego. Sprawdzałem dzisiaj trochę gwiazdek było..., zdjęcia ładnie, ale gwiazdy to jak to tutaj ktoś nazwał to "naleśniki".  Pytanie namber łan, to takie jak zamontować filter zamienny, gdybym w ogóle miał się tego podjąć.

Edytowane przez Grzegorz Barański
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzegorz Barański napisał:

lecz jakie śrubki, jak ja go wyciąłem po prostu:essen:, tak jak pokazuje to jedyny filmik na youtube: 

Co ten Canon tu odwalił... Faktycznie nie ma klasycznej ramki, jak w prawie każdym aparacie, tylko filtry trzymają się na kleju. No a założyłeś z powrotem ten zewnętrzny filtr? To dałoby Ci trochę przesunięcia ogniska, choć pewnie za mało, ale dodatkowo wycięło kłopotliwą podczerwień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.