Skocz do zawartości

Nowe subforum dla Lidla


radradish

Rekomendowane odpowiedzi

Po co powstały fora producenckie?

Aby producenci i dytrybutorzy mieli mozliwość pokazania swoich produktów, a równocześnie nie byli posądzeni o kryptoreklamę czy inne pozycjonowanie marki. Choć nie zawsze to robią w tym akurat miejscu, ale to już inna historia

Te subfora to jak w telewizji plansza "Reklama".

 

I teraz Lidl. Czy oczekujesz, że Lidl będzie pokazywał nam tu swoje produkty. Szczerze wątpię. Nie jesteśmy ich grupą docelową. Można by pójśc dalej chcieć mieć MediaMarkt czy FotoJokera - tylko po co ?

 

Jestem przeciw a nawet przeciw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega, który to zaproponował, myślę, że jednak żartował.

 

Równie dobrze można dodać MediaMarkt, który oferuje podobne lornetki i do tego modele tanich (zabawkowych) refraktorów.

 

O widzę, że teha w międzyczasie napisał podobnie.

Edytowane przez Robert_Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzętowe subfora powstały chyba po to żeby oddzielić marketingowe zapędy producentów i dystrybutorów sprzętu obserwacyjnego od pozostałej części forum. Czyli takie sub forum będzie miało sens gdy będzie i przedstawiciel Lidla, który by np. zapowiadał co nam Lidl nowego szykuje itp.

A rozmowy użytkowników na te tematy powinny jednak trafiać do działu sprzętowego a nie producentckiego. Bo mimo że wątek dotyczył lornetki Meade to było tam wiele treści wykraczajacych poza ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z forumowiczów wyszedł z pomysłem na dodanie do listy dostawców sprzętu Lidl'a. Moim zdaniem warto to zrobic, serio, serio  :blink:

bzdura, bzdura...

Lidl to spożywczy operator, któremu, całkiem niechcący, udało się w przeciągu 8 miesięcy, "wypromować" 2 produkty... :D

 

Nie żartujmy, to nie jest ani ASTRO producent ani ASTRO dystrybutor.... :D

 

Jeśli się mylę, to zostanę kamedułem bosym.... (bosy nie jestem i gadam wciąż jak najęty... :rolleyes: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cygnus

Przesadzacie z krytyką.

Jest podforum UNIWERSAŁ na którym nigdy w życiu nie było nikogo z Żywca tylko totalna krytyka. Tak więc dział DYSTRYBUTORÓW/PRODUCENTÓW zawiera linki do firm, zaś wcale nie wszyscy dystrybutorzy/producenci używają go do celów marketingowych.

Co złego byłoby w Lidlu? Na razie byłyby tam linki i wątki o trzech sprzętach, które budziły duże/średnie/raczej małe zainteresowanie wśród forumowiczów:

- refraktorek SkyLux,

- lornetka MEADE 10x50,

- mikroskop z kamerką.

Pewnie się będzie to i owo pojawiać od czasu do czasu. Ja bym łatwiej trafiał do wątku "Pochmurna przeróbka głowicy SkyLuxa" przez podforum LIDLA niż wyszukując w ogólnym sprzetowym dziale.

Nie postuluję dodanie MediaMarketu czy FotoJoker, chyba nikt nie kupił tam nic godnego polecenia AstroBraci?

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Co złego byłoby w Lidlu?

(...)

Pewnie się będzie to i owo pojawiać od czasu do czasu.

Pojawi się niedługo podróbka ETX 90... Fajnie będzie!! (ja kupię co najmniej 1 sztukę!! :D )

 

Miłku, to nie jest ani dytrybutor ani producent...

Wybacz, może głupi jestem... :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Uniwersał czy QuasarPJ to są jednak firmy specjalizujące się w astro. Dodanie takich subfor było niejako zachętą dla nich do wypowiedzenia się na forum o swoich produktach, do ich przedstawienia czy obrony stanowiska. Jestesmy dla nich w jakiś sposób grupą docelową. Choć człowiek, który poczytał to forum, pewnie wypada z grupy żywieckiej :).

To czy te firmy skorzystały z tej zachęty czy nie to inna działka.

 

Jeśli chcesz cygnusie łatwiej trafić do wybranego tematu, to lepiej zrób subskrypcję na wybrany temat (Taki przycisk Opcje na końcu strony). Wówczas z panelu kontrolengo możesz przeglądać subskrybowane tematy. Oczywiście po każdym poście w tym temacie będziesz otrzymywał maila.

To jest lepsze niż rozdrabnianie forum na malutkie subfora. Taka idea zdaje się juz nie sprawdziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te subfora są raczej dla dyskusji o sprzęcie produkowanym ,sprzedawanym przez konkretne firmy z branży w Polsce.

To czy producent wypowiada się czy nie zależy wyłącznie od niego.

Jeśli pojawi sie firma x czy y która sprzeda jeden czy dwa produkty astro to nie znaczy że musi powstać specjalny dział dla niej.

Jak lidl zacznie sie specjalizować wyłącznie w sprzęcie optycznym to czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cygnus
Miłku, to nie jest ani dytrybutor ani producent...

LIDL to poprostu SKLEP SPOŻYWCZY. Ale zobacz jakie gorące tematy generuje od czasu do czasu :)

Może te lidlowe astro-tematy powinny być w podforum JARMARK zakładane :)

 

E.eri - nie podpuszczaj, bo dostaniemy kołatania serca a tymczasem Religa zamiest przeszczepiać - polityki się czepia! :Salut:

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.