Skocz do zawartości

Jupek z dzisiaj


Adam Tomaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

No i dzisiaj znów cykałem jupka :D Udało mi się nawet złapać WCP. Niestety warunki były kitowe bo wszystko falowało od ciepła z domu :huh:

Jednak udało mi się cyknać fajnego Jowisza.

 

Refraktor 100/1000 + telekonwerter 2x. Stack 700 klatek.Stackowane w Registaxie 2.0

Zapomniałem dodać że jeszcze nigdy tak dobrze nie uprowadziłem Jupka :D

A o to foty. Jedna w normalnym rozmiarze druga powiększona o 150%

Jupas.jpg

Ju1pas.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne! :rolleyes: I powiadasz, że czym to zrobiłeś? Skywatcherem? Godzinę temu widziałem właściwie tyle samo przez dwa razy większą rurę i lantana. Oto jest potęga techniki cyfrowej. Gdybyś jeszcze coś zrobił z tą niebieską otoczką to byłby ideał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siergiej

Witam :Beer:

No i wczoraj znów cykałem jupka , Udało mi się nawet złapać WCP. Niestety warunki były kitowe bo wszystko falowało od ciepła z domu i w gornych warstwach atmosfery.

Jednak udało mi się zlapac nie zlego Jowisza.

 

Adam , przepraszam ze wykorzystal trochy twoich slow , tak mi latwiej pisac :Beer:

post-1549-1114973752_thumb.jpg

Edytowane przez Siergiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Beer:

No i wczoraj  znów cykałem jupka , Udało mi się nawet złapać WCP. Niestety warunki były kitowe bo wszystko falowało od ciepła z domu i w gornych warstwach atmosfery.

Jednak udało mi się zlapac nie zlego  Jowisza.

 

Adam , przepraszam ze wykorzystal trochy twoich slow , tak mi latwiej pisac  :Beer:

Nie ma sprawy :Beer:

Jak zwykle twoje fotki są super :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj nic, ale wczoraj trochę robiłem Jowisza. Warunki były niezłe z tendencja do pogarszania. Zrobiłem jedną fotkę w podczerwieni z filtrem Baadera IR-Pass Filter, która nieco różni się sczegółami od tej w świetle widzialnym (przesunięcie szczegółów przez obrót Jowisza). Ten filtr jest dość ciemny i z barlovem 2x musiałem robić na minimalnych ustawieniach kamerki (auto).

10505z.jpg

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siergiej

Jeszcze jeden Jupik z dzisiaj .

Zamiast WPC jest Wielka Plama Niebieska (WPN) :D

 

Ciezko walczyc z turbulencje i refrakcje atmosferyczne , zamenczyw mia ten Jupik. :ha:

post-1549-1115123531_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Jowisze z soligora MT800 nie wychodzą specjalnie ładne, ale co tam oto moje ostatnie:

WCP z 7.05 (własciwie moja pierwsza WCP :banan: )

CCDCap0022__4.jpg

 

i ponieważ wcześniej pokazywałem animacje wejścia Europy na tarczę Jowisza, oto 2 zdjęcia z 10.05 ukazujące tym razem moment chowania się Europy za tarczę Jowisza,

kilkadziesiąt minut przed:

CCDCap0032_12.jpg

 

i moment zaćmienia, właściwie jakieś pół tarczy już zakryte, ale zdjęcie ogólnie mało wyraźne, a jowisz jakiś znieształcony - chyba przez falowanie powietrza.

CCDCap0036_1.jpg

Edytowane przez adamsz12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.