Skocz do zawartości

IC1848 - Powtórna obróbka prosiaczka prawie od zera


Herbert West

Rekomendowane odpowiedzi

Tła nawet nie ściemniałem krzywymi ale wręcz je nieco rozjaśniłem. Takie wyszło po MaskedStretch.

 

Używam monitora z dobrym pokryciem sRGB i matrycą VA że świetnym kontrastem. U mnie tło wyglądało ok ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w mordę, gwiazdy są odwrotnie- nie zrobiłem na nich Vertical Mirror :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja obecna kolorystyka wg moich odczuc calkowicie mi nie podchodzi. Kadr 2kolorowy. Zerknij sobie na kolorystyke  "filarow stworzenia". Widzisz o co mi chodzi? Im wiecej barw, tym wiecej ukazanych detali.

 

Tlo wycięte w prawie pien, gwiazdki dzikie (takie sztyczne, widać,  ze dodane "po"), gdzie uciekł detal na mglawicy? (Chyba musisz zastanowic sie na odszumianiem materialu vs wyciskanie max co sie zarejestrowalo). 

Ja zawsze twierdze, ze najczęściej mniej znaczy wiecej!!!

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Herbert West napisał:

Cześć!

 

Starałem się odprawić pokutę i cofnąłem się w obróbce aż do DBE. Wszystko dalej robiłem ponownie i wiele rzeczy inaczej. Przede wszystkim:

  • Żadnej dekonwolucji,
  • O wiele łagodniejsze odszumianie, zwłaszcza Ha użytego jako LUM,
  • Delikatniejsze MLT,
  • StarXterminator z AI V.6 zamiast Starnet.

 

Udało mi się nie wklejać gwiazdek RGB wraz z towarzyszącym im halo (w przypadku jaśniejszych) ale zapłaciłem za to ich mniej "wtopionym" wyglądem- teraz wyglądają jak wklejone i dodatkowo nieco rozciapane :-/

 

Sprzęt:

  • EQ6PRO
  • TS65Q
  • ASI1600MMP
  • ASIAir V1
  • FIltry: Baader Ha, OIII (buee), SII, Astronomik DeepSky RGB

 

Materiał:

  • Ha: 103x300s
  • OIII: 107x300s
  • SII: 92x300s
  • RGB: po 60x30s
  • Darki, flaty, dark flaty...

 

Obróbka 100% pix, resample 80%, PNG.

 

IC1848-RESAMPLE80.thumb.png.de5510b02aa85f7055bc3ea860129f46.png

 

Byłbym zobowiązany, jeżeli osoby, które udzielały wskazówek w poprzednim wątku teraz rzuciłyby okiem: @tex88 @Tayson @diver @wismat. Z góry dziękuję!

Ja bym to tak mniej więcej widział :)
 

IC1848-RESAMPLE80.png.jpg

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Tayson said:

Cyba musisz zastanowic sie na odszumianiem materialu vs wyciskanie max co sie zarejestrowalo). 

Ja zawsze twierdze, ze najczęściej mniej znaczy wiecej!!!

 

Dziękuję za pomoc.

 

Tak, obawiam się że szukam"best of both worlds" detali i odszumiania ale  trudno mieć jedno i drugie w dużych dawkach. Raczej postawię na detale i postaram się nauczyć zachowania szumu przyjemnego w odbiorze (chyba już odróżniam ten estetyczny od nieakceptowalnego).

 

A co do "mniej znaczy więcej"- zaczynam od "więcej" i redukuję. Można się czegoś nauczyć także psując to (na szczęście montażu nie zepsułem gdy go tuningowałem :-).

Edytowane przez Herbert West
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.