Skocz do zawartości

Wybór kamery mono


lkosz

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Marvaz napisał:

Bylem o krok od zakupu 1600, ale wlasnie ten problem mie powstrzymal. Wybralem zatem 183. :)

i jak? nie chcesz zamienić na 1600?

 

3 minuty temu, Marek_N napisał:

znam znam... było czytane na samym początku jak się zacząłem zastanawiać. Problem jest w tym, że szukam czego innego, niż w 99% takich opisów. No i ogniskowe nie te, których się typowo używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, OnlyAfc napisał:

Kiedyś mocno zastanawiałem się, czy nie kupić wersji GT 183 albo 1600.

Szkoda, że Zwo nie zrobili np. 2600 w wersji GT, wiele to ułatwia, jeśli chodzi o montaż całości, nie trzeba się bawić z kołem filtrowym.

Nie za mało gniazd? Zeby robić LRGB i NB i tak trzeba zmieniać filtry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lkosz 183 jest absolutnie bezproblemowa jeżeli chodzi o ampglow. Też jestem w posiadaniu tej kamerki i niezależnie od czasów, nawet 300, 600s kalibruje się łatwo i skutecznie. "Problem" praktycznie nie istnieje.

Robisz raz w niepogodę bibliotekę darków i zapominasz o temacie :)

 

Edytowane przez Maetrik
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maetrik napisał:

Robisz raz w niepogodę bibliotekę darków i zapominasz o temacie :)

no właśnie przy okazji czytania nt. tych kamer zdziwiłem się, że tak można. Myślałem, że to trzeba robić nowe za każdym razem, tak jak flaty... W sumie mogę to sobie zautomatyzować w mojej aplikacji do obsługi teleskopu i kamer, żeby obraz na żywo pokazywał mi po odjęciu jakiegoś master darka dla danego czasu... odjąć dwie macierze to drobnostka, a dzięki temu pozbędę się głównej wady.

 

Przewaga ASI183 rośnie :) czulsza w UV oraz IR, a odblaski w ASI1600 w tych pasmach to będą pewnie mocniejsze. Ale może Mateusz coś jeszcze wstawi. Ciekaw jestem jak mu wyszło z tym Marsem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lkosz napisał:

no właśnie przy okazji czytania nt. tych kamer zdziwiłem się, że tak można

nawet trzeba jak się da (po prostu wygodniej) chodzi tylko o to by temperatura się zgadzała, no i oczywiście by było ciemno :)

9 minut temu, lkosz napisał:

tak jak flaty

tu też, jeżeli nie (demontujesz, obracasz, rozkręcasz itp) też nie trzeba za każdym razem robić nowych - jak wyżej, temperatura, ostrość (filtr?) ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.