Skocz do zawartości

Plejadki


lukost

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj na tym materiale... w ciagu dwóch i pół godziny, gradient, który jest na pierwszej i na ostatniej klatce jest zapewnie zupelnie inny.  W szerokich kadrach, jak nie focisz w zenicie, strasznie ciężko sensownie znormalizować klatki z bardzo długich albo z różnych sesji...

Jak dodasz do tego fakt, ze każda noc jest inna... może okazać się że 2h z jednej sesji pozwolą uzyskać lepszy szczegół niż z kliku - sumarycznie znacznie dłuższych (w sumie na astrobinie głownie królują pustynne/stepowe szerokie kadry z mocno wyciągniętym tłem).

Niby jest local-normalization w pixie, ale trzeba być ostrożnym, aby nie "przemalować" nim tła "na nowo"

Pojawił się ostatnio w Pixie także fajny skrypt, do "inteligentnej" normalizacji klatek, ale testując go nie osiągnąlem na razie jakiejś spektakularnej poprawy... więc jak masz kadr o przekątnej 10st. może się okazać, że 2h sesja ciągiem da najlepsze rezultaty w detalu tła (szum - tu niestety, to już inna historia)... 

 

Pozdr

i

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Pav1007 napisał:

Może spróbuj na tym materiale. Masz obrobioną wersję w tiffie? Podeślij mi na PW to pokażę Ci co i jak.

Wrzucam stacka, jeśli ktoś ma ochotę zająć się tym materiałem. 

https://drive.google.com/file/d/1udRySbvieJoVOPS3NCf8YqzAM5XqxVwr/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lukost napisał:

Oki, proszę: https://drive.google.com/file/d/1TeH0JQ0hvZ4YE8U3V-0O6VlBagXxr-Im/view?usp=sharing

 

Tymczasem jeszcze wersja z lekko "przytłumionymi" gwiazdkami, bo faktycznie zdominowały mi nieco ten obszar. 

1852070729_plejadkiwrzesien2021stl.thumb.jpg.4952040459a052b99f2eb9aced007f26.jpg

A mi się bardziej podoba ta nieprzytłumiona  ;) Wcale nie zdominowały  :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem wczoraj zbierać  materiał z TS 65q, na razie, przy ilości 28x4 minuty i po 10 minutach obróbki,  jest tak. ;)

 

 

887868953_plejadyapo2h.thumb.jpg.e4f6080c9a3fb924dfd806f0dffc8fb9.jpg

 

Zastanawiam się z czego może wynikać lekko jajowaty kształt gwiazdek. Prowadzenie raczej wykluczam, pozostaje kwestia ugięć, być może na bagnecie Canona. Trzeba będzie spróbować z inną złączką. 

 

Edytowane przez lukost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2021 o 14:51, lukost napisał:

Wrzucam stacka, jeśli ktoś ma ochotę zająć się tym materiałem. 

https://drive.google.com/file/d/1udRySbvieJoVOPS3NCf8YqzAM5XqxVwr/view?usp=sharing

Mi wyszło tak - dwie wersje z różnymi gwiazdakami

plejadki wrzesien 2021_3.jpg

 

plejadki wrzesien 2021_3a.jpg

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.