Skocz do zawartości

Adapter: Farpoint Montaż lornetkowy FAR-Sight


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam od kilka lat, super sprawa, używam z DO Extreme 15x70ED. Nie wiem jaką standardową śrubkę masz na myśli, ale w komplecie jest jedna śrubka którą na stałe wkręcasz do otworu na mocowanie statywu i od tej chwili możesz lornetkę wpinać/wypinać wedle potrzeby. 

Można osobno dokupić te dodatkowe "śrubki" (chodzi o https://oberwerk.com/product/farpoint-far-sight-mounting-stud/) i powkręcać je w inne posiadane lornetki (jeśli się ma) - wykręcenie tej śruby (żeby dzielić ją między kilka lornetek) jest bardzo niepraktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, peter5 napisał:

Przecież to już dawno niedostępne.

Może zależy gdzie? W Polsce faktycznie chyba nie, ale tutaj np. wydaje się być jeszcze dostępne https://farpointastro.com/products/farpoint-far-sight-mounting-system , można też próbować używanego poszukać. Nie wiem, było pytanie o opinię to się nią dzielę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Kupiłem ostatnie dwie sztuki w Europie wczoraj plus dwie dodatkowe śruby więc będę miał obskoczone:emotion-5: statyw mam na razie taki:

https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=5486&lunety=Orion Tritech II field tripod statyw polowy z g owic 40808

Zastanawiam się czy da radę stopę adaptera przykręcić do łyżwy i do głowicy. Może da się bez niej? Jak macie u siebie?

Przy okazji, wkręcanie uhc w bino ma sens pod średnim niebem? Sam 20.5, działka przy drodze oświetlonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łukasz Wieczorek napisał:

…Przy okazji, wkręcanie uhc w bino ma sens pod średnim niebem? Sam 20.5, działka przy drodze oświetlonej.

Ma sens. Tylko jeżeli wkręcasz 1.25 w okulary, to trzeba się dobrze zasłonić od bocznego światła, które filtry będą odbijać w kierunku oczu.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem po co komu szukacz w 15x70 :) Jeśli chodzi o odcięcię światła bocznego z filtrami to wystarczy bino bandit, taki jak tutaj na końcu na zdjęciach:

Podstawa w obserwacjach lornetką to solidny montaż, czyli żuraw albo statyw odpowiednio wysoki, żeby móc na stojąco spoglądać (tak np. 180 cm). Adapter od DO Extreme jest wg mnie wystarczająco dobry :)

Edytowane przez Paweł Sz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukacz raczej dla dzieci, żeby łatwiej im zaszczepić zabawę. Na razie go nie mam i w obszarach, które znam nie potrzebuje. Sam adapter wydaje mi się fajny do podmiany lornetek, 10x50 mimo wszystko swoje waży. Dzięki za tego bandytę, może być fajna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.