Skocz do zawartości

Problem z siecią domową i astroberry


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

mam taki problem jak na rysunku:

obraz.png.fc7d44dc814f9080e728db3c96515b58.png

 

 

Mam światłowód podłączony do routera kablowego od providera. Do tego routera mam wpięty główny komputer w domu i drugi router w innym pomieszczeniu, który rozsiewa WIFI.

Korzystając z programów dostępu zdalnego (anydesk, team viewer, chrome remote desktop) nie mam problemu z podłączeniem się z desktopa do dowolnego urządzenia w sieci.

Ale korzystając z sieci domowej (bez wyjścia do netu) nie jestem w stanie podłączyć się desktopem do urządzeń, które są po wifi.

 

Czy ktoś mi pomoże jak temu zaradzić?

Chcę podpiąć pod router wifi dysk sieciowy, oraz mieć dostęp z desktopa do np. astroberry przez przeglądarkę.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne Orange ? Jeśłi tak to rozdzielić pule, na routerze światło ustawić przydział adresów np od 192.168.1.100->192.168.1.199   a drugi wifi przekonfigurować na tę samą adresacje z przydziałem DHCP 192.168.1.200->192.168.1.250, będzie śmigać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez stawiam na 2 sieci. SPrawdz i pokaz jakie IP ma komputer podłączony bezpośrednio do "swiatłowodu" a jaki ma telefon czy astroberry, to wyjasni sytuacje.

 

Albo czy ten Router WiFi jest podłączony do portu WAN czy LAN? Jak do WAN to musi byc przestawiony w tryb access pointa.

Ale nie każdy router domowy można przestawić w tryb access pointa Musiałby podać typ routera.

Wtedy trzeba go podłącyć do portu LAN, i wyłączyć na nim DHCP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, gutaker said:

Najlepiej, jak koledzy wczesniej pisali, podac modele urzadzen, ustawienia i sposob w jaki to jest polaczone (co do jakiego portu) ale na 99.9% to podwojne DHCP.

Konkretnie to 2 sieci i NAT pomiędzy nimi. A NAT jest "jednokierunkowy". A astroberry jest zapewne dostęp do kopmutera, ale nie na odwrót.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady

jestem  pracy, wieczorem wpiszę modele i ustawienia

Na pewno router wifi ma włączone DHCP, bo jak dałem go jako acces point, to mi się nie logowały urządzenia mobilne prawidłowo (łączyły się z routerem wifi, ale nie miały dostępu do Internetu przez światłowód).

 

Do tej pory mi to nie przeszkadzało, ale chciałem dać dysk na router wifi oraz odpalić Ekosa z desktopa i lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, kubaman said:

dzięki za rady

jestem  pracy, wieczorem wpiszę modele i ustawienia

Na pewno router wifi ma włączone DHCP, bo jak dałem go jako acces point, to mi się nie logowały urządzenia mobilne prawidłowo (łączyły się z routerem wifi, ale nie miały dostępu do Internetu przez światłowód).

 

Do tej pory mi to nie przeszkadzało, ale chciałem dać dysk na router wifi oraz odpalić Ekosa z desktopa i lipa.

TO zrób jak pisałem. NIe przestawiaj go w tryb access pointa, tylko podłacz do portu LAN i wyłącz DHCP. W ten sposób ominiesz router, będziiesz używał switcha a podłączonym do niego access pointem WiFi. Działą, musi działąć na każdym urządzeniu. To takie rozwiązanie sprzętowe, omijające ewentualne dziury w oprogramowaniu routera zmieniającego tryb pracy na access point.

Edytowane przez ko20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze rozumiem, ale mam przekonanie, ze mam już tak jak proponujesz

 

- z zewnątrz światłowód do domu

- router światłowodowy Huawei

- WIFI z tego routera jest WYŁĄCZONE

- po LAN desktop (główny komp w domu)

- po LAN router WIFI

- po USB dysk sieciowy

- po wifi urządzenia mobilne

- po wifi kopuła

- po wifi montaż ASA 

- po wifi Astrolink z astroberry

 

 

Wszystko jest widoczne przy wyjściu przez Internet

Przy sieci lokalnej Desktop nie widzi WIFI i cała sieć WIFI nie widzi desktopa

 

Dysk USB i astroberry lecą po sieci lokalnej bez wyjścia w internet i to mnie blokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.