Skocz do zawartości

Astap (CCD) Image inspektor


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Grono. Mam pytanie odnośnie wyżej wymienionego narzędzia. Czy dobrze to rozumuje że to narzędzie sprawdza tilt po ostrości gwiazd i wartości HFD.. Sprawdziłem kilka swoich fitsów z Newtona i Samyanga.. W samyangu jeżeli to dobrze rozumie pole jest w miarę płaskie. Z newtonem walczę od jakiegoś czasu i to też pokazuje owe narzędzie narożniki zdecydowanie odbiegają wartościami od środka, rozumie to że to pewno jeszcze przez złą odległość korektora od matrycy i jest koma. Sprawdziłem zdjęcie RGB i z filtrem HA w obu przypadkach też zdecydowanie odbiega od całej reszty w Newtonie dolny prawy róg czy po tym mogę wnioskować nieosiowośc wyciągu? Dziękuje za wszelkie rady

Samyang 135 2.0

Samyang.jpg.aff006b90f0dcf9a0ea405ee9c39ba1e.jpg

Newton RGB

newton1.jpg.88d9286679625697d5f02e80832a728d.jpg

Newton HA 

newtonha.jpg.af70b2ef04c772c14e58e614e18713bb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to jest ok.

 

widomo, ze sa lekkie niedociągniecia, ale...

jesli zbierzesz troche materiału przed i po meridina flip, to całości sie ładnie usredni.

tak małe błędy optyki bardzo latwo i szybko mozna usunac podczas obróbki. na tyle dobrze, ze sa niewidoczne.

 

edit.

powinienes wrzucic plik rgb po debayeryzacji.

 

edit2.

oczywiscie plyniemy w swiecie fantazji jaki posiadasz kamarę....

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Tayson napisał:

jak dla mnie to jest ok.

 

Też się zgadzam.

Nie ma co popadać w skrajności. Masz całkiem ładne gwiazdki na rogach, kolimacja też wygląda ok, spajki są równe, nie rozdwajają się.

Jakbym ja miał tak ustawione, to bym zostawił i nie ruszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OnlyAfc napisał:

Też się zgadzam.

Nie ma co popadać w skrajności. Masz całkiem ładne gwiazdki na rogach, kolimacja też wygląda ok, spajki są równe, nie rozdwajają się.

Jakbym ja miał tak ustawione, to bym zostawił i nie ruszał.

Właśnie czyli chyba diabeł tkwi w szczegółach, może ja właśnie popadam w skrajności ale pokaże jeszcze stack 99x120s z tych klatek gdzie zdecydowanie widać że coś jest nie tak z dołem kadru, czy tu może być jakaś wada która nasila się po złożeniu materiału?? stack tylko delikatnie rozciągnięty krzywymi, załączam też surową klatke po debajeryzacji 

 

RGB DEBdeb2_00001.thumb.jpg.a3bd8f5115e9f70ce64f3c5d089c8c54.jpg

Stack

932319155_STCKKOL.thumb.jpg.952e4f6a33110b9ab92c88452baa2adf.jpg

 

Edytowane przez Piotr Strama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.